531 Shares 4538 views

"Daewoo Gentry": opinie. Daewoo Gentra: specyfikacje, zdjęcia

Dokładnie rok temu, firma UZ Daewoo postanowił stworzyć nowy samochód budżetu, który łączyłby wszystkie pozytywne cechy sedan, a jednocześnie być dostępny dla zwykłych obywateli WNP. Tak więc, w 2013 roku, w "Uz-Daewoo" został wyprodukowany nowy Daewoo Gentra. Zdjęcie i opis samochodu budżetu później w naszym przeglądzie.


o platformie

Projektanci UZ Daewoo nie głowią nad stworzeniem zupełnie nowej ramy i karoserii i pożyczył platformę z samochodem „Chevrolet Lacetti”. Jednak pomimo licznych odpowiedziach kierowców, którzy podkreślali absolutną podobieństwo Novik „Lacetti” sedan „Gentry” ma wiele różnic, wśród których należy podkreślić:

  1. Nowa konstrukcja korpusu. Obejmuje to inny wzór i kształt przedniej części samochodu, w tym reflektorów i zderzaka przedniego.

  2. Nowy silnik. Nowy „DAEWOO Gentry”, a nie używany do „Lacetti” 1.4 i 1.6 instalacja jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra.

  3. Nowe zawieszenie. W szczególności odnosi się to do tyłu. Tutaj, zamiast niezależni inżynierowie postanowili wykorzystać belką skrętną.

Konstrukcja samochodu „Daewoo Gentry»

Recenzje właścicieli, jak wspomniano wcześniej, wielu zauważyć podobieństwa do projektowania nowych elementów swojego poprzednika „Chevrolet Lacetti”. Tak, to prawda. Jeśli porównamy tylnej i bocznej części nadwozia sedan Lacetti z nową „Daewoo gentry” zdjęć na pewno podoba. Tylne światła hamulcowe są wykonane, że „jako plan”. Część boczna pozostał bez zmian – te same grubości listwy na drzwiach, w kolorze nadwozia, mięśni nadkola oraz dużą szyby. Jednak ze względu na niewielkie zmiany w reflektorach, kaptur i przedni zderzak, obecny „Uzbek” nie jest już podobny do swojego koreańskiego rodzica.

A teraz bardziej szczegółowo o Saloon „Daewoo Gentry”. Właściciele Liczba najpierw zauważyć obecność nowymi reflektorami w kształcie kropli w przedniej części samochodu, które pojawiają się i stają się znakiem rozpoznawczym nowego sedana. Również w przyszłość, widzimy różne krata i świateł przeciwmgielnych, szybko wpatrując się w odległości drogi. samochód zderzak pozbawiona wyrazistych i nadmiarowych cech, które natychmiast punktów na budżet nowy samochód „Daewoo Gentara”. Właściciele Liczba uwagę możliwość barwienia zderzak w kolorze nadwozia. Przypomnijmy, brak takiej „opcji” znacznie odczuwalne w zakładzie „UZ Daewoo” w budżecie produkcji „Nexia” samochody – czarny matowy zderzak nie pasuje do ogólnej koncepcji samochodu i spojrzał w pewnym stopniu brzydka. Chociaż niektórzy kierowcy mówią, że teraz ze względu na niską wysokość ride „Daewoo Gentara” zawsze „przylgnąć” małe kamienie na drodze, które mogą powodować wiele mikropęknięć i rys na lakierze.

W ogóle „Douai Gentry” ma bardzo przyjazny, zabawny i uśmiechnięty wygląd. A jego konstrukcja jest odpowiednia nie tylko dla ustalonych par, ale także dla aktywnej młodzieży.

dziwna hybryda

W przeciwieństwie do „Chevrolet Lacetti”, który jest dostępny na rynku w trzech wersjach (był to hatchback, sedan i kombi), nowy uzbecki maszyna ma tylko jeden wariant nadwozia – sedan. Jednak jej konstrukcja została znacznie zmieniona. Dlatego pełny sedan „Gentry” nie można nazwać. W rzeczywistości nowością jest mieszana między sedan i stacji pudła wagonu, ale według dokumentów zaklasyfikowanych wyłącznie jako pierwszej opcji.

