614 Shares 3180 views

ból odbytu

Występowanie bólu w odbytnicy jest często powodem do wizyty u lekarza. Typowo, ból odbytu wystąpić podczas wypróżniania, ale czasami również inne objawy, które są charakterystyczne dla chorób odbytnicy. może to być inna ilość krwawienia, świąd i naruszenie defekacji.


Najczęściej przyczyną objawów, takich jak ból w odbytnicy, to hemoroidy i powikłań, a także pęknięcie w kanale odbytu lub ropnia. Ostry ból odbytu mogą być spowodowane przez tworzenie się polipów lub guzów w kontakcie z ciał obcych jelita.

Kilka szczegółów na temat choroby, objawów, które mogą być ostry ból odbytu.

Hemoroidy. W tej chorobie nie jest znaczący wzrost w przepastnych formacje i ich strata z kanału. Choroba zwykle towarzyszy dość wyczuwalnych objawów bólowych, które są szczególnie odczuwalne podczas defekacji. Znaczne zwiększenie ból związane z hemoroidami może być ze względu na jego komplikacji. Wtedy ból w odbytnicy może być obserwowany jest aktem defekacji, a tam będzie wiele towarzyszących objawów: gorączka, krwawienie i pogorszenie stanu ogólnego. Często pomaga osoba z tej choroby jest możliwe tylko za pomocą operacji.

Anal szczelina. Jest to jeden z najbardziej powszechnych chorób, które powodują ból odbytu. Po pojawieniu się pęknięcia, filc ostry ból w odbycie, jak również wydzielanie czerwonych krwinek. Podczas defekacji ból jest znacznie zwiększona i może trwać w stanie spoczynku. Gdy choroba przeszła w postać przewlekłą, ból nie jest tak wyraźny, ale przed końcem nadal nie przechodzi. Leczenie jest zwykle zalecane jako konserwatywne maści i czopków tac. proces gojenia jest bardzo szybki, jeśli choroba nie została uruchomiona.

Utrata jelita. Głównym objawem tej choroby jest to, że wychodzi na zewnątrz części ścianki jelit. Ból, który towarzyszy tej straty jest tak poważne, że mogą prowadzić do bólu szoku. Ale istnieje niebezpieczeństwo, że jeśli nastąpi utrata stopniowo, jak to się dzieje, że ból może być prawie nie przeszkadza, a tylko stają się widoczne już na powikłania – celowniku. A potem nie było nic, nie pomaga innym niż chirurgii i musi być natychmiastowe.

Utrata choroby jelit jest dość niebezpieczne, ponieważ zaleca się, aby nie opóźniać leczenia w celu uniknięcia wszelkiego rodzaju powikłań. Lepiej spędzić czas planowej operacji, która jest wystarczająco bezpieczne i skuteczne. Metoda ta sama operacja całkowicie zależy od indywidualnego przypadku.

Paraproctitis. Choroba ta nazywana jest również „przetoka odbytu”. Objawy obejmują silny ból, które mają charakterystyczny pulsacji. Zwykle w większości przypadków choroba towarzyszy wzrost temperatury, jak to jest w istocie procesem zapalnym. Wskazane jest zaostrzenie podczas zabiegu, jak blisko odbytu pojawia ropne przetoki, które powinny być natychmiast usunięte. Aby opóźnić jego usuwanie nie jest konieczne, nawet jeśli istnieje niewielkie zmniejszenie bólu po dokonaniu wypróżnienia. Ból jest zmniejszone przez fakt, że w trakcie defekacji wyjścia z ropą.

Podsumowując, można nazwać jeszcze jeden powód do bólu w odbytnicy – to rectalgia. Choroba jest związana ze skurczem mięśni biorących udział w procesie defekacji. Ból pojawia się nagle i nie trwa długo. Leczenie jest zwykle konserwatywny, ale nie jest to znacząca poprawa w bólu prinosit.S odbytnicy nie jest żart. Dbać o siebie!