91 Shares 6628 views

Jak i co może być wydzierżawiony

pasywny dochód – dochód, który jest przedmiotem zainteresowania wielu ludzi w różnych krajach. I tak coraz częściej myślą o ważnych pytań: Co może być wydzierżawiony? Po tym wszystkim, w ten sposób od zysku – najbardziej interesujące i opłacalne rozwiązanie. To pozwala na zarabianie pieniędzy bez żadnej oficjalnej pracy. Ale kolejne pytanie – jakie przedmioty można wynająć? Zrozumieć ten będzie kontynuowany.


W rzeczywistości, prawie cały majątek osoby jest dozwolone do wynajęcia. Ale w rzeczywistości, najbardziej dochodowy biznes jest dostawa wynajmu nieruchomości. Jakie przedmioty są i jak mogą one zostać przekształcone pasywnego dochodu? Jeśli prawidłowo przygotowane, że osoba będzie w stanie przetłumaczyć pomysłów w praktyce bez żadnych problemów.

Kto się kwalifikuje?

Może nie wiedzieć, że można wynająć? Przed myślisz o to pytanie, trzeba zrozumieć, kim w zasadzie mają takiego prawa. Nie każdy ma możliwość zarabiania pasywnego dochodu w ten sposób. Fakt, że dostawa nieruchomości lub umowy najmu nieruchomości:

 • Właściciele tych lub innych przedmiotów.
 • Państwa (w przypadku mienia komunalnego).
 • Pośrednicy (pośrednicy, agenci nieruchomości).

Okazuje się, że tylko właściciel nieruchomości, a pełnomocnicy mają prawo do dostaw niektórych obiektów na wynajem. Jest oczywistym faktem. Ale to jest możliwe, aby otrzymać dochód pasywny?

apartament

Jest możliwość wynajęcia mieszkania do wynajęcia. Jest to najczęstszy scenariusz. Często pomaga populacji w różnych krajach w celu osiągnięcia zysku w mniejszym lub większym stopniu. Procedura zawarcia umowy najmu jest zwykle przeprowadzane z udziałem agencji nieruchomości. Lub właściciel osobiście. Mogą być one jako jednostki i państwa. Najlepiej jest wziąć mieszkanie oficjalnie. Tak, wtedy trzeba zapłacić 13% ich dochodów kraju. Ale podczas gdy wynajmujący i najemcy są prawa i obowiązki. Sprawdź taka operacja nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Rejestracja wynajmu mieszkań

Mogę wziąć mieszkanie do wynajęcia? Tak. Jest to, jak już wspomniano, najczęściej występującej sytuacji w wielu krajach. Dostarczona nowa wynajmu mieszkań – oryginalne źródło dochodu pasywnego. Sformalizować umowę najmu na mieszkanie nie jest tak trudne. To już zostało wspomniane, że dana osoba może przynieść pomysły w życie, albo przez odniesienie do agencji nieruchomości, lub samodzielnie. Ale przez ostatnie wyrównanie notariusz będzie musiał zapłacić wizytę. Umowa o pracę jest właśnie tak. Jakie dokumenty są wymagane? Wśród nich są (niezależnie od sposobu apartamentami wynajem) następującym artykule:

 1. Dokumenty dotyczące własności nieruchomości.
 2. Umowa dzierżawy / wynajmu z dokładnymi warunkami.
 3. Strony tożsamości.
 4. Wyciąg z działu mieszkaniowego rachunku klienta.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieją dwa rodzaje umów: dzierżawy i wynajmu. Druga opcja jest odpowiednia dla przypadków, w których mieszkanie dla osobnika. Obowiązkowa rejestracja nie jest wymagana. I tu jest bezpośrednia umowa leasingu podlega rejestracji, jeśli jest więcej niż 12 miesięcy. Być podpisane przy zawieraniu umów z podmiotami prawnymi.

pokój

Co może być wydzierżawiony? Kolejny scenariusz jest wynajem mieszkania do wynajęcia. Albo raczej, pokoje. Częstym sposobem na uzyskanie niewielki zysk. Kolejność rejestracji odpowiedniego zamówienia jest podobny do wcześniej określonej sekwencji działań. Wystarczy zarejestrować się w umowie, która jest wynajem pokoju.

Jeśli właściciele mieszkania kilka, oprócz wcześniej wymienionych na liście papierów wartościowych będą musiały zgłaszać do zgody wszystkich ludzi na realizację transakcji. Ale gdy właściciel mieszkania sam, złożenie pokoju – to nie jest taki wielki problem. Zyski z takiego źródła dochodów pasywnych niższych niż z wynajmu mieszkań. Ale to ma miejsce.

ziemia

Czy to możliwe, aby oddać działki do wynajęcia? Lub jego część, na przykład? To pytanie jest często zaniepokojeni właścicieli. Na przykład, dom jest zbudowany, aw pobliżu znajduje się niewielki obszar. Mogę przekazać go? Tak. Szczególne ograniczenia dotyczące tej okazji. Zaleca się, aby natychmiast ustalić: czy wszystkie planowane lub tylko część witryny. Będzie to zależało od stopnia skomplikowania umowy, a także do tekstu traktatu. Funkcja ta ma kluczowe znaczenie dla podmiotów prawnych.

