267 Shares 2897 views

Usunięcie Bisha grudek: wskazania, przeciwwskazania, opinie

Chirurgia plastyczna jest dziś bardzo popularny wśród osób w każdym wieku, a nawet grup społecznych. Tak więc, aby poprawić ich wygląd mają tendencję nie tylko do osób publicznych, ale nawet większość zwykłych obywateli, a nie świeckie zawody. Kto chce mówić o takiej procedury, jak usuwanie grudek Bisha kiedy i jak operacja zostanie przeprowadzona.


Co to jest?

Początkowo trzeba zrozumieć terminologię i wiedzieć, co dokładnie zostanie omówiony. Bryły BICHAT – ta akumulacja masy tłuszczu w policzkach wgłębienie, które stanowią dokładnie tej części ciała. Oznacza to, że jest to edukacja, która jest ukryta pod skórą i tworzy kształt twarzy, dając dodatkową objętość w dolnej części.

Policzkową pad tłuszcz pochodzi od naukowca, który jako pierwszy opisał tworzenie z nich – francuski anatom i fizjolog Marie François Ksave Bisha.

Funkcja tłuszcz policzkową pad

Należy zauważyć, że nawet jeśli dane są w kształtowaniu ludzkiego ciała, naukowcy wciąż nie może zrozumieć, dlaczego są one konieczne. W związku z tym, istnieje kilka wersji, przez który wyjaśnił cel grudek Bisha:

 1. Jest to specjalna wyściółka w ustach, przez które człowiek może przy najniższym koszcie dla organizmu żuć jedzenie.
 2. Podobnie jak inne tłuszcze, policzkową pad tłuszczu, aby chronić twarz przed różnego rodzaju urazów i uszkodzeń.
 3. Według najnowszej wersji, ich głównym celem – aby poprawić odruch ssania u noworodków niemowląt.

Naukowcy również powiedzieć, że dane edukacja dorosłych nie odgrywa absolutnie żadnej roli. Co więcej, w ostatnich latach stały się one bardziej widoczne i bliżej do czcigodnego wieku i wszyscy są okoliczności obciążające dolna część policzków. Dlatego ludzie często chcą pozbyć się ich całkowicie.

Dzieci są bardziej widoczne grudki BICHAT, co daje dzieciom słodkie policzki obrzęk. Wraz z wiekiem, struktury te są mniej widoczne, ponieważ nie rosną wraz z innymi tkankami organizmu. Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli ktoś chce schudnąć, rozmiar grudek Bisha pozostaną takie same. Po tym wszystkim, jest to bardzo gęsty formacja ciała, które praktycznie nie zmieniają wielkości.

operacja wskazania

W niektórych sytuacjach lekarz może przepisać usuwanie grudek Bisha? Tak więc, musimy pamiętać, że jest to operacja, która w żadnym przypadku wpływać na organizm. Tak że przez tę procedurę należy podchodzić bardzo poważnie, ważąc plusy i minusy zabiegu. Najczęściej procedura ekspertów powołany jako poprawę estetyki twarzy. Inne wskazania:

 • Wiek pominięciem dolnej policzek.
 • Okrągły kształt twarzy pacjenta, a tym samym sprawia, że tłuszcz pad policzkową policzki bardziej zaokrąglone.
 • Wizualnie zbyt duże grudki BICHAT w stosunku do kształtu ciała.
 • Ponadto, te formacje można oczyścić jeśli zbyt dużo oczywistych fałdów nosowo-wargowych. Po operacji, osoba zakręty są o wiele łagodniejsze.

Należy również zauważyć, że przed zabiegiem pacjent musi zaoferować usługę modelowania komputerowego twarzy. W takim przypadku, osoba będzie mogła zobaczyć, jak to będzie wyglądać po zabiegu, i zdecydować, czy to pasuje ten wynik.

Co trzeba pamiętać przy podejmowaniu decyzji o zabiegu

Należy zauważyć, że operacja w celu usunięcia grudek Bisha – procedura jest praktycznie nieszkodliwy (poza wpływem znieczulenia) do organizmu. Jednak wcześniej człowiek powinien znać kilka prostych niuansów:

 • Operacja trwa około 35 minut. Po nie jest konieczne, aby spędzić czas w szpitalu.
 • Podczas zabiegu, może działać jako miejscowym lub ogólnym znieczuleniu.
 • Po zabiegu cięcia nie będą widoczne blizny też nie ma strachu. W sprawie procedury wizualnie przypominać nic nie będzie.
 • Usuwanie BICHAT grudki można przeprowadzić całkowicie lub częściowo. Jest zatem bardzo ważne, aby wybrać dobrego specjalistę, który będzie w stanie zdecydować, ile tkanki tłuszczowej trzeba zachować, a ile – usunąć.

Należy również zauważyć, że prawidłowe kształtu twarzy, można nie tylko przez całkowite usunięcie tych podmiotów. Przesuwanie policzkową pad tłuszczu w okolicy jarzmowej – tu jest inny podgatunek operacji. W tym przypadku, osoba będzie bardziej wyraźnie zidentyfikowane kości policzkowe. Ale znowu, to decyduje o tym lekarza przez pacjenta, wraz z dalszym etapie symulacji wyniku końcowego.

Przeciwwskazania do stosowania wewnętrznego

W niektórych przypadkach lekarz może odmówić wykonywania zabiegów w celu usunięcia grudek BICHAT:

 • wiek pacjenta od 25 lat. W istocie, guzy może być zmniejszona w sposób niezależny.
 • problemów zdrowotnych: różnorodność chorób przewlekłych, w procesach zapalnych. Przeciwwskazaniem jest cukrzyca i krzepliwość krwi.
 • lekarze też nie zobowiązują się działać tych pacjentów, których dane wagi są niestabilne.