wnętrze

Nowy Daewoo Gentra (salon zdjęcia wyglądają trochę poniżej) wewnątrz wygląda prawie tak samo jak jego soplatformennika „Chevrolet Lacetti”. Ponadto, w przeciwieństwie do projektu, wnętrze było praktycznie żadnych poprawek. Dowodem na to jest jasne wkładki z tworzywa sztucznego „pod drzewem”, tak rzeczywiście, cały przedni panel z architekturą samochodu. Ale to nie wszystkie funkcje „Daewoo Gentry” sedan. Liczba kierowców zauważyć obecność w kabinie miękkiej wysokiej jakości plastiku, który dla samochodów budżet klasy „C” po prostu rzadkością. Ponadto szyk jakość wnętrza Impart drewniane wkładki i miękkiej podkładki na panelu przednim.

Ale nie wszystko jest tak gładkie i atrakcyjne na pierwszy rzut oka. Ma „Daewoo Gentry” oraz wiele wad. Na przykład, że samochód ma taniego plastikowe przyciski, nieprzyjemny do pokręteł i przełączników dotykowych. Również nie zadowolony z systemem audio oraz, gdzie nieistniejącego USB wyjście. Jak nie fajne, ale to nie było możliwe, aby uniknąć budżetowych „Uzbecy”.

W poniższym opisie wnętrza można nie zauważyć obecność luk – nie ma czegoś takiego, nie każdy samochód cena do 400-500 tysięcy rubli. Ale, niestety, ta opcja będzie obecny tylko w górnym wykończeniem. Dla komfortu kierowcy i pasażerów w kabinie oferuje różne uchwyty na kubki, podłokietnik, wiele półek, kieszeni i nisze na rzeczy.

Kierownica nie ma wybrzuszeń i wygodne trzymanie. Ale doskonałość nie jest konieczne, aby powiedzieć więcej projektantów Saloon „Daewoo Gentry”. jazdy testowe wykazały, że komfort zarządzanie innowacją jest znacznie gorsze od swoich „kolegów”. Sfrustrowani kierowcy i izolacja hałasu – na drodze można usłyszeć wszystko, co dzieje się z urządzeniami dvigatelem.Panel jest prosty i przejrzysty, bez „wodotryski”, i innych zaawansowanych funkcji. Doskonała widoczność wewnątrz. Ponadto, „Gentry” ma duże lustra, więc kierowca może w pełni kontrolować sytuację na drodze i obserwować, co dzieje się z przodu, po bokach iz tyłu maszyny.

Co do siedzenia w samochodzie „Daewoo Gentry”, przeglądy właścicieli wskazać wiele braków w kształcie i konstrukcji fotela kierowcy. Mówiąc konkretnie, trendy siedzenie bardzo płaskie i krótkie. Jednak wśród zalet należy zauważyć, szeroki zakres regulacji wysokości oparcia kąt. Nawiasem mówiąc, siedzenie górze TRIM kierowcy jest nawet regulacja lędźwiowa.

A jak są rzeczy, z drugiej połowy mandatów? Tylny rząd siedzeń jest bardzo niska, ale przestrzeń dla pasażerów jest dość mało. A dzięki specjalnej aranżacji sufitu wewnątrz można wygodnie jeździć nawet najwyższy koszykówkę – takiej przestrzeni w samochodach low-end prawie nigdy nie występuje.

Przeprowadzka do bagażnika. I tu jesteśmy niespodzianka. Całkowita objętość bagażnika wynosi zaledwie 405 litrów. Jest to duży bagaż jest prawie nie mogą być umieszczone tutaj. Dla porównania, całkowita objętość bagażnika w „Daewoo Nexia” 510 litrów. Zawiasy, które posiadają pokrywy są wykonane nie jest bardzo wysokiej jakości, oprócz zajmują miejsca w komorze.

Pod podłogą podniesioną ma miejsca na koło zapasowe. Panel jest przymocowany do specjalnego haka odebrać dysk i zamontować go na pokrywie bagażnika.

