735 Shares 8288 views

Ibiza Airport: bramy powietrze wyspy

Bez przesady można powiedzieć, że Ibiza – mała wyspa, która cieszy się dużą popularnością. I do wszystkich kategorii turystów tłumnie: hałaśliwe i nie bardzo bogatych ludzi młodych, VIP-klientów, rodziny z dziećmi i miłośników spokoju, relaksu. Atmosfera jest pełna Internationale: angielski, niemiecki, francuski, naturalnie – hiszpański, a ostatnio zwiększyła udział naszych rodaków. Wszystkie one są przyciągane do Ibiza. Ceny, zwłaszcza w sezonie, „ugryźć”, ale nie straszyć podróżnych. Po tym wszystkim, w ośrodkach oczekują komfortu w standardach europejskich.


Pierwsze wrażenie wyspy

Przed rozproszyć ich ośrodki (miłośników życia nocnego – w jednobrzmiące stolicy wyspy i miasta San Antonio, zwolenników relaksujący wypoczynek – na północnym wybrzeżu, a tłuszcz koty – San Miguel), wszyscy turyści zbliża się do lotniska w Ibizie. Nosi ona nazwę San Jose (St. Joseph) jest bramą lotniczy nie tylko dla mieszkańców Ibizy, ale także sąsiedniej wyspie Formentera. To lotnisko i zapewnia pierwsze wrażenie co czeka Cię na wybrzeżu.

Lokalizacja i jak dostać się do miejsc

W przeciwieństwie do dużych stolic europejskich, w których samoloty lądują w około pięćdziesięciu kilometrów od miasta, mała wyspa dotyka jej zwartość. Ocaleni Lot na Ibizę, pasażerowie nie będą musieli spędzić kilka godzin, aby dostać się do ośrodka. San Jose Airport znajduje się zaledwie siedem kilometrów na południe od stolicy wyspy. Do centrum miasta prowadzi szereg busem 10. Wskazówki na nim będzie kosztować 3,2 Je W miesiącach letnich, a we wrześniu, autobusem i zapewnia bezpośredni dostęp do miasta San Antonio – jest to trasa numer 9. Taksówki w Ibizie pracuje dla dwóch taryf. W tygodniu od siódmej rano do dziesiątej wieczorem wsiąść samochód będzie kosztował 3,25 Je Plus Road – 0,98 euro za kilometr. Reszta płatności za drogi ty, tam będzie 1,2 Je za km. Jeśli chcesz jechać na lotnisko Ibiza bezpośrednio przy wejściu do terminalu, należy dodać do całkowitej ilości dwóch euro za płatnego parkowania.

historia

Podczas wojny domowej, Balearów byli w potrzebie lotnisk wojskowych. Dlatego taki betonowy pas startowy został zbudowany w Ibizie. Po wojnie, w 1949 roku, mały budynek do odbioru zwykłych pasażerów został zbudowany. Ale dwa lata później, Franco zakazał korzystania z lotniska Ibiza do celów pokojowych i pozostawił go do bazy wojskowej. Jednak rosnące zapotrzebowanie na kurortów wyspy były silniejsze niż militarnych planów dyktatora. Już w 1958 roku po raz kolejny zdobył lotnisko. Teraz trwa do pięciu milionów pasażerów rocznie. Co więcej, ten przepływ jest bardzo niejednorodna. W sezonie, kiedy nie są loty czarterowe ziemi, jedynymi usług terminalowych może być wystarczające.

Usługi na lotnisku

Jak w całej Europie, istnieją pewne normy. komfort pasażerów i przyjazna lotnisko Ibiza zapewnia 100%. Są miejsca parkingowe (w tym dla osób niepełnosprawnych). Wszystkie przyciski w windach są duplikowane znaki dla niewidomych. Całodobowo centrum medycznego. Aby opuścić hiszpańskie sklepy wolnocłowe oferują swoje towary po niskich cenach. Bary, kawiarnie i restauracje pozwalają jeść przed lotem. kantor wymiany walut i wypożyczyć samochód, nie opuścić budynek lotniska.