685 Shares 9974 views

Badania rentgenowskie: Sposób i prawidłowe przygotowanie pacjentów

Jednym z kluczowych warunków do skutecznego leczenia różnych chorób jest dokładna diagnoza. badania rentgenowskie może być bezpiecznie opisany jako jeden z najczęstszych i najbardziej skutecznych metod określania specyficznych problemów ciała.

Jakie są badania rentgenowskie

Podstawą tego typu badań jest zdolność promieni rentgenowskich przenikają przez tkanki ciała. W zależności od gęstości, grubość i właściwości fizyko-chemicznych kompozycji do tkanek i narządów w szybkości wchłaniania ludzkiego rentgenowskich może być zmieniana.

Z tego powodu, tkanek i narządów, które są bardziej gęste (kości, dużych naczyń, wątroby, serca), na ekranie wyświetlany w postaci cieni, ale, na przykład, tkanka płuc, ze względu na dużą objętość regionu powietrza wygląda jasnym blaskiem.

Wytwarzanie w procesie badania

Badania rentgenowskie są przeprowadzane w celu dokładnego rozpoznania stanu pacjenta. I choć na pierwszy rzut oka, w procesie, nie jest niczym trudnym, niektórzy pacjenci muszą przygotować się do niego, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Pielęgniarki z kolei musi opanować technologię przygotowania pacjentów do badań instrumentalnych. Dlatego ważne jest, aby u siebie zwrócić uwagę na fakt, że odpowiednie działania ze strony personelu medycznego w wykonaniu.

Przygotowanie do badania radiologicznego typ przeglądu obejmuje usuwanie i zapobieganie jakimkolwiek procesie w określonym organie, które mogą zakłócać uzyskania dokładnych wyników. Na przykład, w diagnostyce nerek w celu przygotowania do oczyszczenia jelit i zapobiega tworzeniu się w niej gazu. W tym celu, wieczorem przed dniem badania i rano następnego dnia, pacjent umieścić lewatywę oczyszczającą i ograniczyć spożycie płynów. Ponadto, u pacjenta bezpośrednio przed badaniem rentgenowskim jest zabronione używanie jedzenia i płynów.

W radiografii badaniu pacjenci dostarczane godziny później po wnętrzności są opróżniane.

Dożylne urografii – Przygotowanie

Gdy pacjent jest do wytwarzania badaniu rentgenowskim co oznacza, urografii dożylne, celem jest, aby zapobiec tworzeniu się gazu i oczyszczanie jelit. Jako wskazanie choroby są określane przez układ moczowy. Przeciwwskazania obejmują wlewów doodbytniczych i zwiększonej wrażliwości na środki kontrastowe rentgenowskich, które zawierają jod.

W tym przypadku stosuje się takie substancje jak urotrast i verografin. W zaledwie kilka dni przed rentgenowskie są eliminowane z diety następujące produkty z dmuchanie efekt :. jabłka, chleb żytni, fasola, mleko, itd. W przypadku wzdęcia lekarza zwykle powołuje Carbol. Przyjmować tego leku potrzebuje 4 razy dziennie 2-3 tabletek.

Wieczorem i rano pacjent umieścić lewatywę oczyszczającą, z nocy przed badaniem ograniczyć spożycie płynów. Gdy pacjent jest dostarczany w terminie do historii choroby w badaniu, które przeprowadzili badania, pielęgniarka wchodzi jego nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich substancji dożylnie.

W przypadku wszystkich powyższych etapów wytwarzania, są przekazywane, przeprowadzone badania rentgenowskiego. Podobny algorytm działania mają i inne środki przygotowawcze, które mają na celu opróżniania żołądka i zapobiegające tworzeniu się gazu (cholecystography, badań żołądkowo-jelitowych i inni.).

badanie żołądek

Ponieważ znaczna część powszechnych chorób wiąże się z układu pokarmowego, badanie radiologiczne żołądka jest bardziej niż rzeczywista. Tego rodzaju diagnoza może być zdefiniowana jako środka pomocniczego, ponieważ jest on stosowany głównie w podejrzewa zapalenie błony śluzowej żołądka. Przepuszczalność światła żołądka daje zdolność do dokładnego wykrywania obecności różnych zaburzeń anatomicznych i oceny ulgi nabłonka na obecność guzów, przepukliny, wrzodów i grubego.

Zazwyczaj rentgenowskie są podawane w przypadku wystąpienia objawów takich jak łamanie krześle, łagodny ból brzucha i nudności, które są zainteresowane w sposób regularny. Przygotowanie do egzaminu rentgenowskiej żołądka w następujący sposób: odbyło się głód 12 godzin wynikającą z całkowitego braku gumy do żucia i palenia, pacjent wypija roztwór baru, czasami – z roztworu jodu, za pomocą którego można uzyskać obraz kontrastu ściany żołądka na zdjęciach.