Przygotowanie do zabiegu

Ważne jest, aby przygotować się do operacji usunięcia bryłę Bisha. Tak więc konieczne jest, aby wstępnie kwalifikuje się do tego:

 1. Musisz przejść wszystkie niezbędne testy.
 2. Ważne jest również, aby porozmawiać z lekarzem na temat możliwych powikłań. W takim przypadku lekarz musi znaleźć się wszystkie niezbędne informacje z problemami zdrowia pacjenta, jego przewlekłych chorób i innych niuansów.
 3. Ważne jest również, aby upewnić się, że lekarz zrozumiałem co pacjent oczekuje od zabiegu. Wynik po zabiegu choć zauważalny, ale twarze korekty nie będzie tak radykalna, gdyż może to mieć nadzieję ludziom.

A co jest ważne, aby powiedzieć, że operacja powinna być przeprowadzona wyłącznie w placówce medycznej, a nie w salonie kosmetycznym. Wszakże w przypadku powikłań (choć są one bardzo rzadko) pod ręką trzeba mieć cały niezbędny sprzęt medyczny.

Trochę o samej operacji

Jak stało się jasne, usuwanie grudek Bisha odbywa się chirurgicznie. W tym przypadku istnieją dwie główne techniki, które są wykorzystywane w doborze ekspertów:

 1. Usuń formacja jest możliwe dzięki wewnętrznej stronie policzka.
 2. Można usunąć formacji poprzez nacięcie na zewnątrz policzkach.

Pierwsza metoda najmniej niebezpieczne i niskiej traumatyczne. Po grudki BICHAT znajdują się bliżej wnętrza policzka. Zatem, specjalista dokonuje nacięcia na błonie śluzowej, krajanie mięśnie i usunąć bryłę tłuszczu. Po to, że nałożone najprostszy szew, że po upływie pewnego okresu czasu po prostu rozpuszcza. Zaszkodzić śluzówka nie stosuje się żadnego. Ponadto, tego rodzaju działania nie wymaga długiego procesu odbudowy skóry na twarzy.

Anatomia ludzkiej twarzy jest to, że łatwiej jest usunąć grudki BICHAT jest poprzez nacięcia na wewnętrznej stronie policzka. Lekarze mogą sugerować usunięcie tych formacji przez zewnętrzną tylko w przypadku równoległej pracy. Usuwanie grudek Bisha będzie tylko jako aplikacja. W rzeczywistości, ta technika jest znacznie trudniejsze i bardziej traumatyczne, proces naprawy tkanek po taka procedura dłuższy i cięższy. I istnieje ogromne ryzyko uszkodzenia nerwów, a także gruczoły ślinowe, które znajdują się w pobliżu grudek.

Jednocześnie ważne jest również, aby pamiętać, że operacja ta nie jest uważana za plastik. Po anatomii twarzy w tym przypadku nie zmienia. Celem procedury – dostosowanie wyglądu pacjenta.

Okres pooperacyjny

Należy zauważyć, że jeśli operacja jest przeprowadzana poprzez cięcie wnętrze policzków, proces odzyskiwania jest dość szybkie i łatwe. Po pacjent odsuwa się od znieczulenia, a lekarz uzna, że dana osoba jest OK, można iść do domu. Będąc w szpitalu nie jest konieczne. Obrzęk, oczywiście, będzie. Ale one całkowicie zniknąć na trzeci dzień. Jeżeli lekarz nie używa wchłanialny materiał, który musiałby jechać 7-8 dni w celu usunięcia szwów.

Jeśli usuwanie grudek BICHAT był dodatek do operacji, to jest prawdopodobne, proces odzyskiwania nie będzie tak szybka i łatwa. W tym przypadku, trzeba tylko uważnie słuchać lekarza i dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. A potem wszystko wróci do normy w jak najkrótszym czasie.

Proces odzyskiwania po zabiegu

Co jest zakończona usuwanie grudek Bisha? Komentarze pokazują, że proces odzyskiwania jest bardzo prosta. Tak, przez kilka tygodni musimy zrezygnować aktywności fizycznej na całym ciele i szczęki, jak również. Jeść po raz pierwszy tylko płynnej żywności, będzie teraz trzeba unikać wszystkich potraw, które wymagają dokładnego przeżuwania. Temperatura jedzenie powinno być tylko średnia. Jest to konieczne, aby uniknąć gorących lub zimnych posiłków. Ważne jest również, aby utrzymać dobrą higienę jamy ustnej: po zjedzeniu szczotkować zęby lub przynajmniej przepłukać usta.

Lekarz medycyny nie zaleci. Tu tylko może przepisać leki, które pomogą zapobiec występowaniu zapalenia na wewnętrznej stronie policzka.

Ważne niuanse mieć świadomość i pamiętać

Co jeszcze trzeba wiedzieć, ośmielił się usunąć grudki Bisha? Przed i po zabiegu wygląd danej osoby nie jest zbyt różne. Chociaż te tłuste osady i zostaną usunięte, zmienia kształt twarzy nie jest tak ważne. Etniczność tylko dostosować. Więc spodziewać się czegoś od supernowej nie jest na formularzu.

Ile jest usuwanie grudek Bisha? Cena zabiegu może być różna, jednak zmienia się w przedziale 300-500 dolarów. Jeżeli przychodnia lub salon kosmetyczny oferuje niższą cenę, konieczne jest pytanie, czy wszystko w porządku. W tym przypadku trzeba sprawdzić reputację instytucji i wszystkie dokumenty lekarzy, który przeprowadzi operację.