648 Shares 1339 views

Co to znaczy "palić życie": definicja i znaczenie

Wielka, potężna, wolna i oczywiście słuszna rosyjska wersja językowa zdumiewa bogactwem, złożonością i pięknem – jak wiele cudownych słów ma wiele znaczeń, ile wyrażeń stabilnych zadziwiających z jego różnorodnością, ile przysłówek i powiedzenia, których znaczenie dla każdego nowego pokolenia Zmiana …


Ignorancja nie zwalnia z odpowiedzialności

Często ignorancja jednej lub innej frazy, niewłaściwe użycie lub zrozumienie staje się przyczyną wszystkich możliwych sytuacji mających większy lub mniejszy poziom zakłopotania. Weźmy na przykład wyrażenie "palić życie". Czy kiedykolwiek myślałeś o jego interpretacji? Czy kiedykolwiek użyłeś tego wyrażenia? A może to było używane w stosunku do ciebie?

W artykule postaramy się zrozumieć, jak spalić życie, co jest potrzebne do tego i czy w ogóle trzeba opanować tę umiejętność.

Analogicznie do angielskiego

Jeśli spojrzymy na ten wyraz, tak mówić, gołym okiem, całkiem możliwe jest, że to nie całkiem poprawne. Ponadto – istnieje możliwość całkowitego zrozumienia, diametralnie przeciwnego.

Osoba, która jest mało zaznajomiona z rosyjską frazeologią, może myśleć, że spalenie życia oznacza wykorzystanie wszystkich możliwych okazji, ryzykować tyle, ile jest to konieczne, aby osiągnąć wynik. Interpretacja ta nie jest zaskakująca, ponieważ w tym samym języku angielskim występuje podobna wypowiedź, która wypala jasne, co ma podobne znaczenie. Jeśli przetłumaczisz wyrażenie dosłownie, będzie to "żyć tak, że pali się jasno".

Wyrażenie jest z pewnością piękne, ale prawie nie ma związku z rosyjską wersją związku.

Zupełnie inny odcień

Jak łatwo zgadować z podtytuł tego ustępu, w naszym języku wyrażenie "palić życie" ma praktycznie diametralnie przeciwne znaczenie. Cień jest wyraźnie negatywny i mało prawdopodobne jest, że będziesz w stanie pochwalić się twoją erudycją, chwaląc kogoś w ten sposób.

W wersji rosyjskiej osoba paląca życie jest, jeśli nie całkiem zagubioną duszą, wtedy wyraźnie się do niego zbliża. W umysłach takich osobowości częściej niż nie pełny binge, a o przyszłości na ogół nie są pod opieką w większości nie są przyzwyczajeni.

Cień luksusu

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale ogólnie rzecz ujmując, frazę nie wyjaśni pracy. Pomimo bogactwa odcieni zrozumienia wyrażeń w umysłach wszystkich, najczęstsze punkty widzenia w tym kontekście, są tylko dwa.

Jeśli jeden z twoich znajomych okaże się kimś, kto pozwoli żyć na szerokich nogach, spróbować rozmaitych przyjemności, poczynając od arcydzieł gastronomicznych, kończąc na organizowaniu dużych partii, na co może nawet nie może zapłacić, wiesz – to jest człowiek, który żyje luksusem.

Jako przykład, może w tym przypadku można przynieść główny bohater powieści F.S. Fitzgerald "Wielka Gatsby". Jego lekko naiwny, do pewnego stopnia frywolny stosunek do życia i pieniędzy dla osiągnięcia jednego celu i stał się niesamowicie żyzną glebą dla tak zwanego spalania. To było świetnie pokazane w filmie o tym samym imieniu. Przy okazji, życie niemal całej amerykańskiej elity lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku idealnie pasuje do tego opisu.

Odwrotna strona monety

Niemniej jednak ludzie, którzy zeszli na dno, będą w stanie powiedzieć, co to znaczy "palić życie". W niektórych przypadkach proces ten jest rozumiany jako manifestacja nadmiernej frivolity, czasami prowadząc do bardzo niepożądanych wyników.

Interpretacja takich sytuacji jest oczywiście niewiarogodna. Na przykład dość często jest zrozumieć, że wyrażenie ma jakikolwiek nieszczęsny zwyczaj, taki jak pijaństwo, a nawet uzależnienie.

Dla wielu palacz życia wygląda jak osoba, która nie chce robić nic drastycznie, aby ją poprawić, aby osiągnąć nowe szczyty. Jednym słowem osobowość nie jest wcale ambitna, czasami nawet zupełnie obojętna wobec rzeczywistości.

Typowe przykłady

Jeśli pierwszy przypadek jest mniej lub bardziej jasny, to drugi, być może, wymaga konkretnego komentarza. W rzeczywistości nie musi być jednym z bohaterów niezwykle realistycznego i eksponującego grę Gorky "Na dole" w celu zbliżenia się do takiego opisu.

Mowa w tym przypadku oczywiście dotyczy nie tylko wszystkich zmarginalizowanych osób. Aby uzyskać podobną cechę można w zasadzie niemal każdego z nas.

Aby to zrobić, po prostu zatrzymaj się w rozwoju osobistym, przestań spędzać czas i energię na nim. Istotą w tym przypadku będzie niemal bezużyteczny czas, co jest oczywiście przyjemne, oczywiście bardzo niewiele.

Niemniej jednak, interpretacja opisana powyżej jest mniej powszechna niż ta, na którą najpierw zwracaliśmy uwagę. W większości przypadków wyrażenie to oznacza tylko frywolne, nieco dziwaczne życie, które młodzi ludzie najchętniej się czują.

Właśnie to rozumienie frazy najczęściej występującej w literaturze i kinie. Jutro takie dni po prostu nie istnieją, a także potrzeba rozważania konsekwencji określonych działań.

Oczywiście do pewnego stopnia takie stanowisko można nazwać romantyką, ale dla zachowania takiego stylu życia zawsze istnieją tymczasowe ograniczenia, nie mówiąc już o społecznych. To właśnie jest – wyrażenie "palić życie", którego znaczenie jest zróżnicowane.

W naszych czasach nieograniczony dostęp do Internetu z wieloma sieciami społecznościowymi i zdolność do pozostawania w kontakcie w trybie 24/7, aby stać się konstruktorem życia jest całkiem prosta. Więc następnym razem, zanim wystąpi wysypka, która może prowadzić do bardzo różnych konsekwencji, rozważyć kwestię, czy odpowiada definicji opisanej w tym artykule. A co najważniejsze – odpowiedz na pytanie, czy go potrzebujesz.