"Daewoo Gentry" – specyfikacje

Niestety, produkcja nowego sedana Uzbekistanu ma tylko jedną elektrownię w swoich silników liniowych. Jest to 4-cylindrowy 16, zawór silnik benzynowy o układzie liniowym cylindrów w objętości 1,5 litra i mocy 105 koni mechanicznych. Jego maksymalny moment obrotowy przy 4000 obr./min 139 Nm jest. Silnik poziomu toksyczności spalin spełnia normę Euro-5. Wśród wad silnika właściciele samochodów powiedzieć długą ocieplenie, a to jest duża niedogodność dla mieszkańców północnych szerokościach geograficznych Rosji.

Co do skrzyni biegów, nowa „DAEWOO Gentry” jest wyposażony w przekładni automatycznej w sześciu stopniach, a mechanicznym 5 prędkością. Ten ostatni dostępny będzie zarówno w podstawowym, aw górnym wykończeniem. Sedan DAEWOO Gentra maszyna nie jest zbyt dopuszczalny „łaknienie” – od 8,5 do 9,5 litrów (w zależności od wybranego punktu kontrolnego kupującego) do 100 km w trybie mieszanym. Silnik może pracować w 95. i 92-M benzyny, co jest ważne dla kierowców CIS (urządzenie będzie łatwiej „peretravlivat” paliwo bez zatkania instalacji). Maksymalna prędkość samochodu 1300 funtów to 164 kilometrów na godzinę. Leap od zera do „setki” szacuje się na 11,9 sekundy. Dla rodziny jest duży sedan wydajność.

Nawiasem mówiąc, manualna skrzynia biegów, która jest teraz ustawiony na „Gentry”, wcześniej dostarczany z „Chevrolet Cobalt”. Można je nabyć od „Chevrolet” w tym zakresie przekazywania części Daewoo Gentra. Również jedna z zalet tego pola jest jego prosta i wytrzymała konstrukcja. Ale jak mamy pewność, opinie, to manualna skrzynia biegów ma jedną zasadniczą wadę – rozmyty zmiany biegów. Ale mamy nadzieję, że wkrótce inżynierowie firmy UZ Daewoo rozwiązać ten niedobór.

Pomimo faktu, że „Daewoo Gentry” obsadzone przez tego samego układu napędowego i skrzyni biegów, a jej kolega „Chevrolet Cobalt”, elektronicznej jednostki sterującej, zgodnie z uzbeckich projektantów, będzie mieć kilka innych ustawień. Również ECU „Gentry” zdolny do samodzielnego uczenia się.

Szczególną uwagę należy prześwit. Odległość od dna do asfaltu w „Daewoo Genrty” tylko nieszczęśliwych – 14 cm. Prześwit pojazdu cross-country nie można mówić. A jeśli wziąć pod uwagę również fakt, że przy pełnym obciążeniu prześwit zmniejszy się o kilka milimetrów, aby przejść „Gentry” może być tylko na niemieckiej autostradzie, gdyż do jazdy na brud bez dodatkowej skrzyni korbowej ochrony kierowca nie może zrobić.

O uruchamianiu systemu

Zawieszenie nowego sedana uzbeckiej niezależności. Przód – takie jak „McPherson”, oraz z tyłu – wielowahaczowe. Pojazd wyposażony jest w hamulce tarczowe na przednie i tylne koła. Jak już wcześniej wspomniano, działa „Daewoo Gentry” została zapożyczona z „Chevrolet Lacetti”. Mimo to, wielu kierowców znaleźć podobieństwa w zachowaniu zawieszenia nowych elementów do sedan budżetowej francuskiej produkcji „Reno Logan”.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Prawdopodobnie każdy z kierowców obserwował filmy testów zderzeniowych samochodów montowanych w Uzbekistanie. I bez względu na to, co jest model, co najważniejsze, wynik był taki sam – maszyna jest całkowicie miażdży ogromną bryłę żelaza na 60 kilometrów na godzinę. W związku z tym powyższe oceny 3 punkty od 6 Uzbekistan samochodów montażowych bezpieczeństwa po prostu nie otrzymał. Jednak historia „suwnicy” jest zupełnie inna. Dlaczego innowacja nie jest już zgnieciony w kogoś takiego jak jej poprzednicy? Cała materia w strukturze ciała, który został stworzony przez koreańskich inżynierów. Oni nigdy nie popełnił złą maszynę, a „Chevrolet Lacetti” nie był wyjątkiem dla nich. Wraz z platformą 4-door „Daewoo Gentry” przejęła oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Chociaż tutaj, Uzbecy postanowiliśmy przynieść swoje małe korekty.

