308 Shares 1160 views

Kaluga region, nakrycia fabryczne: Goncharov dwór i wieś o niezwykłej nazwie

Linen Factory – właśnie taka dziwna nazwa jest miejskim wsi, położony 32 km od Kałudze. Starożytna osada pracowników jest mało prawdopodobne, ktoś byłby zainteresowany w naszych czasach, jeśli nie wyjątkowa atrakcja, częścią jego struktury. To jest, gdy dwór Goncharov, którego dokładny adres: Region Kaluga, Linen Factory, ulica Pracy 1a.

Krótka historia wsi

Gdy na miejscu współczesnej wioski jest stary cmentarz z tajemniczą nazwą Vzgomone. W 1718 roku, Piotr Wielki wydał dekret na budowę w tym zakładzie obszaru do produkcji płótna żaglowego. Ta ważna praca została powierzona kupca z Kałudze – TF Karamyshevo. Brał w ciągu dwóch towarzyszy – siostrzeńca GI Shchepochkina i AA Goncharova (przodek N. N. Goncharovoy – żona Aleksandra Puszkina).

Wyprodukowany materiał nie tylko zaspokoić potrzeby floty rosyjskiej, ale również eksportowane do Anglii. Wkrótce tu na polecenie cesarza, papiernia została otwarta. Po śmierci Karamysheva inni towarzysze postanowili podzielić sprawę. Goncharov i stał się jedynym właścicielem produkcji bielizny. Wkrótce nawet miejscowi zapomnieli nazwę Vzgomone. Osada stała się znana po głównym zakładzie przemysłowym. Co ciekawe, jest znany z produkcji i dziś regionu Kaluga. Linen Factory – osada, która nadal prowadzi firma, założona w 1718 roku.

dwór Building

Afanasiy Abramowicz Goncharov szybko zdobył fortunę w produkcji sukna. Już w 1760 roku, rozpoczął budowę domu w sąsiedztwie jej dobrze znany w całej roślinie kraju. Taka bliskość domu przemysłowej i dwór jest nietypowe dla tego okresu. Jednak AA Goncharov był bardzo dumny z ich produkcji i nie są zakłócone przez bliskość zakładu.

W testamencie, przemysłowiec wskazuje, że wszystkie rodziny nieruchomości nie mogą być sprzedawane ani zastawione. Po śmierci swojego dziadka i ojca posiadał majątek staje się Gonczarowa (native dziadek Natali Goncharovoy). Podobnie jak wielu bogatych dziedziców tego czasu szybko spędził całe swoje dziedzictwo. sprawy rodzinne były tak złe, że kiedy Natalia była żoną Aleksandrą Sergeevicha Puszkina, poeta otrzymał w posagu produktów roślinnych.

Region Kaluga, len fabryczne: Znani goście Goncharov Manor

Podczas swojej świetności dworu Goncharov inny bogactwo i elegancja. Główny dom był wystarczająco duży. Wnętrza wyposażone luksus i modę według standardów jego zakończeniem czasu. Wokół dworu została podzielona ogromny park, historycznie delivshiysya na trzy strefy. W 1775 roku lokalne fabryki i osobiście odwiedził osiedle Katarzyny II. Cesarzowa lubiłem organizacji produkcji i sam dwór.

Len fabryczna (obszar Kaługa), znany także jako M. I. Kutuzova centrali. W 1812 roku przebywał tu po bitwie Maloyaroslavets. Dwukrotnie odwiedził dwór Goncharov i A. S. Puszkina. Po raz pierwszy odwiedził posiadłość jako oblubienicy Natalia Nikołajewna i mieszkał tu przez kilka dni (1830). A następnie na prawach legalny mąż wielki poeta wrócił do rodzinnej posiadłości żony. Mieszkał tu przez dwa tygodnie (1834). Manor (Linen Factory, regionu Kaluga) bardzo lubił Puszkina. Alexander napisał, że chętnie zostałbym tu żyć, czy to był gospodarzem lokalnych fabryk.

Czarnych stron historii posiadłości Goncharov

Potomkowie Afanasiya Abramovicha Goncharova byli właścicielami fabryk i zespołu dworskiego do 1917 roku. W 1918 roku, wszystkie obiekty przemysłowe i budynki w terenie posiadłości zostały znacjonalizowane. Co ciekawe, zakład działa dzisiaj. Wśród asortymentu jej produktów można znaleźć materiały piśmienne, znajome każdy uczeń. Zupełnie inny był los dworku. W 1920 roku główny budynek osiedla została przeniesiona do szkoły we wsi. Ale instytucja edukacyjna istniała w jego murach trochę dłużej. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, szkoła była zamknięta, a majątek został poważnie uszkodzony przez najeźdźców wroga.

Kompleks muzeum „Manor Goncharov”

Dziś wieś nakrycia Fabryka Kaluga region znany jako dość dużego centrum turystycznego. Manor kompleks przekształcony w muzeum. Są wycieczki i wiele wydarzeń kulturalnych. Prace przy renowacji głównego budynku rozpoczęto w 1970 roku. Dla turystów, kompleks Muzeum zostało otwarte w 1999 roku 200. rocznicy urodzin Aleksandra Puszkina Sergeevicha. Największe zainteresowanie jest główny dom. Jest on otwarty dla odwiedzających dziś 18 pokoi, które zrekonstruowano wystrój wnętrz i dekoracji wnętrz.

W muzeum opowiada o życiu rodzinnym Goncharov i odzwierciedla życie rodziny szlacheckiej czasu. Znaczna część kolekcji jest poświęcił A. S. Pushkinu. W tym muzeum można zobaczyć nie tylko jego portrety, ale także rękopisy i odtworzyć sytuację szafie roboczego. Struktura kompleksu muzealnego, znajduje się pod adresem: Region Kaluga, nakrycia fabryczna ul. Pracy, zawiera szereg atrakcji. IT Spasski bramy, wieże stajnie, straży zielonej strefie, domu pana młodego, obudowy i ruin fabryki bielizny. W parku można zobaczyć altanę, jest to rekonstrukcja, w którym lubił odpoczywać A. S. Puszkina, a pomnik wielkiego poety.

Informacje dla turystów

Wejście do muzeum kompleks darmo. Bilety można kupić tylko na wizyty głównego dworu. Ekspozycja czynna jest od środy do niedzieli włącznie. Dostać się na trasie może być od 11.00 do 18.00. Dokładny adres muzeum: Kaluga Region, Dzierżyńskiego District, nakrycia fabryczna ul. 1a pracy.

Najważniejsze – aby wejść do wioski. Poniżej będzie łatwo znaleźć zespół dworski. Aby dostać się tutaj z Kałudze może być samochodem lub autobusem. Nie spiesz się, aby zostawić po inspekcji z najbardziej znanych zabytków. Pościel Factory, istnieją inne interesujące są Kościół Przemienienia, dwór Shchepochkina. Wielu turystów imponujących zabytkowych budynków w centrum miasta, gdzie można zobaczyć wiele starych domów.