865 Shares 6765 views

Pyszne domowej roboty: kiszone ogórki, chrupiące na zimę!

Canning kapusta, pomidory i ogórki obejmuje szeroką gamę receptur. znając ich, każda kobieta może stanowić dla rodziny smacznych i zdrowych dań warzywnych na całą zimę. W tym artykule będziemy mówić o ogórków.


Assorted „Wesołych łóżko”

Jeśli są przyciągane do kiszonych ogórków, chrupiące, a następnie przez taki przepis, to oczywiście nie będzie działać. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że każdy bank można umieścić praktycznie wszystkie warzywa z ogrodu kuchennego, a otrzymaną asortyment zadowoli fanów domowych konfitur. Różne kwoty (jak są) gotowy (umyć, odciąć ogonki, łodygi), niewielkie ogórki, jędrne pomidory (czerwony, lepsze niż „kremem” lub mały schludny), papryka, młody squasha lub cukinia (ale można zrobić jedno i drugie) zioła (pietruszka, koper, seler). Pomidory mogą być ponadkalyvat nie wrzeć sterylizacji. Cukinia z squash problanshiruyte 5 minut, by stać się bardziej miękki, ale następnie ostudzić.

Na dnie puszki, najlepiej 3-litrowy, umieścić kilka zubochkov czosnku, kilka groch ziele angielskie, liście chrzanu, wiśni – dzięki nim będzie uzyskać chrupiące ogórki kwaszone, jak cukinia z dyni. Dla lepszego smaku i aromatu puszki koniecznie dodać koper parasole, świeże lub suszone. Na przypraw pionowo przepełniać ogórki, squash następną warstwę, a następnie – papryka i pomidory. Pomiędzy warstwami umieścić gałązki selera, pietruszki, i tak dalej. D. Napełnijcie stągwie całkowicie.

Teraz wypełnienia, które są wypełnione z pomidorów, cukinii i marynowanych ogórków, chrupiące. Na litrowym słoiku zużywa około 400 g., 3-litrową, odpowiednio, 1,2 l. Na 1 litr płynu wchodzi do marynaty: cukier – 75-80 gr. (3 cholewki łyżek stołowych) sól – 25-30 C. (1 łyżeczka) 10 ° C. Kwas cytrynowy (zamiast octu). Mieszaninę należy gotować przez 3 minuty, a następnie wlać warzyw, słoiki w łaźni wodnej i wysterylizować pół godziny. Potem, jak zwykle, rolki, odwracanie, folią, pozostawić do ostygnięcia. Półtora miesiąca zasięg na pomidory, ogórki, marynowane, chrupiące, smażone ziemniaki i tuck z przyjemnością!

ogórki Nezin

Wiele gospodyń domowych wiedzieć, że nie wszystkie odmiany ogórków są równie korzystne dla zachowania całości. Należy podjąć w tym celu małe warzywa, nie zbyt dojrzałe, mocne, z małych nasion. Od dawna znany Nezin, Murom, Vyaznikovsky – które sprawiają, że najbardziej pyszne chrupiące ogórki. Receptura preparatu jest przeznaczony do puszek o pojemności 5 litrów. Tak więc wychodzi się warzywa około 3 kg, ocet (6%) – pół litra, sól i cukier – 100 gramów. Jako przyprawy do marynaty wykorzystywane liści wiśni, Laurel (w niektórych kawałkach do banku) w kapsule z ostrą papryką i garść pachnące. Jeśli lubisz różowe i wlać go – kilka kwiatostany w każdym pojemniku. Nie zapomnij o czosnku.

Ogórki przemywania, moczyć w ciągu kilku godzin, w bardzo zimnej wodzie – stają się trudniejsze, silniejsze. Odciąć ogonami po obu stronach. Na dnie puszki umieścić przyprawy i liści, koniecznie – koperek. Wypełnić je z warzywami, zalać marynatą wrzenia 15 minut. Te smaczne chrupiące ogórki, można przygotować dwa rodzaje napełniania lekko kwaśnym (700 g wody, 200 g octu (6%), 35 g soli, 80 – cukier …) i wlewając nasycony (woda PONOSISZ 400 gramów, podłogi octu. -litra cukier 120-130 g.). Po sterylizacji puszek są zwijane i pozostawia do ostygnięcia.

Mamy nadzieję, że nasze przepisy są w poręcznej – powodzenia na polu kulinarnym!