Jeśli chodzi o pacjenta, który jest podejrzewany wrzód, w tym przypadku decydującym czynnikiem jest tzw niszowych. Jest to nic innego niż napełniania owrzodzenia uszkodzeń indukowanych środka kontrastowego. badanie rentgenowskie żołądka dokładniej wykrywać wrzodu gdy znajduje się on w mniejszym krzywizny. Ale odźwiernika wrzód i prepiloricheskie ujawnić wiele trudniejsze. Ale największy odsetek błędów w procesie diagnozy występuje w wykrywaniu choroby wrzodowej subcardial żołądek. Należy zauważyć, że w określaniu zdolności badaniu ewakuacja fluoroskopii żołądka jest wyższa dokładność endoskopowej dowodów.

Badania z przewodu pokarmowego (GIT)

W tym przypadku, promieniowanie rentgenowskie jest stosowany do oceny stanu całego układu pokarmowego. Rentgenowskie przewodu pokarmowego stosuje się wykonać następujące czynności:

– Wizualizacja drobnych szczegółów morfologicznych (pola żołądka włącznie);

– badanie funkcji ruchowej przewodu żołądkowo-jelitowego;

– ustalenia dotyczące odebranej informacji dokumentalny wykrytych zmian, w tym stref sztywności i ściennych.

Jest to niezwykle ważny jest właściwy wybór stopnia kompresji, motor, optymalnej projekcji i frekwencji na strzałów próbnych. Wykonywania zadań opisanych powyżej jest to możliwe przy dodatkowym wykorzystaniu lampą po celowanie radiografii seryjny, który ma wysoką rozdzielczość przestrzenną.

RTG klatki piersiowej

Istotą tej odmiany kontroli rentgenowskiej jest uzyskanie obrazu klatki piersiowej. Ze względu na nierównomierną gęstością światła mijania przez nich, to jest możliwe, aby utworzyć całkowity obraz organów państwowych.

Rentgenowskie płuc ma następujące dane dla: rozmaitych chorób oskrzeli, płuc i tchawicy. Może to być guza, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, gruźlicę i różnych chorób zawodowych. Z tego typu badania, lekarz może uzyskać informacje i narządów, takich jak serce, przepona, a także piersiowego kręgosłupa i żeber.

Rentgenowskie klatki piersiowej, co jest jednym z najbardziej popularnych, koncentruje się na Przegląd obrazów przeprowadzono w dwóch występów (przedni i boczny) w pozycji stojącej.

Jeśli to konieczne, można przeprowadzić obrazowania płuc, co pozwala nam uzyskać kilka zdjęć, które wytwarzane są na różnych głębokościach od grubości tkanki płuc. Z tych zdjęć lekarz może zbadać patologiczny ostrość w sposób bardziej szczegółowy.

W przeciwieństwie do sytuacji z żołądka, badania rentgenowskie są kluczowym metoda diagnozowania stanu jakościowego płuc, w zupełnie różnych dziedzinach medycyny (terapii, chirurgii klatki piersiowej, Pulmonologii i gruźlica).

badania nerek

Celem promieniowania rentgenowskiego w przypadku nerek jest skuteczne oszacowanie ich cech morfologicznych i funkcjonalnych, jak i układ moczowy. Dane te pozwalają określić wielkość, położenie i kształt ciała, lokalizacji i obecności złogów i system pyelocaliceal stanu.

badanie rentgenowskie nerek (zakładając stosowanie środków kontrastowych) jest niepożądane w przypadku pacjentów, u których występuje znaczna redukcja funkcji ciała. Aby uniknąć reakcji alergicznych, konieczne jest, aby dowiedzieć się, czy minęło zanim takich pacjentów takich badań, a jeśli nie było żadnych skutków ubocznych po podaniu leków.

Jeżeli objawy negatywne, nie zaobserwowano wytwarzanie pacjenta do badania rentgenowskiego powinny zawierać peremedikatsiyu steroidami i leków przeciwhistaminowych. Konieczne jest również, aby przeprowadzić kontrole wrażliwości pacjenta na różnych leków zawierających jod.

kontrast radiografii

Studiując różne metody badań rentgenowskich, to diagnoza oznaczało, który jest również nazywany angiokardiografia, również potrzebują uwagi. Jego celem jest, aby dokładnie określić stan komór serca i dużych naczyń krwionośnych za pomocą specjalnych czujników. Ten rodzaj diagnozy, co do zasady, można określić jako zabiegu. Proces ten odbywa się w sali operacyjnej, która ma specjalnego sprzętu i znajduje się na terytorium kardiochirurgii (zwłaszcza w świetle procedury).

