538 Shares 1686 views

Zapalenie jamy ustnej na migdałkach: jak leczyć?

Nazywa infekcji zapalenia jamy ustnej w jamie ustnej, a dokładniej, jego błony śluzowej. Objawy tej choroby dość nieprzyjemne. Dlatego też, jeśli jest rak na migdałkach, leczenie dorosłych i dzieci powinny rozpocząć się natychmiast. Im szybciej przyjąć, aby pozbyć się środków chorobowych, tym lepiej dla ciebie. Oczywiście, najlepiej, powinny skonsultować się z lekarzem. Ale nie wszyscy pacjenci. Najczęściej leczenie zapalenia jamy ustnej odbywa się w domu. Dziś można dowiedzieć się, jakie środki będą bezpieczne i skuteczne.


Rodzaje ustnej oraz główne przyczyny jej występowania

Istnieje wiele odmian zapalenia jamy ustnej. Wychodząc z tej choroby patogen wybrany jest szczególny rodzaj leczenia. Pojawiają się białe ból w jednym lub wielu ilościach na migdałkach można z następujących powodów:

 • przyjmujących niektóre leki (często antybiotyki, które wywołuje postać grzybicze choroby);
 • Zmiany opryszczkowe (aftowe zapalenie jamy ustnej);
 • uszkodzenia śluzówki (błonnik ciał obcych gorącej żywności, środki chemiczne);
 • uszkodzenie wirusowego (pęcherzykowego zapalenia jamy ustnej jest przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu);
 • Choroby bakteryjne (nieżytowe zapalenie jamy ustnej), i tak dalej.

W codziennym życiu, najczęściej choroba występuje uraz, lub z uwagi na stałą obecność infekcji (próchnica), zapalenie błony śluzowej nosa, migdałki. Dzieci mogą wystąpić zapalenie jamy ustnej z powodu stałej obecności ciał obcych w jamie ustnej podczas ząbkowania.

diagnostyka patologii

Oceń dlaczego ustnej pojawił się na migdałkach i postawić prawidłową diagnozę jest lekarz podczas rutynowej kontroli. zwykle nie jest wymagane jakiekolwiek dodatkowe manipulacje i analizę. Każda postać choroby odpowiednie leczenie. Jeśli chcesz szybko i poprawnie, aby pozbyć się choroby, należy skonsultować się z lekarzem. W diagnostyce choroby są brane pod uwagę następujące czynniki:

 • wiek i styl życia pacjenta;
 • Obecność dodatkowego choroby używek;
 • Drukowanie i obszar uszkodzeń;
 • dodatkowe objawy, takie jak gorączka, wyciek z nosa, powiększone migdałki, chorób przewlekłych.

Zapalenie jamy ustnej na migdałkach: leczenie

Co jeśli nagle na ciało migdałowate ty owrzodzenia zauważyć białe? Wielu pacjentów z podejrzeniem dławicy piersiowej. W Ale nie zawsze mieć rację. Leczenie zapalenia jamy ustnej i migdałków znacząco różne. Dlatego ważne jest, aby prawidłowej diagnozy. Leczenie tej choroby jest stosowanie leków objawowych, ułatwiając dyskomfort pacjenta oraz stosowanie leków działających na przyczyny choroby. Również popularne są tradycyjne receptury i sposoby leczenia zapalenia jamy ustnej babcię. Za skuteczne przykłady bardziej szczegółowo.

Stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych

Bardzo często na migdałkach ustnej towarzyszy wysoka gorączka i strasznego bólu. Człowiek nie może normalnie jeść, trudno jest nawet do picia. Ale do picia dużą ilością płynów i pełnego zdrowej żywności – jest to ważny warunek dla szybkiego powrotu do zdrowia. Aby obniżyć temperaturę, można użyć różnych OTC przeciwgorączkowych:

 • na podstawie ibuprofenu ( „Nurofen”, „Buran”, „Advil”) – leki te są obecnie najbardziej popularne, można je stosować u niemowląt, ale tylko w postaci syropów, czopków;
 • fundusze z paracetamolem ( „Panadol”, „Efferalgan”) – od dawna wiadomo, że działają szybko, ale mają negatywny wpływ (nie zalecane dla osób z chorobami ciała) do wątroby;
 • Leki z nimesulidu ( „Nise”, „nimulid”, „Nimesil”) – skutecznie i trwale wyeliminować gorączkę, ale negatywny wpływ na przewód pokarmowy, więc powinny one być podjęta dopiero po posiłku.

Wszystkie powyższe środki w większym lub mniejszym stopniu, i mają działanie przeciwbólowe. Jednak doświadczenie pokazuje, że najskuteczniej eliminować tego leku na podstawie objawów diklofenak i ketorolak ( „Ketorol”, „Ketanov”, „Diklovit”). Brać takie leki powinny być nie więcej niż 3-5 dni z rzędu. Leki mają działanie objawowe, ale właśnie dlatego nie wpływa na choroby.

