804 Shares 7455 views

Jak napisać odrzucenie szczepień?

Szczepienie – jest jednym z osiągnięć nauk medycznych, które mogą uratować życie milionów ludzi przed chorobami zakaźnymi. Powszechnie wiadomo, że pierwsza szczepionka na świecie, stworzony przez znanego uczonego Jenner, w tym czasie pomógł wyeliminować straszliwą epidemię ospy w Europie.


Dziś wielu rodziców tworzą opinię, że szczepienie – jest zła, który jest związany z zaszkodzić ich dziecku. A coraz więcej matek i ojców napisać odmowy szczepienia swoich dzieci.

Powodem takiej decyzji może być cokolwiek. Ta moralność religijna, sekciarski ciśnienie wątpliwych źródeł informacji o niebezpieczeństwach szczepienia lub własnej wiary. W związku z tym, nie ma prawa powiedzieć rodzicom podania szczepionki dla dzieci lub nie robić. Wystarczy być dobrym dla siebie, aby zrozumieć wszystkie możliwe konsekwencje, które wiązałoby się z odrzucenia przeszczepu, a odpowiedzialny za swoje działania.

Więc jakie są konsekwencje?

Po pierwsze, odmowa szczepień zagraża życiu i zdrowiu nie tylko dziecka, ale również okolicznych dzieci. Na przykład, wiadomo, że taka straszna choroba jak tężec, prawie nie leczone, zwłaszcza jeśli diagnoza jakiegoś powodu opóźniony. Istnieje ogromna szansa utraty dziecka.

Po drugie, rodzice powinni być przygotowani, że ich dziecko nie może mieć dowolny stan instytucja edukacyjna, czy to szkoły lub przedszkola. Oczywiście, wszystkie te problemy mogą być rozwiązane, ale komórki nerwowe wytrzymałości i trzeba poświęcić dużo.

Po trzecie, brak niektórych szczepień, dziecko może doprowadzić do niemożności wyjść z nim za granicę całkiem legalnie.

Czasami odrzucenie przeszczepu jest całkiem uzasadnione. Sytuacje te obejmują obecność chorób przewlekłych u dziecka na coś uczulony, gorączki lub innych przyczyn obiektywnych powodów medycznych. Jednak w tym przypadku, nie jest prawdopodobne, aby odmówić, ale medotvode.

Jak odmówić szczepienia?

Jeżeli rodzice są starannie rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw” szczepień, decyduje wszystkie takie same to nie nastąpi, wówczas konieczne jest sformalizowanie odmowę prawidłowo. Pierwszym krokiem jest napisanie oświadczenia. Odmowa szczepienia w tym przypadku jest to uzasadnione i będzie upewnić się, że dziecko nie jest w stanie zaszczepić bez zgody rodziców. Formularz wniosku jest dostępny w każdej pediatra. Lekarze sugerują sami obecnie wypełnić go, jeśli zrozumieją, że matka zdecydowanie sprzeciwia się szczepieniu, a to jest niemożliwe, aby przekonać.

Nieco bardziej skomplikowane rzeczy, jeśli masz zamiar napisać odrzucenie szczepień w szpitalu położniczym. Fakt, że kobiety w ciąży nie są zainteresowani tyle w ich opinii – zgodzić się lub nie one zaszczepić dziecko. W związku z tym oświadczenie napisane wcześniej. Jego inwestowanie w karcie walutowego i przyjęcia do oddziału położniczego jest wymagane, aby pokazać dzieciom pielęgniarkę lub lekarza-neonatologa.

Wreszcie, trzeba jasno zrozumieć, że odmowa szczepienia jest możliwe całkowite względów formalnych. W Rosji istnieje prawo federalne na Immunoprofilaktyka chorób zakaźnych, która określa wszystkie prawa i obowiązki obywateli w każdym przypadku.