619 Shares 6165 views

Radziecki kosmonauta i naukowiec Walentin Lebiediew biografia

Ziemia – ziarnko piasku w porównaniu do niezmierzonej potęgi wszechświata. Niezliczone gromady gwiazd, tajemnicze planety, niebezpiecznych czarnych dziur – stałych mieszkańców świata, warunki, które są szkodliwe dla naszej planety. Przestrzeń i wszystko z nią związane, od wieków przyciąga ciekawskich i podekscytowany umysłach. badania i wynik badania była ogromna wiedza o tym ogromnym i zupełnie obcy świat, aby nas. Oczywiście, w tej dziedzinie rozwoju są przeprowadzane w sposób ciągły, jak to możliwe, aby dowiedzieć się prawom kosmosu zawsze. Ludzie, którzy poświęcili swoje życie to praca, oczywiście, godne szacunku. To astronomów, astrofizyków i kosmologów astronauci.

Moskwa dzieciństwo

Lebiediew Valentin Vitalevich – radziecki kosmonauta, PhD, profesor i mistrz sportu. Ten człowiek służył wiernie godnego badania kosmiczne przyczyny, tak mocno zakorzenione w historii światowej przestrzeni. Świat Rejestracja przydzielony numer 70, a według radzieckiego spisu – numer 29. Walentin Lebiediew podczas swojej kariery wykonał dwa loty poza Ziemię raz na dłuższy czas (ponad dwie godziny), wyszedł w otwartą przestrzeń.

Przyszły astronauta urodził się w Moskwie. jego data urodzenia jest znana: 14 kwietnia 1942. Wychowywał się w zwykłej rodzinie. Jego matka – Antonina Fiodorowna – pracował jako księgowy i jego ojca – Witalij Vladimirovich – wybrał karierę wojskową. Prawdopodobnie decyzja chłopca wybrać tą odważną zawodu był pod wpływem genów ojca. Walentin Lebiediew studiował w Naro-Fominsk numeru liceum 4, którą ukończył w 1959 roku. W tym czasie młody człowiek zdecydował się na wektorze ruchu i priorytetów w życiu i postanowił wybrać ścieżkę pilota.

Długa droga do miejsca: początek

Orenburg Aviation School – jest to świadomy wybór przyszłych astronautów. Wykształcenie nie pozwoliła faceta do ustalenia się w myśl poprawności wybranej drodze. Niestety, w tamtych czasach miały miejsce reorganizacji i redukcji Sił Zbrojnych ZSRR, tak częste zmiany zaszły w tej dziedzinie. Ostatecznie Aviation Szkoła, która odbyła szkolenie miejsce Lebiediewa rozwiązany. Valentine postanowił nie zmieniać marzenia i wszedł do Instytutu Lotnictwa w Moskwie na Wydziale samolotów. Ale badania nie był ograniczony do młodego człowieka, a równolegle zaczął rozwijać twardego zarządzania przedsiębiorstwem samolotów. Leciał w takich urządzeniach jak Yak-18, IL-29 spotkał Mi-1. I zacząć rozwoju szybowców (KAI-12). Zatem Walentin Lebiediew czuł moc samolotu metalicznym, aby je poskromić.

Pracę w Centralnym Biurze Projektowania

Jeszcze w czasie studiów w Instytucie Lotnictwa w Moskwie nazwany S. Ordzhonikidze faceta złożyła wniosek o dopuszczenie do kosmonauty. Aw 1963 roku otrzymał rekomendację Instytutu Partii gałęzi. Brzmi to zaskakujące, ale w czasach sowieckich, nie było możliwe bez takiego wsparcia kwalifikować się do pracy w ciężkich organizacji. Po ukończeniu instytutu, Walentin Lebiediew dostał pozwolenie na pracę w Centralnym Biurze projektu. Organizacja ta następnie kierowana przez legendarnego S. P. Korolov. Później, w 1979 roku, instytucja została zmieniona i stał się znany jako NPO „Energia”. W tej organizacji, Walentin Lebiediew, którego biografia dokonał jej decydującą turę, upadł ze zwykłego inżyniera do starszego badacza.

W roku 1967, naukowiec zaangażowany w wyprawach na Oceanie Indyjskim, organizowanych w celu znalezienia bezzałogowy statek kosmiczny „Zond”, używane w misjach na Księżyc. W następnym roku, ponownie w Indiach inżynier prowadził grupę ekspertów, która służyła „Zond-5” – stacji kosmicznej na orbicie Księżyca i pierwszy, aby zapewnić wysokiej jakości obrazy naszej planety naszego satelity.

