861 Shares 8793 views

Sadzenie sadzonek pora. Pory: rosnące na działce

Leek – wszechstronny produkt. Dzięki możliwości szybkiego dostosowania się do różnych warunków klimatycznych, jest rozpowszechniony na całym świecie. Jest on stosowany świeży lub wykorzystywane do gotowania, jest smażony, gotowane, unoszą się, suszy, marynowane, oraz to, że tylko staje się lepszy smak. Pory stosowane jako oddzielny produkt, jako przyprawa i jako dodatek w warzywach zbiorów na zimę. W tym artykule dowiesz się, że sadzenie cebuli pora na miejscu – nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Trochę troska o niego, a spadek na biurku to skarbnica witamin.


cechy biologiczne

Rozważmy pora, ogólny opis przedstawiony poniżej poziomu. To roślina dwuletnia, które nie stanowią zwykłe żarówki dla nas. W pierwszych porami roku związany fałszywe łodygę. Ma on kształt cylindryczny i szerokie liście są wachlarzowate sposób są rozmieszczone wokół trzpienia. Najbardziej wydajne część rośliny jest powyżej fałszywego macierzystych. Jej grubość może być większa niż 7 cm, wysokość 30 cm łuk dotrze.

W drugim roku roślina rozwija zwycięską ucieczki, na końcu, który tworzy kulistą kwiatostanu. Wraz z nim na koniec sezonu wegetacyjnego , można zbierać nasiona, przez który przechodzi leek sadzenia sadzonek.

Należy zauważyć ścisłego trybu temperatury 2 ° C, w takich warunkach, Nasiona kiełkowały i wznieść por. sadzonka uprawa – żmudny proces. Młode pędy nie toleruje mrozy, ale kiedy roślina zakorzenia, trochę więcej niż nieszkodliwe zimno dla niego.

Istnieją dwa sposoby, jak rosną: pora przesadzania lub siew bezpośredni w glebie. Poniżej szczegółowe informacje na temat obu metod.

Najlepszym miejscem do sadzenia sadzonki cebuli

Do porów otrzymano obfity plon, to jest konieczne do rozwoju siewki na urodzajnych glebach są dobrze leczyć. Dla tego rodzaju instalacji jest idealny słabo kwaśnym i neutralnym gleby. Pory lubi wilgoci, dzięki czemu może być hodowana na wilgotnych gleb ilastych. W ciężkich glebach gliniastych, roślina rozwija się słabo, a czasami zabity. Mocznik stosuje się jako nawóz, kompost, superfosfatu lub soli potasowej.

Por. Rosnące z nasion kapusty

Aby szybko kiełkują nasiona i sadzonki uzyskać silne, trzeba uciekać się do następującej procedury. Potrzeba 20 minut, aby umieścić nasiona w gorącej wodzie, a następnie w zimnej. Po utwardzeniu procedur, w celu przyspieszenia kiełkowania nasiona moczy się przez trzy dni w ciepłej wodzie. Po luku nasion, są one suszone w gazie, a po posadzeniu prowadzi sadzonki pora.

siać nasiona

W celu wzrostu zdrowego pora, procedura powinna być przeprowadzona w określonym czasie. Do tego trzeba ogrodnika pola do podnoszenia sadzonki, które powinny zmieścić się na ekranie. Luty – najlepszy czas, aby to żyzne uprawy nasion pora. pielęgnacja roślin w tym okresie wymaga minimalnego wysiłku. Terminowe i regularne podlewanie opryskiwanie będzie wykonać zadanie. Jeśli planujesz rosną sadzonki w szklarni, siew odbywa się w połowie kwietnia. A pod koniec tego miesiąca – nasiona mogą być sadzone w ogrodzie. Nie zapominając przykryć je folią.

Skrzynie wypełnione przygotowaną glebę, a nie do góry. Następnie nasiona sadzi się w rzędzie, w odstępach w przybliżeniu 5 cm, głębokość tych rowków nie przekraczającej 15 mm. Po pola pokryte folią aluminiową i umieszczono w ciepłym i suchym. Wewnątrz szklarni Uzyskana temperatura powietrza powinna wynosić około 25 ° C Gdy pierwsze pędy, usunąć całą warunki temperaturowe tygodni wspornika błony i – 12 ° C w nocy i w dzień – 17 ° C Po ekspozycji na dzień tygodnia utrzymanie temperatury 20 ° C, a w nocy – 14 ° C. I tak na całym stadium wzrostu siewek.

Dbanie o sadzonek

Po kiełki nasion były najpierw zaczyna wielką starannością dla sadzonek, które będą zależeć od wyniku końcowego.

Leek – roślin uprawnych, które uwielbia wodę. Dlatego gleba powinna być zawsze lekko wilgotne. Nie przesadzaj z podlewaniem, inaczej korzenie mogą gnić. Zadbaj, że gleba nie jest wysuszony na zewnątrz, ale nie jest to konieczne do nadmiernego nawilżenia.

Podlewanie prowadzi się w ciepłej wodzie o małym ciśnieniem. Cała procedura odbywa się ostrożnie, tak aby nie uszkodzić pędy rostochku. Jeśli chcesz uzyskać zdrowe i obfite żniwo, nie muszą być ograniczone tylko do jednego podlewania. W tym przypadku, nawożenie odgrywa ważną rolę. Jest ona przeprowadzana raz lub dwa razy.

Aby system korzeniowy staje się bardziej wydajne i grube łodygi, liści przycinanie jest przeprowadzana. Po zakończeniu tej procedury pozostawia długość nie powinna przekraczać 10 cm.

