380 Shares 6109 views

Jak czytać schematy połączeń, czy anatomii symboli i znaków specjalnych

W tym wieku ogółem elektroniki i elektryfikacji różnych urządzeń stosowanych w siły roboczej prądu nie było tylko członków dużych przedsiębiorstw i sieci energetycznych, ale także sprzętu gospodarstwa domowego. W związku z tym pytanie, jak czytać schematy połączeń, zainteresował wielu. Analizując podstawowe zasady obwodów budynek, procesy elektryczne występujące w nich, a standardowy zapis graficzny, można łatwo odczytać praktycznie dowolny rysunek tego rodzaju.


Zanim zaczniesz czytać schematy połączeń, trzeba dobrze zrozumieć ich strukturę i zasady konstrukcji. A potem nawet najbardziej skomplikowany i zawiły system nie będzie już wydawać się bezsensowne zestaw „symbole kabalistyczne” i kwiecistych wzorów. Pytanie o jak czytać schematy połączeń, idzie do kategorii rozwiązań.

Wszystkie symbole graficzne charakterystyczne dość prostej formie znaku. Są one, jeśli to możliwe, zawierać najbardziej charakterystyczne cechy i właściwości każdego składnika, co znacznie ułatwia ich zapamiętanie. Symbole nie ma wpływu na rozmiar elementu, ale tylko rodzaj i niektóre parametry. Zrozumieć te mądrości, zrobić pierwszy krok do odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób nauczyć się czytać schematy elektryczne.

Konieczne jest również, aby wiedzieć, że wszystkie znaki w obowiązkowym zawierać pewne skróty alfanumeryczne, które wyświetlają niektóre parametry tych elementów obwodu. Szczególnym przedmiotem są różne linie, które symbolizują przewody elektryczne. Następujące typy linii wykorzystywane są głównie w:

  • gruba linia ciągła przedstawia przewody, kable, opony, kręte, rezystory, kondensatory itp.;
  • Stałe podwójna linia oznacza zagęszczona rdzeni i związek z obudową;
  • przerywana grubości – wyświetla siatkę różnych urządzeń elektronicznych;
  • cienka linia przerywana – linia przedstawia połączenie mechaniczne i ekranowanie w obwodach elektrycznych.

Znajomość wartości powyższych objawów może odgrywać kluczową rolę w odpowiedzi na pytanie o tym, jak czytać schematy elektryczne. Jednakże, nie mniej ważne subtelności konwencjonalne skróty alfanumerycznych, które zgodnie z zasadami zapisanych w postaci konkretnej sekwencji liter, cyfr i symboli na jednej linii, bez przestrzeni. systemy pozycyjne często składa się z trzech części: z typem elementów, liczb i jego funkcji.

Typy elementów kody nas są grupy, które nadają pewną wartość. Mogą być jedno- lub dwuliterowy. Wszystkie ich wartości są wyszczególnione w dokumentacji technicznej oraz specjalnych podręcznikach, które są naprawdę rozmieszczonego wszystkie parametry elementów, które są reprezentowane przez ten symbol w diagramach. Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś zainteresowany, jak czytać schemat elektryczny samochód, możesz być pewny, że dla nich to zasada pozostaje taka sama, jak prawie wszystkie dokumenty tego rodzaju są wykonane przez tego samego standardu.

Jednak nie wszystko jest takie proste. Istnieje wiele specjalnych programów, w których czasem jest to trudne do zrozumienia nawet dla specjalistów. Tutaj trochę znajomość symboli. Ważne jest, aby zrozumieć wszystkie zawiłości tego urządzenia. Zrozumieć i zapamiętać symbole alfanumeryczne i redukcja nie jest trudne, ale może tylko dać wyobrażenie o strukturze urządzenia, ale nie na zasadzie jego działania. Aby to zrobić już potrzebne co najmniej minimalną podstawę teoretyczną.