443 Shares 3189 views

Jak to powstaje i dlaczego Complex przedmiot jest używany w języku angielskim

Ten artykuł opisuje dość skomplikowany temat, przeznaczony dla tych, którzy już poznali podstawowe zasady i ma pomysł, co w prostym zdaniu, bezokolicznika lub suplementu. Kompleks obiekt w języku angielskim – nie jest niczym innym jak połączeniem powyższych pojęć gramatycznych, innymi słowy, jest to – to kompleksowy preparat, który jest tworzony przez bezokolicznika. Weźmy bliżej przyjrzeć się tym tematem i przykłady transferu. Uważnie przeczytać sekcję gramatyki, a następnie wymyślić własne wersje tych propozycji, które pomogą skonsolidować studium prawa.

Jak to powstaje złożonego obiektu w języku angielskim

Ta część obejmuje obrót składniowym nominalną, która może być wyrażona przez słowo rzeczownika lub zaimka, który jest dostarczany w przypadku obiektu – na przykład tak: ja, on, oni, jej , nam i tak dalej, i czasownik forma bezokolicznika. Oznacza to, że jest to schematyczny projekt można przedstawić w następujący sposób:

zaimek w przedmiotowym przypadku / rzeczownik + bezokolicznik

Na przykład:

 • Chcę, żeby mi odpowiedzieć jak najszybciej. – Chcę, żeby mi odpowiedzieć jak najszybciej.
 • Anna myśli siostrę w szkole. – pomyślała Anna siostrę być w szkole.
 • Poczuł, że ktoś go uderzył. – Poczuł, że ktoś uderzył go.
 • Dr Thompson powiedział mi wziąć te tabletki na przeziębienie. – Doktor Thompson powiedział mi skorzystać z tej anty-zimno leku.

Były przykłady złożonego obiektu, jego budowa jest przedstawiona kursywą. Na rosyjskim jest zwykle tłumaczone za pomocą podległych klauzul ze związkami „że” lub „że”. W przemówieniu , rzadko używane, ale w piśmie, jej stosowanie jest bardziej powszechne.

Kompleks obiekt w języku angielskim: zdarzenia

Konstrukcja ta jest najczęściej używany z czasowników percepcji wzrokowej lub sensoryczną, takich jak See (cokolwiek zobaczyć), usłyszeć (usłyszeć nic nikomu), zawiadomienia (zawiadomienie, zawiadomienie), dotyku (czuć niczego). Należy również pamiętać, że po takich czasowników cząstek nie -to mówiąc, na przykład:

 • Nie zauważyłem ktoś wyjść z kina. – Nie zauważyłem, że ktoś wyszedł z kina.
 • Nigdy nie widziałem go robi żadnych zajęciach sportowych. – Nigdy nie widziałem, żeby zaangażować się w sporcie.
 • Zauważyli ją dać im znak. – Zauważyli, że dała im znak.

Pamiętaj również, złożonego obiektu w języku angielskim jest używany z czasowników wyrażających aktywność umysłową, jak uważają (brane pod uwagę), doradzić (doradzić), i tak dalej, na przykład:

 • Każdy z nas uważa ją za głupie. – Wszyscy myśleli, że nie był mądry.
 • I spodziewam się, aby wysłać mi e-mail obok jednej godziny. – Spodziewam się, że w ciągu godziny wysłał mi wiadomość e-mail.

Inna uwaga, że taka konstrukcja jest używana z preferencjami czasowników czegokolwiek, na przykład chcą (chce niczego), Życzenie (pragnąć niczego), jak (jak) i innych. Na przykład:

 • Chciałaby córce być modelką. – Chciałaby córkę, aby stać się wzorem.
 • Anna i moja mama nie chce nam się udać do Turcji. – Anna i moja matka nie chciała nam jechać do Turcji.

Również angielskim Complex obiekt musi być zawsze stosowane, jeśli chcesz złożyć zdanie z czasowniki niech (powiedzmy), marka (make), siła (wymuszenie), mają ( „make”). I dostać i zrobić i mieć w tej konstrukcji są stosowane bez „do” cząstek. Na przykład:

 • Co czyni go wybrać tę pracę, ja naprawdę się zastanawiać? – Naprawdę zastanawiam się, co sprawiło mu wybrać tę pracę?
 • Mam nadzieję, że nasz zespół będzie miał towarzystwo do podpisania tych umów – Mam nadzieję, że nasz zespół zmusi firmę do podpisania tych umów.

Oraz, jako wyjątek, złożonego obiektu z czasowników służyć do przekazywania (zadeklarować) zadeklarować (zadeklarować) wymówić (wyraźne). Rozważmy jako przykład:

 • Deklarują Maria Szarapowa być zwycięzcą w tym turnieju tenisowego. – Ogłosili zwycięzcę Maria Szarapowa zawodach tenisowych.

Jak widać, to obroty, choć dość trudne do strawienia, a tematem wielu informacji do zapamiętania, ważne jest, aby używać, gdy chcemy pokazać doskonałą znajomość języka. Jest to również dobry do wykorzystania w przygotowaniu listów i innej korespondencji, jak również właściwie zrozumieć artykuły i inne teksty.