Jeżeli dana osoba nie działa przez pośredników w handlu nieruchomościami lub odpowiednich agencji, będzie miał obowiązek podpisania umowy przez notariusza. W przeciwnym wypadku transakcja może zostać unieważniony. I ważne jest, aby zrozumieć. Szczególne problemy mogą pojawić się, gdy grunt ma kilku właścicieli. Jednak podobny obraz wyłania się z wynajmu wszelkich nieruchomości. Dodatkowo trzeba uzyskać zgodę pozostałych właścicieli do przeprowadzenia transakcji. Bez tych dokumentów dzierżawy lub wynajmu zostaną unieważnione.

nie dom

Można wynająć pokój, który nie jest mieszkalnych. Na przykład, w piwnicy, spiżarnia, narzędzie. To jest mniej powszechne scenariusz, zwłaszcza wśród tych, którzy mieszkają w budynkach mieszkalnych. Ale to tylko wtedy, gdy właściciel jest osobą fizyczną. Ponadto czynsz będzie siedziba niemieszkalne, takich jak biura. Właśnie taka sytuacja występuje stale w ich codziennym życiu. Należy zwrócić uwagę – jeśli któryś z powyższych temat obywateli będzie musiał zapłacić podatek dochodowy. Obecnie jest to 13%. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego podatnika.

Teraz jest jasne, że czynsz może być dostarczony do pomieszczeń niemieszkalnych. To nie jest tak trudne jak się wydaje. Algorytm od właściciela nieruchomości będzie dokładnie taka sama, jak we wszystkich innych przypadkach. Wystarczy, by zebrać podobnych dokumentów. Zmienia tylko dowód własności do danej nieruchomości. Następnie należy wejść do dzierżawy / wynajmu w odpowiednim czasie. Wszystkie cechy procesu, niezależnie od oddanej nieruchomości, opisać poniżej.

Domy / Chaty

Czy to możliwe, aby oddać ziemię do wynajęcia? Tak, szczególnie jeśli właściciel nieruchomości w jednym. Ale jakie inne obiekty mogą być uznane za obywatela? Na przykład, domu lub willi. Oni też, jeśli chcesz, możesz wynająć. W praktyce, to sprawia, że dość trudne. I jednostki są rzadko uczestniczy w takich przypadkach. Zazwyczaj domy i wille są wynajmowane wraz z ziemią przez administrację miasta. Ale także zwykli właściciele mają prawo do niego.

Czy jest możliwe aby wziąć ziemię do wynajęcia, ale dom, znajdujący się na nim, nie przechodzą? Tak, to jest możliwe, zbyt. Ale tylko w przypadku, gdy umowa określa konkretnego terytorium, z zastrzeżeniem poddania się. Jeśli przestrzeń na miejscu jest tylko dom, trzeba określić w umowie jest struktura.

maszyna

Wszyscy obywatele są coraz bardziej myśleć nad możliwe jest, aby zwrócić wynajem samochodów. A odpowiedź będzie ich zadowolić – Tak, istnieje taka możliwość. Wykaz dokumentów wraz ze zmianą. Co do zasady, będą musiały poważnie pomyśleć o leasingu – to ustawić częstotliwość płatności. Najczęściej jest to godzina. Dokumenty od właściciela i najemcy będą wymagać:

 • Papieru, wskazując własności pojazdu.
 • Ubezpieczenie.
 • Umowa dzierżawy.
 • Techniczne samochodów paszport.
 • Strony tożsamości.

Jest to zazwyczaj wystarczy. To mądry, aby myśleć o tych wszystkich cech i niuansów wynajmu samochodu. Aby sprawić, że większość z nich prawidłowo, zaprosić prawników. Przyczyniają się one do prawidłowości pojazdów umowy dzierżawy. Więc bez większych kłopotów przełożyć pomysłów w czyn.

inny

Co może być wydzierżawiony? W rzeczywistości, jak już zostało powiedziane, prawie cała nieruchomość może być wynajmowane. W związku z powyższym, należy przekazać czynsz, na przykład. Jeśli nie brać pod uwagę właściwości, możliwe jest, aby przeznaczyć dużo więcej pomysłów dotyczących kwestii poruszonych. Wśród najczęstszych obiektach dzierżawionych, przeznaczyć: ubrania (głównie garnitury i sukienki), Garaże, łodzie, rowery, sprzęt sportowy, naczynia, meble, wyposażenie, sprzęt budowlany, książki, zwierzęta (takie jak promocjami).

To nie wszystko, co może być wynajęte. Lista nie ma końca. W dzisiejszym świecie jest ograniczona głównie do właściciela wyobraźni. I to musi być brane pod uwagę. Dopiero po otrzymaniu pieniędzy od lokatorów na właściciela leasingu mogą mieć problemy.

pułapek

Mówimy o podatkach. Mówi się, że każda transakcja będzie musiał zapłacić 13% zysków. Wydawałoby się, że na ten problem do końca. Jednak nie wszystko jest tak proste jak się wydaje. Fakt, że istnieje coś takiego jak w Rosji nielegalnej działalności. Systematycznie korzystać z tych samych klas. Jednak, aby przyjść do odpowiedzialności karnej, dochód powinien być w wysokości 1,5 mln rubli. Dlatego do tej pory, można łatwo wykonać jedną lub innej nieruchomości do wynajęcia.

Co będzie dalej? Wiele zależy od rodzaju zakwaterowania. Płacić podatki i dobrze spać, niektórzy zalecają, aby otworzyć IP. I wybrać uproszczony system podatkowy. Następnie w podatkach rocznie trzeba zapłacić 6% zysku. Legalnie i bezpiecznie. W niektórych przypadkach zaleca się kupić patent na tego typu działalność. W Rosji w tej chwili jest on oferowany do wszystkich obywateli, którzy wynajmują dom lub nieruchomość do wynajęcia, do pracy na systemie patentowym opodatkowania. Jak wpisać? Rozwiązuje to, że sam obywatel. Ale w każdym przypadku muszą płacić podatku. Zwłaszcza, jeśli chodzi o dostawy biur do wynajęcia, a także współpracę z podmiotami prawnymi.