121 Shares 3812 views

Zdumiewająca historia sukcesu założyciela Coffee „Starbucks”

Govard Shults trzydzieści lat temu był w branży kawy, realizując tylko jeden cel: wzmocnienie osobiste relacje między ludźmi nad filiżanką kawy. „Starbucks” Teraz jest CEO. Ale droga na szczyt nie była łatwa. Skąd Schultz, chłopak z biednej robotniczej rodziny, pokonał wszystkie trudności i założył największą sieć kawiarni na świecie?


trochę biografia

Schulz urodził się 19 lipca 1953 roku w Brooklynie w Nowym Jorku. Jego rodzina nie była inna od reszty. W wywiadzie dla agencji Bloomberg powiedział, że dorastanie w sąsiedztwie biednych ludzi. Tak więc, jako chłopiec zanurzył się w świecie nierówności ludzi, bieda jest doświadczony w młodym wieku. Kiedy Schultz był tylko 7 lat, jego ojciec, kierowca ciężarówki, który był zaangażowany w dostarczanie pieluch, doznał kontuzji nogi podczas rutynowego lotu. W tym czasie nie było żadnego ubezpieczenia zdrowotnego i kompensacji, więc rodzina pozostała bez dochodu podstawowego.

W liceum, Schultz aktywnie grał w piłkę nożną i otrzymał stypendium sportowe uniwersytetu, położony w północnej części Michigan. Wtedy młody człowiek poszedł do college'u, a ostatecznie zdecydował się na siebie, że nie będzie dalej grać w piłkę nożną. Czesne musiała zostać wypłacona, więc facet musiał iść do pracy. Zaczął z barmanem, a czasem nawet dawcą.

Po ukończeniu studiów w 1975 roku, Schultz pracował przez cały rok na bazie sportowego w Michigan. Został zaproszony do firmy „Xerox”, gdzie zdobył doświadczenie w kontaktach z klientami. Przez długi czas przebywał tam rok i osiadł w szwedzkiej firmy związanej z naczynia gospodarstwa domowego.

To właśnie tam Schultz zbudował karierę i został pierwszym dyrektor generalny, a następnie wiceprezes. Kierował zespołem sprzedaży w biurze w Nowym Jorku. To właśnie w tej firmie, po raz pierwszy zetknął się z marką „Starbucks”, jego uwagę przyciąga dużą liczbę kroplówki ekspres do kawy. Interesują Howard postanowił odwiedzić Seattle, umówić się z wyprzedzeniem właścicieli kawowych: Gerald Baldwin i Gordon Bowker.

Znajomość z firmy „Starbucks”

W rok później, wtedy 29-letni Baldwin (założyciel „Starbucks”), wreszcie zaprosił Schulz do pracy, oferując mu stanowisko dyrektora działalności detalicznej i marketingu. Wtedy „Starbucks” miał tylko trzy sklepy, w których masa kawy sprzedawanych do użytku domowego. Pierwszy sklep Starbucks nadal istnieje i jest na Pike Place Market w Seattle.

Fatalny wyjazd do Mediolanu

Schultz los zmienił się diametralnie, kiedy został wysłany do Mediolanu na koncert. Spacerując po mieście, młody człowiek zwrócił uwagę na barów espresso, gdzie właściciele znali wszystkich swoich klientów po imieniu i służyli im szeroki wybór napojów kawowych, czy to cappuccino lub latte. Schultz sobie sprawę, że jest to osobista relacja pomoże sprzedawać kawę.

W 1985 roku Howard opuścił „Starbucks” po włoskim pomysłem nie podejmuje założycieli. Wkrótce postanowił założyć własną firmę, Il Giornale (tłumaczone z pomocą włoskich „codziennie”). W celu zakupu pokój dla kawy, Schultz potrzebne zebrać ponad $ +1,6 mln zł. Pracował przez rok w firmie „Strakbars”, próbując otworzyć sieć kawiarni włoskiej sposób.

W sierpniu 1987, Schultz zaproponowano stanowisko dyrektora generalnego Starbucks, która składała się z sześciu kawy.

Popularność sieci „Starbucks”

Ameryka szybko przepojony współczucia dla firmy. W 1992 roku, „sieć Starbucks poszedłem na giełdzie Nasdaq. Firma już 165 punktów otwartych, dochód wynosił 93 mln $ na rok. Tak więc, w roku 2000, „Starbucks” stała się globalna sieć, otworzyła ponad 3500 kawiarni i otrzymał $ 2,2 miliardów dolarów w rocznych przychodów. Schultz był jednym z najbardziej wpływowych ludzi w Ameryce.

„Starbucks” nie było zawsze na wierzchu, były też porażki. Tak więc, w 2008 roku, Schultz tymczasowo zamknięte ponad stu sklepów nauczyć barmana, aby przygotować idealne espresso.

W ramach reformy Schultz ogłosił, że „Starbucks” stara się zatrudnić ex-wojskowy. W ubiegłym roku, firma potwierdziła pogłoski, że płaci czesne swoich pracowników.

Podczas swojej pracy w Starbucks Schultz zawsze pierwszeństwo do swoich pracowników, co wywołuje partnerów. Oferuje on całą kompleksową opiekę medyczną i ubezpieczenie, mogą mieć wpływ na tę sprawę ze swoim ojcem.

Schultz wydał niezwykłą książkę „pour go w swoim sercu jako kubek do kubka zbudowany Starbucks».

Starbucks nadal rośnie, to teraz ma roczne obroty w wysokości ponad $ 16 miliardów dolarów, więc Schultz ma bogate państwo. Jego wartość netto szacuje się na miliard $ 3 – prawdziwego milionera.