580 Shares 6397 views

W leworęcznych różnią się od praworęcznych: Charakterystyka

W dzisiejszym świecie ludzie używają do postępowania głównego lewej strony, zdarzają się często. Należy zauważyć, nawet mniej niż sto lat temu, było znacznie mniej. Jak wytłumaczyć to, co się dzieje? Fakt, że liczba osób leworęcznych nie są zwiększane, tuż przed ci ludzie zostali zmuszeni do „re-learn” już w dzieciństwie. Wierzono, że to rzadka cecha jest nie do przyjęcia dla społeczeństwa. Ponadto, wielu rodziców są związani „leworęczność” z problemami w edukacji (nie tylko dowiedzieć się, jak korzystać z „właściwej” kończyny górnej). W tej chwili, opinia o nim się nie zmieniło. Dziś wiemy, że spożywanie żywności lub list lewą ręką – to jest normalne. Więc pod uwagę nie tylko większość rodziców, ale także lekarzy.


Dlaczego niektórzy ludzie pisać prawą ręką, a drugą w lewo?

Na pierwszy rzut oka, ludzie często korzystają z lewą kończynę górną, dokładnie tak samo jak liczba ludności „prawą ręką”. Jednak nie jest to prawdą. W leworęcznych różnią się od praworęcznych , a dlaczego? Odpowiedź na to pytanie nie pojawił się tak dawno temu, ponieważ badanie tego zjawiska zrobić neurologów naukowców. Przed zrozumieć jaka jest różnica, trzeba znaleźć przyczynę, dlaczego niektórzy ludzie są bardziej skłonni do korzystania z jego prawą ręką, a drugą – lewą. Te czynniki to:

  1. Predyspozycje genetyczne. Główną przyczyną „leworęczności” uważany jest za dominacja prawej półkuli mózgu. To nie oznacza, że dana osoba pracuje tylko część ośrodkowego układu nerwowego. Jednakże, po prawej stronie jest uważane za bardziej rozwinięte. Funkcja ta jest dziedziczona.
  2. Hormonalna teoria. Niektórzy naukowcy uważają, że mańkut prowadzi do narodzin zwiększonym wpływem testosteronu na organizm kobiety ciężarnej i płodu.
  3. Uraz prawej dłoni. Zdarza się, że człowiek staje się leworęczny, nie dlatego, że jest zdominowany przez prawą półkulę mózgu, w wyniku przedłużonego tynku na ścieranie, zanik mięśni, paraliż.
  4. Działania „Kopiuj” z innymi. Ta przyczyna dotyczy dzieci. Często zdarza się, że dziecko zaczyna używać lewą rękę, patrząc na to, jak piszą lub jeść rodziców lub innych krewnych (przyjaciół przedszkolnym, babcia, niania).

W niektórych przypadkach wada aktywności mózgu związane z urazami i brakiem tlenu w późniejszych etapach ciąży. W tym przypadku, oprócz „leworęczny” forma poważnych naruszeń. Należą do nich: opóźnienie rozwoju mowy, upośledzenie umysłowe, i tak dalej ..

Relacja „leworęczność” z pracą mózgu

Więc co odróżnia człowieka od leworęczny praworęcznych? W rzeczywistości, wyraźna różnica nie istnieje. Jeśli dana osoba jest bardziej prawdopodobne, aby korzystać z jego lewą rękę, to nie znaczy, że ma odchylenie. Ponadto, funkcja ta nie wpływa na zdolności umysłowe i fizyczne. Jedyną różnicą jest uważany za dominację prawej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za pracę twórczą.

W niektórych przypadkach ta sama osoba radzi sobie ze zwykłymi (dzienne) operacji z obu rąk. Jednak w procesie uczenia się zaczyna dominować stosowanie prawa, a najmniej – w lewo kończyny górnej. Te osoby półkule mózgu działają w ten sam sposób.

Jak odróżnić praworęcznych i leworęcznych?

Te dzieci leworęcznych różnią się od praworęcznych, i jak znaleźć tę funkcję w dziecku? W młodym wieku trudno jest zrozumieć mózg przeważa. Często dzieci bardzo zadowoleni z obu rąk. Pierwsza różnica od leworęczny praworęcznych znaleźć w około 2-3 lat, kiedy dzieci zaczynają jeść na własną rękę, aby rysować. Jednak to nie jest wiarygodnym wskaźnikiem. Po tym wszystkim, oprócz strony muszą zdominować lewe oko i ucho. Dowiedzieć się, która jest wiodącym półkula, na kilka sposobów. Wśród nich:

  1. Zaoferować przedmiot do ramion krzyża w zamku. Jest to konieczne, aby oszacować położenie palca. W większości przypadków, w sam raz – znajduje się powyżej (na zewnątrz). Leworęcznych skutkować będzie odwrotnie.
  2. zegar testu. Daj dziecku budzika, że powinien trzymać obie ręce. Następnie badani byli proszeni o słuchać tykanie zegara. Należy zwrócić uwagę na fakt, do którego ucha podnesot Serwis dziecka. Ta strona będzie wiodącym.
  3. Test do określenia „dominującą” oko. Osoba otrzymuje w ręce złożony arkusz papieru i poprosił, aby patrzeć przez nią. Należy zwrócić uwagę na to, co oko testowym podnesot „teleskop”.