Tak, nowy samochód jest zakończona z dwóch przednich poduszek powietrznych, niezawodne 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości siedziska, wskaźnik układu blokującego pas elektroniczny i tylnych drzwi. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie godne uwagi – podczas prowadzenia inteligentnej elektroniki sam zamyka tylne zamki, a ryzyko, że ktoś wpadnie na drodze, zostaną wyeliminowane całkowicie.

Iz powrotem do ciała. Jego „Daewoo Gentry” całkowicie dziedziczone z „Lacetti”, o czym świadczą wyniki testów zderzeniowych (4 punkty na 5 możliwych). Należy również zauważyć, że grubość elementów nośnych karoserii 0,8 mm – takie parametry próbować przylegają całkowicie wszystkich producentów. Ale czy to ciało trzymać 5-10 lat, albo gnić na 3. roku eksploatacji (takie jak „Nexia” zmontowanego w Uzbekistanie), czas pokaże. Jednak „Gentry”, aż wszystkie perspektywy tylko udany debiut, choć w pierwszych miesiącach bez szumu sprzedaży nie było widać wśród kierowców.

komplet

Co ma specyfikacje Daewoo Gentra, mamy już omówione, teraz przechodzimy do kwestii zakupu. Na rynku rosyjskim wielokrotność wyposażenie pojazdu klient będzie oferowana:

  1. "Comfort".
  2. "Optimum".
  3. "Optimum Plus".
  4. "Elegant".

Pod względem wyposażenia „Daewoo Gentry” wyprzedzając wielu swoich koreańskich i japońskich konkurentów. Podstawowe wyposażenie obejmuje klimatyzację, światła przeciwmgielne, ogrzewanie oraz regulowane boczne lusterka , elektryczne, 6 głośników, elektryczne szyby (wszystkie drzwi!), 2 poduszki powietrzne przednie i immobilizer. W kompletem „Comfort” jest standardowy system audio ze złączem do napędu CD-ROM. Regulacja kolumny kierownicy jest przeprowadzana jedynie na wysokości. „Bazy” jest również obecny w hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego. Jak widać, poziom wyposażenia „Gentry” wersji podstawowej jest dość bogaty.

Konfiguracja top-end zostaną włączone koła pyatnadtsatidyuymovye felgi, koła anti-lock, podłokietnik dla tylnych siedzeń, wykończenia wnętrz „pod drzewem”, regulacja kolumny kierownicy na wyświetlaczu lotu, przednimi siedzeniami kierowcy i pasażera, szyberdach i pełnych akcesoriów zasilających.

ceny

Jeśli chodzi o koszty, początkowa cena nowego sedana „Daewoo Gentry” na rynku rosyjskim zaczyna się od znaku 414 tysięcy rubli. Opcjonalnie klient może zamówić automatyczną skrzynię biegów. Jednak dla tej przyjemności będą musieli zapłacić ponad 50 tysięcy rubli. Początek zakresie będzie kosztować około 490 tysięcy rubli. Ten zawiera standardowy silnik benzynowy 1,5 litra i pięć przekładnią. Samochód w wersji z sześciobiegową „Automatic” będą dostępne dla Rosjan w cenie 542 000 rubli. Jak widać, na sedan „Daewoo Gentry” cena jest dość demokratyczna, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, jaki poziom sprzętu dostarczanego w standardzie.

wniosek

Samochód osobowy „Daewoo Gantry” – jest, w rzeczywistości, zmiany „Chevrolet Lacetti” (w którym widzieliśmy w trakcie naszego przeglądu), ale ten produkt nie jest koreańskie i Uzbek. Oczywiste zalety tego samochodu jest na pewno to wartość, która zaczyna się od znaku 400 tysięcy rubli. Jest prawie niemożliwe, aby znaleźć coś odpowiedniego, ale jeśli wziąć pod uwagę, że jest to pełny sedan z klimatyzacji i zasilania akcesoriów Standardowo „gantry” Można wybaczyć wiele za cenę na rynku rosyjskim. I krytykować ten samochód za pieniądze nie jest konieczne, ponieważ niektórych kierowców. Kupić czy nie, sprawa prywatna. Jednak w każdym przypadku wartość auto dla pieniędzy.