Przesadzanie por przeprowadzone po instalacji jest utwardzony. Przez sześć tygodni nosił na zewnątrz i stopniowo ograniczyć podlewanie. Następnie sadzonki sadzi się w otwartym terenie.

Sadzonki sadzi pory poprawnie

Kiedy sadzonki rosły, to jest czas, aby posadzić go w otwartym terenie. Procedura ta jest najczęściej wykonywane pod koniec kwietnia lub na początku maja. Część musi najpierw odpowiednio przygotować. Sadzonki posadzone w rzędach na uprzednio przygotowanych rowków. Głębokość sadzenia trochę więcej niż to było w polach. Korzenie i liście cebuli lekko podcięte.

Rzędy zrobić w odległości 50 cm od siebie i sadzonki sadzi cebuli, z zachowaniem w odstępie 10 cm. Zapewnia to dobry wzrost roślin i czyni go bardziej dogodną procedurę Hilling.

Uprawiamy pory

Sadzenie sadzonek leek – to dopiero początek. Najtrudniej – dba o to roślina dostaje silniejszy. Podstawą udanej uprawy cebuli składa się z dwóch czynników: doglądania i karmienia. Dla młodych roślin jest bardzo ważne, aby w odpowiednim czasie i spulchniania gleby pielenie. Podlewania i nawożenia cebuli porem prowadzone w zależności od potrzeb. Najczęściej te procedury były przeprowadzane w okresie wegetacji. Dla por doskonałe nawozu ptasie odchody, po czym rozcieńcza się wodą w stosunku 1:20.

Po młodych roślin jest dobrze rozwinięta, na łóżku wzbogaconej żyznej gleby. Po kilku miesiącach do przeprowadzenia pierwszego Hilling, a następnie, w razie potrzeby, procedura jest powtarzana aż do żniwa. Dla roślin bardzo dobrze przed Hilling gleby dodać popiołu drzewnego. Por nie toleruje chwastów wokół nich, więc potrzebuje regularnego odchwaszczania.

W sprawie ochrony roślin

Podobnie jak w przypadku każdej rośliny, por narażone na atak szkodników i różnych chorób. Ale jego główną zaletą jest to, że w porównaniu z cebuli, to jest jeszcze bardziej stabilny i mniej często atakowane przez szkodniki lub jakiejś choroby. Przestrzeganie powyższych zaleceń (Proper sadzenia sadzonek pora i zgodności z technik rolniczych upraw), a także zwracając należytej uwagi na rośliny rosną zdrowe nie jest tak trudne.

Jednak nadal istnieje zagrożenie dla tej uprawy owadów. Na przykład, cebula latać. Pomimo swojej nazwy, szkodnik jest szkodliwe dla wielu roślin. Ale jest rośliną, która jest owad nie może stać – marchew. Jeśli umieścisz obok tych dwóch kultur, problem z cebuli kosmetyczny miejscu zostanie podjęta. Innym szkodników – wciornastków. Aby poradzić sobie z nim za pomocą specjalnych środków chemicznych. Ale charakter zarządzanej opieki i stworzyć tytoniu thrips naturalnych wrogów – drapieżnych roztoczy.

Jeden z najbardziej znanych chorób pora – mączniak. Aby się go pozbyć, stosując skuteczne środki, zwana dalej Bordeaux cieczy. A jeśli pędy i liście mają białą zgniliznę, nadszedł czas, aby korzystać z gleby wapienne.

Zbiorów i przechowywać go prawidłowo

W zależności od odmiany cebuli zbiorów rozpoczyna się z początkiem pierwszego mrozu, gdy roślina została już utworzona 3-4 prawdziwych liści. Roślina dokładnie przekopać się przez i wyciągnięty z ziemi, trzymając biegaczy. Korzenie usuwa się nożyce, pozostawiając nie więcej niż 2 cm głównych płatów, a liście tnie się na 2/3 długości. Por ma doskonałe długotrwałe właściwości przechowywania. Zawartość witaminy C w macierzystych nie jest zmniejszona. Może on być przechowywany w piwnicy wszystkich zimowych, ten 80% jest wystarczająca do utrzymania wilgotności, w temperaturze 1-3 ° C i łodygi pionowo prikopat w nieco wilgotnego piasku. Jeśli jest zbyt mokry piasek – system powietrza jest uszkodzony, a więc roślina może zacząć gnić.

Ponadto, por mogą być przechowywane w sposób niekonwencjonalny. To jest zamrożone, solone, marynowane, suszone, etc. W suszonej postaci łuku staje się doskonałym uzupełnieniem innych przypraw. Możliwe jest również do pakowania cebuli w opakowaniach po 5-7 sztuk i przechowywać w lodówce przez około 5 miesięcy.

Przydatne właściwości porem

Por zawiera wiele witamin, a także dużo białka. Wysokie stężenia kwasu askorbinowego, potasu, karoten i tym podobne. pozwala na stosowanie tego produktu dla poprawy metabolizmu, zwiększenie apetytu i poprawy odporności leczyć listę choroby. Na przykład, w leczeniu reumatyzmu, kamieni nerkowych, otyłość, osady soli, dna moczanowa, miażdżyca.

Wiele cennych substancji zawiera pory. Uprawa, pielęgnacja, sadzonki na oknach i kiełkowania nasion są warte wysiłku.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że pora zasługuje przynajmniej raz być w ogrodzie swoim ogrodzie.