W celu przeprowadzenia badania rentgenowskie tego typu jest to konieczne, w celu pobrania próbek do przenośności antyseptyczne i leków zawierających jod. Samo badanie powinno być wykonywane na czczo. Ponadto, potrzeba jest stała dbałość o pacjenta przez pielęgniarki jako substancji radionieprzezroczystego wprowadzonego do jamy serca, może prowadzić nie tylko na początku, ale również do późnych powikłań.

Dobrze wiedzieć kontrast badanie rentgenowskie, które mogą stać się przyczyną objawów, takich jak nieregularne bicie serca, duszność, spadek ciśnienia krwi, ból w sercu, wygląd słabości i ogólnego pogorszenia. W tym przypadku należy natychmiast skontaktować się z pielęgniarką, która z kolei jest zobowiązany umieścić lekarza świadomość tych zmian stanu pacjenta.

Rozpoznanie jelita

Ta część ciała, jak inni, również wymaga precyzyjnej definicji niekorzystnych zmian w przypadku podejrzenia dla rozwoju jakiejkolwiek choroby. Rentgenowskie jelitach ma na celu identyfikowania cech i struktury, jak jelita grubego i cienkiego. Podczas badania pacjent ma kontrastu zawiesiny (100 g wody i 100 g siarczanu baru). Po upływie 2,5 godzin zawiesina dostaje się do jelita ślepego. Jest to na przejście do tej zawiesiny szybkości jelit (przed lub po terminie), aby stwierdzić, czy są jakieś łamanie pracy silnika.

W przypadku promieni rentgenowskich jelita są wykonywane po zawiesinę wypełnia oddzielone górę i poprzecznicy. Ta przezroczystość jest w stanie określić stan terenu, zrostów i przewężenie w regionie rozpoznanym.

Kontrast radiografii oskrzeli

Celem tego badania jest rozpoznanie nowotworu w oskrzelach, tkanki płucnej w gnieździe i do rozszerzania się korpusu. Sposób diagnostyczny jest przeprowadzane za pomocą środka kontrastowego jest wtryskiwany do światła oskrzeli.

W ramach przygotowań do bronhografii obejmuje premedykacji, aby przeprowadzić testy na tolerancję leków zawierających jod, oczyszczanie drzewa oskrzelowego (jeśli nie stwierdzono ropnej plwociny), wyjaśnienie znaczenia pacjenta i celów zbliżającej badań niezbędnych zmian w diecie na dzień przed radiografii.

Ponieważ po procedury diagnostyczne mogą być pewne komplikacje, pacjent jest przedmiotem szczególnej uwagi w transmisji jest zakończona.

Studia pęcherzyka żółciowego

Celem rentgenowskiego – jest formą bezpośredniego pęcherzyka żółciowego, deformacji, położenia, stopnia opróżniania i obecność kamieni w nim. Gdy takie diagnostyczne są również stosowane substancje radiologicznego, którego stężenie osiąga maksimum po 10-15 godzinach po podaniu.

W przypadku dożylnego kontrastu materiału wchodzącego do badania powinien być nazywany cholegraphy dożylnie. Metoda ta jest stosowana w przypadkach, gdy konieczne jest przeciwstawienie wewnątrzwątrobowa spotkań żółciowych.

Badania rentgenowskie dzieci

Początkowo, należy zauważyć, że posiadanie kilku procedur diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie nie jest niebezpieczna dla dzieci.

badanie rentgenowskie u dzieci jest dokonywane w celu ustalenia wszystkich istotnych dowodów. Warto odnotować fakt, że potencjalne ryzyko narażenia na działanie promieniowania rentgenowskiego jest znacznie niższy niż możliwych zagrożeń, które niezauważone w przypadku braku wysokiej jakości diagnostyki.

X-ray system kontroli dotyczy Diagnoza stanu kobiet w ciąży i karmienia piersią. Jeśli chodzi o ewentualne szkody, że matki karmiące piersią, nie ma powodu do niepokoju. W przypadku kobiet, które nosi dziecko, to warto zauważyć, że poziom kontroli ryzyka przy użyciu promieniowania rentgenowskiego zależy od rodzaju zabiegu i czasu trwania ciąży.

odkrycia

Na podstawie powyższych informacji, nie jest łatwo stwierdzić, że badania rentgenowskie mogą pomóc w identyfikacji chorób wpływających na różnych narządów i układów organizmu człowieka. Z tego powodu, mogą być uważane za jedno z najbardziej skutecznych, nowoczesnych metod diagnostycznych.