854 Shares 2232 views

Przecięcie osad po zakończeniu wyprzedzania: zasady ruchu

Nowoczesne stale rosnące tempo życia dyktuje swoje warunki. Pragnienie, aby nadążyć wszędzie iw czasie prowadzi do wzrostu liczby samochodów na drogach. Jednak jazda, jak wiadomo, ma pewne ograniczenia, to irytujące gwarnych kierowców. Może dlatego coraz bardziej wyprzedzić przecięcie ciągłym układzie osiowym.


Co jest wyprzedzanie

Manewr ten składa się z trzech działań:

 • pozostawiając w lewo lub nadjeżdżających pasa ruchu;
 • pogłębianie przedni dzieje pojazd;
 • powrócić do swego pasa.

Przed rozpoczęciem wyprzedzania, należy upewnić się, że występują zakłócenia z innymi samochodami nie, twój samochód nie będzie stworzyć niebezpieczną sytuację, a odległość do manewru wystarczy. Zakłócenia i niebezpieczeństwo, mogą być następujące:

 • Pojazd jadący z wyprzedzeniem sygnalizować lewo;
 • Pojazd bieżni, początek wyprzedzania;
 • po powrocie do swojego pasa interferencji wyprzedzanie pojazdu zostanie utworzony, aby zakończyć manewr;
 • pojazd do przodu ma wyprzedzania.

Ponadto, przepisy zabraniają tego manewru:

 • na przejeździe kolejowym , a na sto metrów przed nim;
 • w obecności pieszych na przejściu dla pieszych;
 • na odcinkach dróg o słabej widoczności;
 • tunelach tunele czy wiaduktów podobne;
 • 100 m podnieść zamykania;
 • kontrolowane skrzyżowania i na nieuregulowane, jeśli jesteś na drodze dojazdowej.

teoretycznie,

Przecięcie osad po zakończeniu wyprzedzania – Działające jednocześnie zakazane i dopuszczalne. A zależy od wyniku tego incydentu nie jest kierowcą, a przez robotników drogowych, czy raczej na jakość ich pracy.

Według SDA, oznakowanie przecięcie 1.1 – poważne zaburzenia, które mogą prowadzić do poważnych kar. Ale działających w naszym kraju na oznakowań drogowych GOST prawie nigdy nie egzekwowane.

Przed rozpoczęciem na solidnej jezdni należy zastosować taśmę specjalnym rozmiarze. Jest dłuższy niż standardowe – z przerwami – trzy razy, i znacznie krótszych odstępach czasu. Pojawienie się takiej znaczników jasno do kierowcy, że wyprzedzanie może skończyć już stały. Odnosząc się do tej rzeczywistości, aby udowodnić swoją niewinność jest dość prosta.

orzeczenie Sądu Najwyższego

W spotkaniu, które omówili przecięcie linii ciągłej na koniec manewru wyprzedzania uznała to dość poważne wykroczenie. Można jednak uniknąć odpowiedzialności, jeśli zostanie udowodnione, że naruszenie wywołało usług drogowych, które nie przeszkadza, aby przestrzegać zasad ustalonych przez GOST.

A jeśli tak?

Avtoyuristam bardzo często konieczne jest, aby wyjaśnić sytuację ze sterownikami „byłoby coś w rodzaju” nie przekraczania solidną znaczników. W ogóle to wygląda. Pojazdy do wyprzedzania krzyże nieciągłą linię oznakowanie, a następnie przemieszcza się w przeciwnym pasie ze stałym działki i kończy wyprzedzanie już crossing over nieciągłej linii oznakowania. Wizualnie nie ma naruszenia. I zgodnie z prawem? Nie. Ruch kierunku nadjeżdżających ciągłych liniach zaznaczonych jest zabronione!

Kolejny mit mówi, że trasa objazdu pojazdu lub idąc powoli karane jedynie grzywną w wysokości tysiąca rubli. Ale dziś, w zmienionym prawem, a w najlepszym razie będzie musiał zapłacić 5000 rubli, a w najgorszym przypadku może być przez okres do sześciu miesięcy przed utratą prawa jazdy.

