512 Shares 2167 views

Dna moczanowa – czym jest ta choroba i jak to się przejawiać?

Naruszenie metabolizmu kwasu moczowego i osadzania jej soli w złączach może prowadzić do stanu, takich jak dna moczanowa. Czym jest ta choroba? Ten wspólny postać zapalenia stawów charakteryzuje stawów i rozwija się w wyniku zaburzeń przemiany materii.


objawy choroby dna moczanowa

Choroba objawia się silnym bólem, obrzęk i zaczerwienienie stawów. napad dny moczanowej może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Zazwyczaj występuje w nocy, wspólne staje się bardzo wrażliwa i ciepła w dotyku. Gorączka występuje często. Zasadniczo, choroba rozwija się w stawach palców, ale może mieć również wpływ stawów palców, nadgarstków, kolan i kostki.

postacie chorób

podstawowym dna

Czym jest ta choroba? Jest to stan, w którym naruszenia nie są związane z żadną chorobą, a choroba rozwija się.

wtórna dna

Taki stan może spowodować innych chorób: choroba serca, łuszczycy, hemoglobinopatie białaczki szpikowej i innych chorób krwi i organów wewnętrznych.

Dna moczanowa – czym jest ta choroba i jakie są jej przyczyny?

Pojawienie się choroby spowodowane opóźnieniem w organizmie kwasu moczowego, który powstaje w wyniku obróbki produktów zawierających puryny. W normalnym stanie kwasu moczowego powinny być wyświetlane w moczu. Jednak osoba cierpi dna, substancja gromadzi się i odkłada się w postaci kryształów. To wywołuje chorobę stawów.

Dna moczanowa może wystąpić z innych przyczyn, takich jak:

 • spożycie alkoholu;
 • aktywności fizycznej;
 • urazy;
 • choroby zakaźne;
 • krwawienia;
 • leki;
 • radioterapia.

Jak złagodzić dna?

 1. Zapewniają pełną resztę. Podczas zaostrzenia stawu musi być w pozycji uniesionej. Pozwoli to złagodzić ból.
 2. Obserwować pitnej reżimu. Na dzień należy pić co najmniej 5-6 szklanek wody. Wystarczająca ilość płynu w organizmie pobudza usuwanie kwasu moczowego.
 3. Unikaj leków, w tym aspiryny, ponieważ substancja ta spowalnia kwas.
 4. Wyeliminowanie z wysokiej Dietę produktów bogatych w puryny, ponieważ takie pokarmy zwiększa zawartość kwasu moczowego w organizmie.
 5. Nadmiar takich wyników Substancja uszkodzenie stawów, nerek, naczyń krwionośnych. Dlatego koniecznie musi wydalać z zabiegów przypisanych reumatologa.

profilaktyka

Jeżeli istnieje genetyczna predyspozycja do choroby, konieczne jest regularne kontrolowanie ilości kwasu moczowego we krwi. Ponadto zaleca się, aby prowadzić zdrowy styl życia. Choroba często rozwija się u osób z nadwagą. Zdrowe odżywianie z ograniczoną wykorzystania produktów zawierających puryny, jest integralną częścią zapobiegania chorobom.

Jeśli jesteś zaniepokojony dny, co to za choroba i jak leczenie jest konieczne, powiedz doświadczonego specjalisty. Przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza, wkrótce zauważysz, że choroba ustępuje.