633 Shares 6441 views

Opis znajomych – kompozycja do szkoły podstawowej

Czas w szkole dla dzieci to piękny czas w życiu, wypełniony nowymi przyjaciółmi, wiedzą, a nawet trudności, które uczą się pokonać. Jedną z takich "trudności" jest wykonanie różnych zadań szkolnych, na przykład pisanie esejów. Aby uprościć zadanie dla dzieci, spróbujmy nauczyć się pisać opis znajomych. Kompozycja na ten temat często znajduje się w klasach podstawowych.

Przygotowanie dziecka

Aby sprostać temu zadaniu, konieczne jest przygotowanie projektu, w którym sporządzimy projekty wstępne. Ponadto, aby dziecko mogło łatwiej poradzić sobie z zadaniem, zrób zdjęcie przyjaciela lub kolegów, których chce opisać.

Aby uatrakcyjnić pracę, możesz stworzyć listę epitetów i przymiotników, pisując je w chaotycznym porządku na oddzielnym arkuszu. Dziecko będzie mogło posługiwać się taką wskazówką, przedstawiając znajomych. Pisanie w tym przypadku będzie dużo łatwiejsze do napisania.

Sporządzić plan

Plan tworzenia klas podstawowych jest dość prosty. Składa się z 3 punktów.

  1. Wprowadzenie. Począwszy od "Portret mojego przyjaciela" – eseju, – dziecko powinno krótko nakreślić istotę jego pracy, przedstawić tę, którą chce opisać. "Chcę opowiedzieć o mojej koleżance, Aleszie, którą przez dwa lata byliśmy przyjaciółmi". Ten chłopak stał się dla mnie najbliższym przyjacielem i bardzo dobrze go znam. Wpis nie powinien być zbyt duży – tylko kilka wskazówek.
  2. Główna część. Trudność pojawia się, gdy dziecko zaczyna kompletnie opisać znajomych. Pisanie w tej części powinno być maksymalnie ujawnione, podobnie jak sama idea. Na przykład: "Katya ma złote oczy i włosy na ramionach, jest bardzo wesoła, chociaż czasami buk, ale kiedy jej potrzebuje, ona przyjdzie pomóc, dlatego uważam ją za mojego najbliższego przyjaciela". W tej części konieczne jest użycie jak największej liczby przymiotników i epitetów.
  3. Wniosek jest dość prosty, ponieważ w tym przypadku dziecko powinno prowadzić tylko do tego, co zostało napisane. "Mam nadzieję, że Nikita i ja nigdy się nie kłócą, bo jest bardzo dobrą osobą!"

Kilka wskazówek

Należy zwrócić uwagę na to, że opis charakteru przyjaciela jest esejem, który nie ma ścisłych ograniczeń. Dziecko może umieścić w swoim składzie zabawne sytuacje, które miały miejsce z jego przyjacielem, ponieważ jest to wspaniała okazja, aby uczynić opis żywszym.

Pisając opis znajomych, kompozycja nie powinna być "w całości" napisana przez rodzica – niech dziecko wykazuje samodzielność. Niech myśli o swoich działaniach i powie, co chce napisać głośno. Więc możesz kontrolować stylistykę zdań i ich znaczenie.

Ale nie powinniśmy zapominać o pomocy dziecku. Jeśli student ma jakieś trudności, użyj zdjęć i list słów przygotowanych z wyprzedzeniem. Pokaż na zdjęciu wszelkie cechy w wyglądzie przyjaciela dziecka, spróbuj wspólnie wybrać właściwe przymiotniki. Więc praca będzie szybciej i bardziej interesująca.