Punkt przecięcia jest obarczona ciągłego zakończeniu wyprzedzania

Naruszanie przepisów Part. 2 art 12,16 Kodeksu Administracyjnego (pomijając oznaczenia lub znaki drogowe), można pozbyć się małego grzywny. Odzyskiwanie od tysiąca do półtora tysiąca rubli grozi kierowcy, który jechał na niewłaściwym miejscu wypadku lub innej przeszkody, choć była szansa, aby zrobić to dobrze.

Taka sama kwota grzywny zostanie przypisany do kierowcy, jeżeli może udowodnić, że inspektor wszedł do nadjeżdżających pasa przez przerywanych znaczeniami i wrócił ciało stałe nie jest do wyprzedzania. W tym przypadku można karać tylko za złym ustawieniu pojazdu na drodze. Najczęściej wszystkie te dane są rejestrowane w protokole, więc trzeba naciskać na zapoznanie się z nim. I zarejestrowaniem się, naprawić swój sprzeciw wobec opinii inspektora.

Ale jeśli nadal nie przekroczył oznaczenia 1.1 lub nagrany przekraczania podwójne solidne pod koniec wyprzedzania policjanta ruchu, kierowca ma kilka opcji, aby rozwiązać sytuację:

1. W celu uznania jego winy. W tym przypadku, protokół zostanie dokonana na miejscu.

2. Aby zaprzeczyć czyn. Sytuacja ta oznacza również sporządzenie protokołu, ale z kontynuacji inspekcji (taki sam wynik będzie, jeśli koło nie był właścicielem samochodu).

3. wykroczenie jest oczywista. Następnie sprawozdanie zostało sporządzone na zasadzie obowiązkowej. Kara jest wydawane niezwłocznie. Dokumenty do rejestracji zakończeniu zostanie wysłany do sądu.

Decyzja sędziego jest pod silnym wpływem grzywien nałożonych na kierowców wcześniej (nawet jeśli są one umarzane). Jedynymi wyjątkami są kary z systemów blokujących.

Złagodzenie kary może być, udowadniając, że samochód jest potrzebna jako jedyny sposób na zarabianie pieniędzy, a masz drobnych dzieci.

Kiedy przyszedł do sądu

Jeżeli jednak sąd uzna winę, a następnie, zgadzając się z nim i pokutować za swoje czyny, zbyt, można złagodzić karę. W przeciwnym razie zostanie on przypisany do innego spotkania, w których świadkowie przyciągnie policyjnych inspektorów drogowych. Naturalnie, sędzia im wierzyć, a środek karą jest pozbawienie praw.

Jeśli wyjście na nadjeżdżających pasa nie wiązało się z kolei lub w lewo, kierowca grzywną 5000 rubli, lub (w zależności od stopnia ciężkości następstw) zostaną pozbawieni praw na okres od czterech do sześciu miesięcy. Poprawiono powtórzył przejście oznakowania po zakończeniu wyprzedzania linią ciągłą wymaga jednoznacznego cofnięcia prawa jazdy na rok.

Prawie każde zaburzenie związane z przecięcia linii ciągłych oznaczeń centrum – czy to pojedyncze lub podwójne, – podlega przeglądowi przez sądy. Wyjątkiem może być wykroczenie, protokół dla której odbywa się na podstawie CCTV lub obrazów fotograficznych. W tym przypadku, kierowca zostanie ukarany grzywną tylko. Rozdzielczość jest generowany automatycznie. Domniemany sprawca otrzyma kopię listu poleconego.

Odwołać się od kary za przekroczenie stały w zakończeniu wyprzedzania możliwe. Udowodnij, albo będzie trzeba obecność rozmytych oznaczeń lub pilną popełnienia takiego czynu, błąd lub nagrywania wideo (na przykład nieprawidłowo definiuje tablicę rejestracyjną).

dopuszczalne wyjątki

Przecięcie ciągłe znakowanie nie będzie traktowane jako naruszenie, jeżeli po prawej stronie, aby ominąć przeszkodę nie jest możliwe.

Akceptowalne hamowanie ruchu w kierunku nadjeżdżających pasa, jeśli to możliwe niebezpieczne bliskość do pojazdu z przodu lub obecność już widocznego awaryjnych. A także po przeciwnej może być wynikiem strajku. Jeśli jest okazja, aby udowodnić istnienie takich sytuacjach, to z winy kierowcy jest całkowicie wyeliminowane. Ale musimy pamiętać, że potwierdzenie powinno być poważne – zeznania świadków i / lub nagrania z rejestratora.

