713 Shares 3129 views

Kadetów – to nie tylko postacie z kultowego filmu

Po premierze filmu 1988 roku w reżyserii Swietłana Druzhininoj „Naval Kadetów, do przodu!” Wielu z przekonaniem, że piękne słowa zagranicznych zawartym w tytule, jest prawie taka sama jak muszkieter. Oznacza to, że Kadetów – A ozdobny młodych przystojnych mężczyzn, którzy ciągle walczą na miecze, ładne koni wierzchowych i ich aktywny udział w intrygach pałacowych wpływać na bieg historii. Strzał kolejne filmy o kontynuacji przygód tylko potwierdził ten pogląd. Ale ten dumny słowo ma swoją historię, która nie wymaga siły przystrojenie powieściopisarzy historycznych.

Kadetów – kto to jest?

Garde de morskich ( „bezpieczeństwa morskiego”) – jest marynarki rangi, który został ustanowiony przez założyciela rosyjskiej floty przez Piotra Wielkiego, aby zastąpić nazwę „Navigator” i zapożyczone z języka francuskiego. Stało się to w 1716 roku w zajęciach językowych, szkolenie przyszłych dowódców floty Moskiewskiej Szkoły Nauk Matematycznych i nawigacyjnych, który istniał przez około 15 lat, do nowej stolicy. W Petersburgu, na ich podstawie powstała w sąsiedztwie Akademii Morskiej.

Zdaniem Piotra, tytułowy związek pośredni: Midshipmen są ci, którzy z powodzeniem dowiedział niezbędną teorię, ale ze względu na brak praktycznych umiejętności i doświadczenia nie są gotowe do pełnej służby jako oficer marynarki. Tytuły przyznawane są absolwentami Akademii przed wypuszczeniem ich do floty, gdzie otrzymali praktyczne umiejętności w zakresie sztuki żeglarskiej i personelu dowództwo marynarki załóg. W zależności od stażu pracy, zostały one podzielone na starszy i młodszy.

„W walce – żołnierzy w toku – marynarze

Państwowe pierwsze Kadetów w młodej rosyjskiej marynarki została ustalona w wysokości 300 osób. Noszenie specjalnego formularza – mundur pułku Preobrazhensky, otrzymali zawartości równej sumy świadczeń żołnierzy Gwardii, co również odróżnia je od zwykłych żeglarzy. Ale w służbie mają, zgodnie z Kartą, jest on stosowany jako niższych klas, o podobnej funkcji.

Szacunek do wspierania takich z szeregów załogi było trudne. Nie mogli zrozumieć: kadetów – kto to jest? Dostrzegają oni praktykę życia morskiego od dołu, drayat pokład i wspiąć się na maszt, ustaw żagle wraz ze zwykłymi marynarzami. Jednocześnie musieli poddać codzienne treningi z przypadku oficerów marynarki nawigatora, zarządzania statek ognia artyleryjskiego i angażować się w szkoleniu bojowym z muszkietu. Mieli do regularnego prowadzenia magazynu „puteplavaniya”, który został przeprowadzony monitoring ich szkolenia. Kiedy gorliwy uwadze podchorąży do serwisu i praktyczne szkolenia dowódców wydano „An zatwierdzającą certyfikat”, który został dopuszczenie do egzaminu w nakazie. Innymi słowy, kadeci – to nazywa, ani pies, ni wydra, i tak długo, jak nie zdać test końcowy, nie można uznać za pełnoprawny oficerów marynarki.

podchorąży firma

Po śmierci Piotra sprawia, że ulubiony pomysł – rosyjskiej floty – zaczęła stopniowo spadać. Zostały one zredukowane w ilości i gardemariny. Doprowadziło to do tego, że zostały one połączone w jedną spółkę w Akademii Marynarki Wojennej i to kilka razy przeniesiony z Petersburga do Kronsztadu i plecy. Kadeci zimowe studiował w Akademii, letnie praktyki w sądach, ale często ze względu na niewielką liczbę okrętów w portach podawane na podoficerów (NCO) pozycje. Teraz podchorąży został dopuszczony do egzaminu do rangi chor nie mniej niż 7 lat służby, ale po udziale w trzech kampaniach, i tylko wtedy, gdy nie jest zadaniem oficera.

W 1752 roku, podchorąży Naval Academy i spółka zostały zniesione i stał się częścią ustanowionego Morskiego Korpusu Kadetów. Teraz przyszłych oficerów marynarki studiował przez trzy lata. Elżbietańskich kadeci – jest końcowym roku studenci i ci, którzy wzięli udział w dwóch pierwszych, nazywano kadetów. Później stał się znany jako Midshipmen studentów wszystkich specjalnym – inżynieria, artylerii, etc. – .. kursów morskich. Bojownik ranga aspirant został odwołany w marynarce.

Reforma systemu szkolenia oficerów marynarki

Sytuacja ta trwała prawie wieku. W połowie XX wieku dowództwo floty rosyjskiej XIX, stało się jasne, że biorąc pod uwagę rangę oficera do młodzieńca natychmiast po latach szkolnych jest nieuzasadnione. Po pierwsze, na Floty Czarnomorskiej w Mikołajowie, prywatna spółka z kadetów powstała, a nowo wprowadzona bojownik tytuł w 1860 roku. Ówczesne kadeci – to swego rodzaju powrót do początków Piotra. Celem ich utworzenia w marynarce była potrzeba, aby dać młodym ludziom – absolwenci Naval Korpusu Kadetów i Nikolaev firmy podchorąży – oficjalne i żeglarskiej.

Poprzez swój status podchorążych marynarki odpowiadała porucznika armii. Nosili mundur oficerski i otrzymał specjalną wynagrodzenia. Po dwóch latach służby, na zalecenie polecenia, zostali dopuszczeni do egzaminu praktycznego w stopniu chorążego.

Dopiero w 1882 roku, kiedy tytuł kadetów ponownie powrócił do studentów wyższych kursach Marine Corps, którzy zostali zatrudnieni praktyk w dalekich wypraw morskich na specjalnej planszy. Pod koniec jego studentów przeszły test końcowy i stać Kadetów. Następnie podchorąży tytuł nadano i studenci kursów średnich i specjalnych z przedrostkiem „młodszy”.

W 1906 roku, po klęsce Rosji w wojnie z Japonią, bezpośrednie przypisanie tytułu młodych absolwentów zmienił ich uwalnianie do Navy jako aspirant, a ich jednoroczne statki zagraniczne idą w walce. Rocznie na Morzu Śródziemnym, pozostawiając specjalnie spreparowany oddział szkoleniowy kilku statków. Egzamin na młodszego oficera przyszedł po powrocie z tej kampanii.

W czasach sowieckich, ranga aspirant został zniesiony.

Obecna sytuacja

Dzisiejsze kadeci – co to jest? Najczęściej tzw studenci wyspecjalizowanych instytucji edukacyjnych, takich jak kapitał szkoły z internatem pierwsze morskie Cadet lub studentów Nakhimov Szkoły Morskiej. Ale zdarza się raczej tradycyjnie i nieformalnie.

Nie tak dawno temu pojawiły się doniesienia na temat przygotowań do kręcenia kolejnego sequelu kultowego filmu, dzięki czemu można mieć pewność, że ten dumny słowo będzie żyć w naszym języku, i więcej.