672 Shares 3304 views

Wybitni mieszkańcy Karelii – bohaterowie z przeszłości i teraźniejszości

Karelia słynie nie tylko z pięknych miejsc i malownicze widoki, ale także honorowego obywatela regionu, którzy wnieśli znaczący wkład do świata i rosyjskiej kultury, historia, sport, itd. Talent olśniewa Republice Karelii. Wybitni mieszkańcy regionu – to pisarze, poeci, sportowcy, kombatantów, weteranów pracy, artystów i innych osób, jest zasłużenie honorowane i respektowane.

Wielcy pisarze Karelii

  1. Antti Timonen. Narodowy pisarzem, który poświęcił swoje życie do folkloru, urodził się w 1915 roku na terytorium Kalevali. Ustawianie pisarz nie mógł nie wpłynąć na jego pracę. śpiewacy i gawędziarze runiczne były tylko niewielka część znajomych pisarza. Działalność literacka honorowym obywatelem Karelii rozpoczęła się w 30-tych XX wieku. Pierwsza drukowana praca została opublikowana w 1933 roku.
  2. Wybitni mieszkańcy Karelii – Ten utalentowany poetów. Najbardziej znanym z nich jest Władimir Morozow. Pomimo krótkiego życia, które trwało zaledwie 26 lat, poeta pozostawił niezatarty ślad w literaturze współczesnej. Zbiory jego wierszy są dostępne na bieżąco, ponieważ wszystkie prace są pełne głębokiego poczucia niesamowitej zmysłowości i namiętności.

Znani sportowcy z Karelii

  1. Wybitni mieszkańcy Karelii – światowej sławy sportowców, którzy wielokrotnie pozostawiły swój ślad w historii. Kohorta ta może być przypisana Nikolaya Razumova, kto jest mistrzem, a mistrzem sportu ZSRR. W 2013 roku, z rozkazu władz regionalnych słynny bokser otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Republiki Karelii”.
  2. Nie zapomnij o młodszych sportowców. Alexander Balandin – utalentowana gimnastyczka, która reprezentuje Federację Rosyjską na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Za wybitne zasługi dla rozwoju sportu regionalnych Balandin otrzymał stypendium jednorazowo. Tak więc, Karelia gwiazdy w sporcie gloryfikować regionu w skali globalnej.

Utalentowanych artystów – duma Karelii

Republika Karelii, wybitnych obywateli, który zasłynął na całym świecie i jest znany ze swojego artystów. Tytuł honorowego obywatela Karelii otrzymał Tamara Yufa. Głównym tematem jej prac jest wykonywana na ilustracji eposu „Kalevala”. Każdy kawałek wychodzi spod pędzla artysty, polerowanego i innym artyzmem. Czuje stylu autora, dowiedz się jak to nie jest możliwe.

Uczestnicy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

  1. Bohaterowie Republiki Karelii – jedynym sposobem wywołania Great Patriotic kombatantów, którzy urodzili się na terytorium Rzeczypospolitej. Wkład w zwycięstwo nad nazistami przyniósł tysiącom ludzi w regionie. Szczególna uwaga powinna być Apushkin Nikołaj Iwanowicz. Urodził się w 1921 roku w regionie Kostroma. Jego całe dorosłe życie do służby wojskowej. Weteran wzięli udział w Paradzie Zwycięstwa w Moskwie, które odbyło się 24 czerwca 1945. Honest dla służby, odwagi i osiągnięć, był laureatem licznych nagród, w tym Orderem Czerwonej Gwiazdy, znak honoru Orderu Patriotycznego stopnia II wojny.
  2. Nie będzie kompletną listę „prominentnych obywateli Karelii”, a nie nazwisko znanego prawnika – Barsukova Vasiliya Egorovicha. Jest członkiem od II wojny światowej. Za swoje zasługi dla Ojczyzny weteran otrzymał Order Aleksandra Newskiego, Red Star i stopnia II wojny światowej. Czczony jest prawnikiem. Wasilij Egorovich przedstawiła ten honorowy tytuł w 1973 roku.
  3. Karelskiy Fedor Iwanowicz – dobrze znana osobowość Republiki Karelii. Weteran aktywnie uczestniczył w walkach w Leningradzie i ukraińskich frontach. Przeszedłem przez wojny, stał się członkiem Parady Zwycięstwa w Moskwie. Podczas swojej Zasłużony roku otrzymał liczne medale i nagrody, w tym Red Star, Order Suworowa stopnia III.

weterani pracy w Karelii

Wybitni mieszkańcy Karelii – To jest prawdziwy pracowników, którzy poświęcili całe swoje dorosłe życie. Pracy Poniższa tożsamość można wyróżnić spośród siebie:

  1. Kuznetsova Anna Fiodorowna jest kawalerem Orderu Pracy Glory. Krucha kobieta opanowała Mężczyzna tynkarz zawodu. Ale nie, że Anna Fiodorowna postanowiliśmy zatrzymać. Ona łatwo opanowali umiejętności malarza i glazurnik, dekarzy. Dzięki swojej ciężkiej pracy, Anna Fiodorowna była w stanie osiągnąć niespotykane wyniki wydajności, które znacznie zmniejszają koszty finansowe i czasowe dla prac wykończeniowych.
  2. Rybakow Wiktor Iwanowicz opanowali zawodu inżyniera elektrycznego. W ciągu swojej kariery przeszła całej hierarchii zawodów, od inżyniera do dyrektora HPP kaskadzie. Pod przewodnictwem Wiktor Iwanowicz metod nowoczesnej pracy zostały zastosowane w dziedzinie energii, nowe sposoby naprawy. Za uczciwą pracę, został odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru Pracy.

Lista wybitnych i szanowanych obywateli Karelii ma końca. Każda z figur poczynił wkład w rozwój regionu, który należy pamiętać dekad później.