Lebiediew Valentin Anatolevich ściślej powiązać swoje działania z kosmosu i rozwoju w tej dziedzinie. Jest to sygnalizowane przez kolejne etapy jego biografii:

 • Ulepszony testowanie środków zbawienia dla załóg kosmicznych lądujących na wodzie i na lądzie.
 • Brał udział w testach lotniczych takich statków jak „postęp”, „Unia” stacji orbitalnej „Salyut” (od czwartego do szóstego).
 • Pracował w kosmodromu „Bajkonur” szef grupy operacyjnej techniczne.
 • Był instruktorem i instruktor w Centrum Szkolenia Kosmonautów, gdzie przeszkolony załogi „Sojuz” (4-9), aby latać.
 • Opracowany Procedury dokumentacyjne ręczne dokowanie i spotkanie, jak również kontrolowania statku i stacji orbitalnych.

przygotowanie lotu

Po uzyskaniu niezbędnego doświadczenia, robiąc takie różnorodne działania, Walentin Lebiediew był bliski zdobycia bramki. W 1969 roku, wybitny inżynier dostaje dostęp do specjalnego szkolenia. Jego znakomita płyta główna medyczny po starannym i dokładnym zbadaniu przyszłego astronauty. To zdarzyło się w murach szanowanej organizacji o nazwie Instytut Problemów Biomedycznych. W związku z tym ważnym wydarzeniem w życiu Lebiediewa, musiał przerwać naukę w szkole pilotów testowych. Podczas badania musiał opanować pilotowanie myśliwca MiG-15 „” i „MIG-21”.

Po intensywnych przygotowań do lotów kosmicznych (tak długo, jak backup) Valentin V. pokazał znakomite wyniki, tak aby w sposób dorozumiany zostało włączonych obsługą naziemną.

Pierwsza przestrzeń podróż Lebedev

Zacznij lot odbył się w 1973 roku, w okresie zimowym (grudzień 18). Walentin Lebiediew był w „Sojuz-13” załogi statku kosmicznego jako inżynier lotu. Jego znak wywoławczy – "Kavkaz-2". Lot był krótkotrwały – około 7 dni, ale miał wielkie znaczenie naukowe. Fakt, że statek kosmiczny został wyposażony w nowy system teleskopów marki „Orion-2”, dzięki skoordynowanej pracy najnowszego sprzętu i profesjonalnych inżynierów zaczęły najważniejszą Astrophysical obserwację widma ultrafioletowe w próżni.

Dwa lata później, po swoim pierwszym locie Lebedev obronił pracę na szkolenia załogi z wykorzystaniem stanowiska szkoleniowego i techniki szkoleniowe, które go wspierają. Przez cały ten czas astronauta nadal pracuje w organizacji pozarządowej „Energia”. Praca doktorska, znakomicie bronił przez niego, oferuje zupełnie nowe, lepsze spojrzenie na treningu przed udaniem się w przestrzeń. Szczególnie ważna była najbardziej realistyczne warunki ich realizacji: gwiaździste niuanse przestrzeni Rendezvous dokującej utworów kosmiczne.

inżynier lotu ze znakiem wywoławczym „Elbrus-2”

Drugi lot Lebiediew, która odbyła się w 1982 roku na kompleksie przestrzeni zwanej „Sojuz T-5” (oprócz niego, nie było takiego statku jako statku towarowego „Progress” i stacji orbitalnej „Salut-7”), wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa czas trwania pobytu w przestrzeni (ponad 211 dni). Lot przeszedł do historii nie tylko pod względem czasu trwania, ale również ze względu na fakt, że w tym czasie Lebiediew przeprowadzonych wiele eksperymentów i wdrożony rozbudowany program badawczy. Co ciekawe, ta misja inżynier lotu nie rozstał się ze znaku wywoławczego „Elbrus-2”. Podczas lotu Lebedev spacewalks i pozostał tam przez ponad dwie godziny. W rezultacie, przyznano mu rangę instruktor testu kosmonauty pierwszej klasy.

Nawiasem mówiąc, część stacji kompleksu orbitalnego „Salut-7”, przeznaczonego do badań naukowych, medycznych i technologicznych w próżni, jest najnowszym modelem w tej serii.

Bezcenne eksperymenty naukowe

Podczas swoich wypraw kosmicznych dwóch utalentowany inżynier lotu miał około trzystu niezbędnych doświadczeń w różnych dziedzinach nauki i technologii. Wiele z nich były wyjątkowe. Zmierzone składu atmosfery w pobliżu stacji wyjaśnione drgania wewnątrz segmentu przestrzeni, sposobów przygotowywania sterylnych próbkach biologicznych. I wreszcie, po raz pierwszy w historii astronautyki na pokładzie statku kosmicznego uprawiana roślina zwana „Arabidopsis”, który przeszedł pełny cykl rozwojowy.