Wszystkie te badania są prowadzone dla dzieci powyżej 5 lat i dorosłych. W niektórych przypadkach, „wiodący” ucho i oko może pozostać, a ręka – prawa ręka. Wynik ten wskazuje, że dziecko przesiedli, albo o jednakowej rozwoju obu półkul mózgu.

W leworęcznych różnią się od praworęcznych: różnicę w zachowaniu

Zachowanie „leworęczny” ludzi nie różni się znacząco od tych, którzy aktywnie korzysta z prawa kończyna górna. Jest to szczególnie trudne do zauważenia różnic w dorosłości. Po tym wszystkim, zachowanie danej osoby wpływa wiele czynników, szczególnie edukacji, zdobyte doświadczenie, itd. Tak więc, co różni się od leworęczny praworęcznych ..? Cechy zachowania łatwiejszy do wykrycia u dzieci. Dziecko – leworęczny jest uważany przede wszystkim osobą kreatywną, woli zwrócić się z gry i znaków. W szkole dzieci te są bardziej skłonni do badań humanistycznych.

Co różni się od praworęcznych leworęcznych: psychologii osobowości

Naukowcy spędzili dużo czasu na różnych badań w celu określenia różnicy pomiędzy psychologią i lewaków righties. Oprócz kreatywności, dominacja jednej półkuli wpływa na psychiczne i emocjonalne reakcje. Ponadto uważa się, że leworęcznych ma rozwiniętą zdolność do wyrażania myśli, że jest oratorium. Uważa się, że ludzie, którzy zdominowali prawą półkulę mózgową, wydają się być zamknięte (introwertyzmem), agresywność i Adynamiczna. Pomimo tego, lewy zakręt różny innowacyjne myślenie. Wśród nich – wielu naukowców, artystów i muzyków.

Co zrobić, gdy dziecko – leworęczny?

W leworęcznych różnią się od praworęcznych, i co zrobić, jeśli dziecko jest bardziej prawdopodobne, aby korzystać z „złego” rękę? Więcej niedawna sądzono, że należy zająć się z podobną funkcję. Jednak opinia ta jest błędna. Mimo wszystko, jeśli zmuszony zrobić wszystko dziecko z jego prawej strony, to nie zmieni swoją aktywność mózgu. Ponadto przekwalifikowania może prowadzić do problemów psychologicznych. Dziecko zaczyna się wstydzić swych naturalnych cech, uważają siebie nie jak każdy inny. Innym negatywnym skutkiem jest powstawanie relearning złe pisma. Dlatego dziecko – Lefty nie jest konieczne, aby zmusić do napisania i jeść z prawej strony, jeśli tak niewygodne. Wręcz przeciwnie, powinien zainspirować dziecko, że jego funkcja jest zupełnie normalne.

Specjalne uchwyty dla osób leworęcznych

Aby pomóc leworęcznych, specjalne przybory szkolne zostały wymyślone. Po tym wszystkim, aby używać znanych obiektów takich dzieci nie jest bardzo wygodne. Różne uchwyty dla praworęcznych i leworęcznych, a także innych materiałów biurowych? Wśród przedmiotów stworzonych w celu ułatwienia pracy, istnieją specjalne ostrze temperówka, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, nożyczki, narzędzia chirurgiczne , i tak dalej. D. Uchwyty różnią się tym, że mają specjalne wgłębienia na palce lewej dłoni. nawet wiersz z układem odwrotnym numerów można znaleźć w niektórych sklepach.

Światowej sławy mańkut

W leworęcznych różnią się od praworęcznych, i istnieje kilka przykładów w historii? Wszyscy znane nazwiska takie jak Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Isaak Nyuton, Wolfganga Amadeusza Mozarta, i tak dalej. D. Nie każdy jednak wie, że osoby te różniły się nie tylko swój talent, ale także „leworęczny”. Wśród swoich rówieśników można wyróżnić milioner Genri Forda Bill Gates, muzyk Paul McCartney, aktorów – Keanu Reeves, Nicole Kidman, Vupi Goldberg, i tak dalej ..