545 Shares 1640 views

„Biały Kruk”: wartość phraseologism. Kto jest czarna owca?

Jak nazwać osobę, która nie jest jak najbardziej? Jedną z opcji – „czarna owca” Znaczenie jest uważany za phraseologism wyraźnych przykładów.


definicja

Zacznijmy od oczywistości. Kruki zwykle czarne, czasami ciemnoszary, ale w żadnym wypadku nie biały. Albinosy – jest na ogół rzadkie zjawisko.

W związku z tym, czarna owiec (wartość phraseologism patrz poniżej). – obiekt, który wyróżnia się z ogólnej liczby. To nie jest tylko różnica ilościowa, a naturalny wewnętrzny coś funkcja, która tworzy zupełnie inny pogląd na stan rzeczy. Ogólnikowe sformułowanie. Przykłady pomoże nam to wyjaśnić.

przykłady

Wyobraźmy sobie regularne środowiska szkolnego. Z dobrze znanego podziału na „łobuzów” i „frajerów”. Znęcających nie uczą się kochać, aby problemy w najszerszym tego słowa znaczeniu. Botanicy, wręcz przeciwnie – pilni uczniowie nie spożywać napojów alkoholowych, czytanie książek. Czytelnik nie wie na pewno, i tych i tych. Więc, biała wrona (wartość phraseologism studiował z wielką starannością) – tyranem, drżeć w rękach kochający książki, i to robi każdy historyczny, artystyczny, naukowy.

On jest uważany za osobę „nie z tego świata” jako chuliganów kolegami i botaniki. Ludzie mają tendencję do maksymalizm, więc trzeba być tyranem, czy botanik, ale aż do końca „Bottoms Up”, w słowach V. V. Majakowskiego. Człowiek jednak postrzegają rzeczywistość jako mozaikę, w której można swobodnie przetasować elementów tworzy wrażenie na otaczających dziwne i cudowne. Rozmawiają o tym, „Oh! Wygrał białego kruka ". Znaczenie Teraz phraseologism żadnych trudności.

To nie jest wyrok śmierci

W rzeczywistości, bardzo różni się od swojego otoczenia nie są tak złe, ponieważ może być tak-tak. Należy rozumieć, że opis ten nie znaczy nic. Wśród chuliganów mężczyzna czyta książkę – biały kruk. Potem z różnych powodów, firma może zostać zastąpiony, a osoba dostaje się do środowiska, w którym wstyd nie czytać, nie interesuje się czymś, nie rozwijać.

Jest wspaniałym człowiekiem analogia literacki, który pasuje do definicji „czarnych owiec” (czyli Idiom przykład niego było trochę wcześniej, ale nadal postanowił skonkretyzować nasze rozumowanie). To, oczywiście, z produktu Alex Burgessa Mechaniczna pomarańcza ". Bohaterem dzieła, bez wątpienia, straszny człowiek, ale on opracował (lub wrodzone) poczucie piękna, a nie umysł. To odróżnia ją od ogółu.