Ponadto, możliwe było opracowanie metody autonomicznego sterowania „Salut-7” stacji kosmicznej w celu wykrycia tektonika i struktur geologicznych na naszej planecie. W ten sposób jest podany wskazówkę, w którym kierunku jest to konieczne do przeprowadzenia poszukiwania ropy naftowej, gazu, złoża polimetalicznymi regionu Ałtaj.

Po locie, Walentin Lebiediew kontynuował pracę w biurze projektowym i angażować się w działalność naukową. Na przykład, w 1985 roku inżynier obronił pracę doktorską na temat zmian metodologicznych, ułatwiając działania systemów orbitalnych i zwiększyć ich skuteczność. Praca ta stała się w pewnym stopniu rewolucjonisty – to Valentin V. zaproponował, aby zoptymalizować pracę załogi, pozbawienie go niepotrzebnej rutyny i wprowadzić korektę do lokalizacji urządzeń fotografowania.

Walentin Lebiediew: astronauta pamiętnik

Oprócz prac naukowych (193), które nadal biorą ich podstawie studenci wielu uczelni określonej orientacji, Valentin V. pisał książki. Na przykład, „Mój wymiar” i „Materiały mechanika pokładowego badania.” Ale te prace były tworzone przy użyciu materiałów o legendarnym „Diary of astronauty”. Wyjątkowość tych zapisów, które nie były do publikacji, ale po prostu dać upust swoje uczucia i emocje na papier. Nie zwracając uwagi na styl, astronauta opisany dni przed rozpoczęciem, w trakcie i będąc na pokładzie stacji. Na uwagę zasługuje przysięga dana przez samego Lebiediewa tuż przed lotem. W to, że obiecał nie gorąco, aby nie urazić partnera odpowiedzialny za swoje decyzje i otrzymać pełną operację.

Oczywiście, nie jest to miejsce, w dzienniku, i uczucia, że astronauta miał rodziny, matki. Między wierszami jest tęsknota za rodziną i światem. Również w rekordzie zawiera informacje o fizycznej trudności przystosowania się do pozaziemskich warunków: bezsenność, nudności, uporczywe bóle głowy. Były niekorzystne czynniki psychologiczne – trudno było nawiązać kontakt z partnerem z powodu nagromadzonego stresu.

„Diary of astronauty” pierwszy odsłania i pokazuje codzienne życie tych ludzi, ich myśli i uczuć. Zapisy te są bardzo pouczające dla osób zainteresowanych działalnością w przestrzeni.

Nagrody znaleźli bohaterów

Wybitny kosmonauta Lebedev Valentin Vitalevich wniósł znaczący wkład w przestrzeni, astrofizycznych, nawigacji i badań geologicznych. Ten człowiek naprawdę poświęcił swoje życie na nauce, nie mógł pomóc, ale zdobył liczne nagrody i insygnia. Nie szukał, aby stać się gwiazdą, ale tylko wysoka jakość i duszy swojej pracy. Na przykład, nawet w czasie wakacji, Valentin V. nie może być bez pracy – razem ze swymi uczniami udał się do pomocy w budowie legendarny BAM, za który otrzymał kolejną nagrodę – „Na budowę BAM” medal Ponadto, astronauta otrzymał następujące tytuły i znaki wyróżnieniem:

 • „Bohater Związku Radzieckiego” (dwukrotnie).
 • IV stopień Order „Za Zasługi”.
 • Order Lenina (dwie nagrody).
 • „Za zasługi w eksploracji kosmosu” – medal.
 • Francuski astronauta otrzymał Order Legii Honorowej.
 • Czczony Worker of Science.

Ponadto, jak już wspomniano, jego lot został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, Moskiewskiego Kosmonauci Alley jest popiersie chwalebnej inżynier lotu, Valentin V. jest honorowym obywatelem wielu rosyjskich miastach, aw szczególności Naro-Fominsk. I NASA zaproponowała, aby Lebiediewa honorowym obywatelem stanu Teksas za znaczący wkład w rozwój astronautyki. Wreszcie jedna z planetoid nazwanych utalentowanego naukowca – decyzja została podjęta przez Międzynarodowej Unii Astronomicznej.

Trochę o swoim życiu osobistym

Co do prywatności Valentina Vitalevicha Lebiediewa, wszystko jest stabilne – od dawna żonaty z piękną kobietą blisko niego zarówno w duchu iw kategoriach zawodowych (także inżyniera). Ludmiła Vitalevna, astronauta żona, jest obecnie na emeryturze w statusie emeryta. Para ma syna urodzonego w 1972 roku – Vitaly V .. Pracuje jako prawnik.

Para Lebiediew mają wnuk i wnuczka Anastasia Demid. Valentin V. i jego rodzina mieszka w Moskwie.