Środki ochrony roślin i ich nazwy

Jeśli ustnej pojawił się na migdałkach, to prawie zawsze lekarze przepisują preparaty antyseptyczne. Takie leki zapobiec rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych usunięcia istniejących wirusów, grzybów i bakterii. Następujące narzędzia mogą być wykorzystywane w domu:

 • „Miramistin” lub „chlorheksydyny” (ten ostatni musi być rozcieńczony przed użyciem) – leki eliminuje rozwój bakterii, wirusów i grzybów, więc nie można pomylić z tym lekiem.
 • Zelenka – przestarzały, ale sprawdzone narzędzie do leczenia rany, wrzody leczenie odbywa się punktualnie.
 • Lugola – jeden z najbardziej skutecznych środków do leczenia gruczołów Przetwarzanie jest wykonywane za pomocą sterylnego wacika zanurzone w roztworze.
 • „Fukortsin” – ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, sprzyja szybkiemu zaostrzenie AFL i poprawy zdrowia.
 • „Geksoral” – skuteczne, jeśli ustnej na migdałków wywołanych przez zakażenie opryszczką, stosowanych z pistoletu i ma przyjemny smak.
 • „Tantum Verde” – spray, antyseptyczne i przeciwbólowe, na przykład do stosowania nawet u kobiet w ciąży.

Wszystkie antyseptyki należy stosować z ostrożnością. Wiele z powyższych preparatów wywierać efekt suszenia, że obfite stosowanie może zranić.

płukania leczenie

Zapalenie jamy ustnej na migdałkach można usunąć na tyle szybko, jeśli regularnie ćwiczyć spłukać. Do tego roztworu jest wybrany, które posiadają działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, regenerujące i działanie przeciwbólowe. Jeśli wybierzesz narzędzie poprawnie, poprawa będzie widoczna w ciągu 1-3 dni.

 • wywary z roślin, ziół i korzeni. Pomóc uporać się z problemem rumianku, babki, szałwii lub zbiór kilku gatunków roślin. Bulion przygotowuje prosta Wlać łyżkę suchej trawy przegotowanej wody. Gargle wymagane po każdym posiłku, ale co najmniej 4-6 razy dziennie.
 • Nadtlenek wodoru ma antybakteryjne, uzdrowienie i przeciwobrzękowe działanie. Idealnie sprostać zadaniu kandydoza, aftowe zapalenie jamy ustnej i półpaścu, zlokalizowanej na migdałki. Ważne jest, aby być ostrożnym nie do przełknięcia rozwiązanie podczas płukania.
 • „Furatsilinom” – środek przeciwbakteryjny. Produkowany jest lek w postaci tabletek, z których jest to niezbędne w celu przygotowania roztworu. Na 100 ml ciepłej wody, trzeba będzie jedną tabletkę. Czekać, aż do całkowitego rozpuszczenia, po czym pieścić migdałków 3-4 razy dziennie.
 • „Rotokan” – rozwiązanie, dające efekt hemostatyczny i przeciwzapalny. Lek jest skuteczny w leczeniu avtoznogo ustnej. Płukanie przeprowadza się w rozcieńczonym roztworze wodnym przez 5-7 dni.

Po wypłukaniu powstrzymać się od jedzenia i picia przez 30-60 minut.

Home medycyna

Jeśli ustnej pojawił się na migdałkach jako uczta bez lekarza? Leczenie może być prowadzone za pomocą środków ludowej i wszystkimi znanymi metodami. Niektóre z nich są bardzo skuteczne, więc stosuje się z pokolenia na pokolenie:

 • sody – dezynfekuje zmniejsza zapalenie i ułatwia gojenie;
 • smarowanie aloes sok – hamuje wzrost drobnoustrojów tworzy warstwę ochronną;
 • Dot paczki zgnieciony czosnek – naturalny antybiotyk;
 • płukanki kapusta i sok z marchwi – zwiększa odporność i ułatwia gojenie się wrzodów.

Jeśli nie było jamy ustnej u dzieci gruczołów (zdjęcie przedstawia wrzód dla odniesienia wzrokowego), nie ma potrzeby uciekania się do samoleczenia. Pamiętaj, aby pokazać dziecku lekarza.

Zapalenie jamy ustnej na migdałków u dziecka: co robić?

Często zdarza się, że choroba pojawia się u dzieci. Jakie leki lekarze zalecają stosowanie w tych przypadkach?

 • „Vitaon” – agent olej oparty na komponentach roślinnych. Emolient, przeciwzapalne, działanie lecznicze.
 • „Vinylinum” – gęstego roztworu, tworząc warstwę na leczonej powierzchni. Chroni wrzód od żywności podrażnienie i napojów.
 • „Holisal” – środek znieczulający i środek antyseptyczny żel, który utrzymuje swoje działanie przez 6-8 godzin.
 • „Lizobakt” – antyseptyczny środek przeciwbakteryjny i dostępne do stosowania u dzieci od trzech lat i ciężarnych kobiet.
 • Oksolinowy maść – służy do zapewnienia efektu przeciwwirusowego. Ponadto, lek zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji na powierzchni śluzówki.

Jeśli dziecko pojawił się migdałków zapalenia jamy ustnej (fot już widać), to należy zapoznać się z diety dziecka. Jedzenie powinno być miękkie, bez soli i przypraw. Unikać owoce i surowe warzywa, oferują okruchy dłuższego picia.

podsumować

Zapalenie jamy ustnej na migdałkach u dorosłych i dzieci – to zjawisko nieprzyjemne, ale nie śmiertelne. Nawet jeśli nie podejmować żadnych działań, aby je wyeliminować, zdrowsze organizmowi poradzić sobie z infekcją się w ciągu tygodnia. Zapalenie jamy ustnej, który ukazał się na migdałkach, ważne jest, aby odróżnić od bólu gardła, ponieważ ten ostatni wymaga obowiązkową wizytę u lekarza i leczenie. Jeżeli nie jesteś pewien charakter pochodzenia białych rany, a następnie odwiedzić lekarza i dowiedzieć się wszystkich sposobów leczenia owrzodzeń na migdałkach.