Może przekraczania stały w końcu wyprzedzanie było koniecznością

To może być takie mocne argumenty:

 • Po ofiary wypadku mają być dostarczone do kliniki, a pogotowie czekać nie jest możliwe;
 • Kod „daje zielone światło” na skrzyżowaniu stałą podczas wyprzedzania, gdy chodzi o ratowanie życia pasażerów i / lub sterownika;
 • Znak ostrzegawczy był w niewłaściwym miejscu, dlatego, aby „czytać” szansę, że nie.

Jak uniknąć odpowiedzialności

Przecięcie osad na koniec wyprzedzania (2016 dokonała korekt) – dziś bardzo aktualny problem. Istnieją pewne niuanse, które mogą pomóc rozwiązać sprawę na korzyść kierowcy.

Ruch policji inspektor musi mieć pewność, aby umieścić na piśmie, że oznakowanie drogi nie spełniają norm państwowych. Należy również zwrócić się do policjanta ruchu do najbardziej szczegółowy schemat domniemanego naruszenia. Aby ocenić to będzie bardzo mocny argument. Jeśli jednak chodzi o sprawę do sądu, to będzie dobre, aby zdobyć poparcie dwóch świadków i / lub avtoyurista o nienagannej reputacji.

Kara za przekroczenie osad na koniec wyprzedzanie jest możliwe, aby spróbować podważyć za pomocą GOST 52289-2004 (zmienionym w 2016 r). Jeśli inspektora służby patrolowej droga grzywien motoryzacyjne w o zakończeniu wyprzedzania po oddzieleniu 1.6, wydaje się co do zasady. Ale … GOST Paragraf 6.2.8 stwierdza, że oznakowanie 1.6 linia informuje kierowcę zbliża się solidną linię środkową. I zwróciła się do 50-100 metrów do ciągłego oznakowania. A w „Wymagania ogólne” mówi, że znak drogowy znajduje się na prawej krawędzi jezdni, a jego strefa widoczność wynosi około 100 metrów.

Średni samochód biegnie 100 metrów 4-5 sekund. Dlatego przecięcie ciągłego pasa na koniec wyprzedzania nie była wina kierowcy i go ukarać, a nie za to. Nawiasem mówiąc, decyzja ta jest najczęściej wykonana przez sąd.

Linie ciągłe i przerywane jednocześnie

Sytuacja ciekawa i kontrowersyjna, często dyskutować avtoyuristami. Mówiąc o znacznikach 1.11, który jest częścią krzyża może być przerywany, a stałą częścią przecinają kierowcy powracający do swojego pasa. Ale czasami przerywany oznaczenia pasa ruchu ustawić znak „Wyprzedzanie jest zabronione”. Jak być w tej sytuacji? Należy stosować się do zasad, które stanowią, że znak drogowy ma pierwszeństwo przed znakami drogowymi. A kierowca, który dopuścił takiego czynu, nie ponosi odpowiedzialności za przekroczenie osad po zakończeniu wyprzedzania, a za niespełnienie wymogów określonych przez znak drogowy.

Kierowca na notatki

Wielkość kary pieniężne za wyprzedzanie przez ciągłe może być zwiększona nawet możliwe zatrzymanie przez 15 dni. W ten sposób karane przez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie zapłacili karę 60 dni określonych przez prawo.

Istnieje również oficjalne stanowisko przywilej odpowiedzialnych kierowców. Kara zapłacona w ciągu 20 dni od momentu decyzji zmniejsza się dwukrotnie. Norma obowiązuje od 2016 roku.

A jeśli chodzi o urządzenie do strzelania. Przytrzymaj naruszenia czasu w kamerze krajowego zatopiony w zapomnienie. Dziś inspektorzy DPS musi mieć specjalnego sprzętu. I kierowca, pozwany w przecięciu ciała stałego, ma prawo do wglądu do nagrywania. I w tym samym czasie zwrócić uwagę na oplombirovku, posiadanie licencji, jak również datę następnego wzorcowania i kalibracji instrumentu.