122 Shares 6426 views

Hałas Komputer – Jak zwycięstwie?

Mało przyjemne, jeśli komputer wydaje dźwięki jak samolot startuje. Z tym urządzeniem nie należy leżeć w tym samym pomieszczeniu (a więc chcą, aby ten film na noc trafisz!). W tym artykule postaramy się udzielić pomocy komputera, należy rozważyć, jak można zmniejszyć hałas komputera i uczynić swój pobyt z komputerem w komfortowym pokoju.


Co za hałas?  

Zasadniczo hałaśliwe ruchomych części:

  • Chłodnica chłodzenia procesora;
  • Dmuchawa na podwoziu;
  • Wentylator na zasilaczu.

Może to również zrobić obudowę hałasu.

Jak zmniejszyć hałas z komputerem?

Rozważmy kilka sposobów, jak zmniejszyć hałas.

Generalne sprzątanie. Postaraj się oczyścić komputer i wentylatora ostrza. Byłbyś zaskoczony, jak wiele kurz gromadzi się na nim. Były czasy, gdy komputer jest po prostu odmawiając być uwzględnione ze względu na grubą warstwą pyłu: chłodnica nie mógł ochłodzić przegrzany procesora lub zasilacza. W innych przypadkach, blokując ostrze kurz, kiedy stało się znacznie.

Do czyszczenia lepiej, aby jednostkę systemową na ulicy, a nawet na korytarzu lub na balkonie. Włączanie odkurzacza (na dmuchanie i dmuchanie) i gospodarzem „czyszczenie”. Po tym, chłodzenie nie musi wywierać dodatkowy wysiłek, aby ostygł.

Ustawić prędkość. Ta funkcja nie jest dostępna wszędzie i zwykle przez BIOS lub narzędzi, które pochodzą z komputerem. Aby wejść do BIOS, naciśnij podczas uruchamiania Del lub F2 (wszystko inne). W BIOS spróbować znaleźć opcje, które są odpowiedzialne za prędkości obrotowej wentylatora (na przykład może to być CPU Smart Fan Control Kontrola Q-Fan, SmartFan, CPU Smart Fan docelowy). Wystawca ten parametr na ON (Włącz, auto, i tym podobne). Opcje te można znaleźć na wentylatorze, który wieje na ciele (System Fan).

Po zmianie restart. Teraz, wentylator będzie się zwiększać lub zmniejszać w zależności od pędu CPU.

Przestawiać. Można zmniejszyć grzechotkę ciała poprzez umieszczenie go na najwyższym poziomie i umieścić na twardej powierzchni, możliwe jest, aby dostosować wysokość każdej łodygi w wielu przypadkach, aby ustawić maksymalny przepływ sprawnie. Można nawet umieścić pod nimi małe amortyzatory, rzeźbione z gumy. Oczywiście, nie jest zaskakujące, hałas, jeśli urządzenie stoi na skraju stołu. Tymczasem, problem może być jak podwozia, w wielu tanich modeli za pomocą cienkiego metalu, który tworzy nieprzyjemny Trzaski.

Wymiana chłodnicy. Zwróćmy się teraz do bardziej radykalnych metod. Jednak ta rada pomoże z poważnymi problemami, na przykład, jeśli wentylator jest nienaturalny pop, tap. Może złamał łożyska wentylatora i wkrótce pęknie tak. Ale zanim go zastąpić, można zdjąć i spróbować nasmarować łożyska z olejem maszynowym. Jeśli nie pomoże – przekazania do sklepu.

Jednym ze sposobów zmniejszenia hałasu – ustawiony na ciała większy wentylator. On potrzebuje mniej wysiłku chłodzenia, dlatego musi obracać się wolniej – Mniejsza prędkość, mniej rezonans.

Śmiech systemu chłodzenia. Kontynuujemy ekstremalne. Jeżeli szum nie nawiedzone – zmiana chłodnicy układu chłodzenia cieczą. Ona jest bierny, to znaczy, że nie ma żadnych ruchomych części. Dlatego cisza jest dla Ciebie. Jest również jednym z rozwiązań, jeśli grzechotanie ciało ze względu na obrót chłodnic.

Niestety, rozwiązanie jest kosztowne. Ponadto istnieje ryzyko, że niewłaściwy montaż może spowodować wyciek, a może nawet znaleźć swój komputer w dół. Jeśli boisz się, to lepiej skonsultować się serwis komputerowy do pracy.

***

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogły w rozwiązaniu problemu paplaniny.