342 Shares 4570 views

Ucho od karpia głowy: jak gotować?

Ucho – wielki, niezastąpiony wynalazek ludzkości! I satysfakcjonujące, i bogactwo, a nie zbyt dużo kalorii. W wielu krajach jest to narodowe danie. Praktycznie, to zupa rybna jest warzone od ryb (niektórzy uważają, że tylko drapieżny, niektóre – co z różnych gatunków). Istnieje wiele różnych przykładów wykonania z dodatkiem składników: ryż, proso, przypraw. Proponujemy Państwu posiłek: zupa głowy karpia. Jest to dość ekonomiczny, ponieważ łby i ogony ryb zwykle są niedrogie, ale bardzo pożywne i smaczne.

Główne składniki

Głowa karpia – duży garnek trzeba wziąć kilka, można dodać i ogony. Warzywa: ziemniaki, marchew – funt – kilka kawałków cebuli średniej wielkości – kilka głów, filiżanka ryżu, ziół, przypraw, oleju roślinnego.

przygotowywania żywności

Ucho od karpia głowy jest zwykle gotowane w garnku. Po pierwsze, same głowice zajmują dużo miejsca. Drugie ucho (jak ukraińskiego zupy, na przykład), odnosi się do naczynia, które są szczególnie dobre, gdy „wlewie”, – drugi, trzeci dzień.

Kupić karpia kilka głowic (można pobrać więcej i ogony). Łbem rybie dokładnie oczyścić z resztek wnętrzności, wyjąć skrzela, przemywa się wewnątrz i na zewnątrz z zimną wodą. Niektórzy kucharze nawet wyjąć oczy.

Ziemniaki czysty, mycie, cięcie na duże kawałki i paski. Marchew czysty, mycie, cięcie na dużą kostkę (nie zaleca się do nacierania na tarce, a starty marchew pochłania dużą ilość tłuszczu). Cebula Drobno pocięty. Ryż muszą być myte i krótko namoczyć w zimnej wodzie, aby szybko ugotować. Przygotowywanie żywności zaczynają się gotować potrawy o nazwie „zupa z głowy karpia.” Pamiętaj, że wszystkie składniki są ugotowane dość szybko, tak że cały proces zajmie Ci nie więcej niż godzinę.

Ucho karpia głowy: jak gotować?

Podjęcia dobrej patelni nonstick z powlekania, ogrzewa je. Olej roślinny delikatnie smażyć marchew i cebula. Tymczasem w dużym garnku, gotować rosół głowic przygotowanych wcześniej. Będzie gotowe w ciągu pół godziny. Następnie – zgodnie z przepisami – musi dostać głowa chłodna i „zrozumieć” je, rozdzielając kawałki mięsa od kości. szczep bulion, aby całkowicie wykluczyć dostania się do kości ucha i łusek. Mięsa wybrane z celów, przesunięty do miski i wlać napięte bulionu. Doprowadzić do wrzenia. Włóż przygotowany ryż i ziemniaki. Nieco później – dodać prażone marchwi i cebuli. Pyszna zupa z głowy karpia jest gotowy. Przed chęć rzucić trochę przypraw do ryb, zielenie. Podawać w tabeli gorąco jako kompletny rozrusznika.

Niektóre tajemnice

  • Spróbuj zastąpić ryż proso. Ten rodzaj „połowy” zupy gotować dobrze na charakter, na stosie, w specjalnym garnku. Więc dużo smaczniejsze.
  • Wlać do zupy przed ostatnim kieliszkiem dobrego wódki (nie więcej niż 30-50 gramów). Ten rodzaj „odurzający” ucha jest zwykle przygotowane na ryby w środowisku zapalonych wędkarzy.
  • Dla niektórych domowych kucharzy zupy czasami używać Kwas, gotowane własne ręce. Ponadto, przed końcem gotowania wlać kubek kwas chlebowy, doprowadzić do wrzenia danie i natychmiast wyłączyć.
  • W celu uzyskania jasnego bulionu, trzeba umieścić w garnku żarówka całkowicie oczyszczone. Neutralizujące stały charakterystyczny rybi zapach, jest umieszczony w bulionie gotowania grochu ziele angielskie liście laurowe w małych ilościach.

Więc przygotowania do ucha od głowy karpia. Przepis jego przygotowania jest prosty. Składniki dostępne. Dlaczego nie spróbować gotować?