685 Shares 9788 views

Projekt grupy w przedszkolu: co zwrócić uwagę?

Projekt grupy w przedszkolu pod wieloma względami zależy od jego wielkości, liczby pokoi i ich funkcjonalność. Idealnie, grupa powinna składać się z przedpokoju, gdzie dzieci Dress Up, garderoba, jadalnia, salon gier i sypialnia. W tym przypadku, decydować o meble i sprzęt znacznie łatwiejsze. Nie ma potrzeby, aby myśleć o mobilność mebli. Jasne i komfortowe łóżko w sypialni nie przeszkadzają w grze – można wybrać dowolny model absolutnie. stoły i krzesła są również zawsze we właściwym miejscu w jadalni. sala gier mogą być wyposażone w szwedzkich ścian, systemy modułowe, Meble dla gier RPG, stoły i krzesła dla klas.


Niestety, nie wszystkie przedszkola mają możliwość zaplanowania grupę na tej zasadzie. Często zdarza się, że funkcje sypialni, gier i jadalnia wykonuje ten sam pokój. W tej sytuacji, projekt grupy w przedszkolu wymaga niezwykłą wyobraźnię i pomysłowość. Przy wyborze mebli, aby dać pierwszeństwo do następujących modeli, które w razie potrzeby można łatwo przenosić lub nawet usunięte. stoły często muszą być wykorzystane jako student. Łóżka nie będzie już w stanie nienaruszonym. Albo będzie musiał wybrać klapki, lub pobyt w koi lub wysuwane łóżka, które można łatwo usunąć po spokojnej godzinę, a nie przeszkadzać w grze.

Oprócz praktycznego projektowania grupy w przedszkolu powinny być równe i estetyczne, funkcjonalne, atrakcyjne dla przedszkolaków. W tym celu korzystne są jasne kolory, zabawnych rysunków. Ważne jest, że atmosfera była przytulne. W przeciwnym razie dzieci będą niechętnie iść do przedszkola. Dokonywanie grupy w przedszkolu z rękami pełnymi, oczywiście, niemożliwe. Na przykład, ten sam meble będą musiały kupić w każdym razie. Ale wiele rzeczy można zrobić samodzielnie. I można wnieść do sprawy rodziców. Na przykład, jest całkiem zdolny do niemal dowolnego zrobić podstawkę. I nie powinno być pewne w grupie. Jedna zawiera informacje o menu rodziców. powinien on być umieszczony w pomieszczeniu, w którym wolne matek i ojców mogą obejmować, na przykład, w korytarzu. Tam również nie zaszkodzi powiesić stoiska ze zdjęciami dzieci i półek z ich rzemiosła. Dzieci ma zasadnicze znaczenie dla ich pracy widać, doceniane. W przeciwnym razie, zainteresowanie pracą po prostu zniknąć. Można od czasu do czasu, aby zorganizować szereg wystaw, które będą w stanie zobaczyć rodziców i dziadków. Prace nad tworzeniem stoisk i półki mogą być tylko między rodzicami i przepaści. Pokój gra może być umieszczony stoi z zasadami higieny osobistej i bezpiecznego zachowania. Wystarczy myśleć poprzez projekt grupy w przedszkolu, stoiska informacyjne, powinniśmy pamiętać, że powinny one być jasne i kolorowe, aby przyciągnąć uwagę i stworzyć pragnienie, aby przeczytać informacje podane tam.

Ponadto, dzieci kochają naturę kalendarzy: zmienić datę na nich wyświetlać temperaturę, opady świętować. Co ciekawe, jeśli istnieje obszar miejscem życia. Pomoże to rozwijać przedszkolaki miłość do natury, szacunku dla świata, troski o innych.

Zawsze należy pamiętać, że projekt grupy w przedszkolu potajemnie rozwija kierunki na równi z pięknem i bezpieczeństwa.