93 Shares 1305 views

Jak to wózek dla motobloków własnymi rękami?

Gospodarstwo tyłu ciągnika jest jednym z najbardziej użytecznych narzędzi. Dzięki niemu można nie tylko uprawiać ziemię, ale także wykonywać wiele pożytecznych rzeczy: siano i nawozów, gotowe do zbioru i paliwa … To tylko jak to zrobić, jeśli średnia Mechanizm tego rodzaju nie posiada żadnych specjalnych urządzeń?

Tylko jedno wyjście – wózek dla motobloków. Ich własne ręce, aby to całkiem realne, a pieniądze to zaoszczędzić dużo. Rozważmy najprostszy projekt wózek, który można łatwo przewozić do 400 kg i wyposażony jest w dogodnym miejscu dla kierowcy i szybko się w domu.

elementy konstrukcyjne

Tradycyjnie, każda przyczepa może być podzielony na następujące części: miejsca dla kierowcy i ramie środkowej, wózek sam z ciałem i koła. Umieścić sterownik umieścić na spawanej ramie. Ponieważ główny ciężar spada na bardzo ograniczonym obszarze, wzmocnić jego żebra.

Co zrobić ramkę?

Ani wózek dla motobloków, ręce , które sprawiają, że dość łatwo, nie może obyć się bez mocnej spawanej ramy. Najprostszym sposobem, aby gotować ją otworzyć U-wsporniki, które można znaleźć w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Rama gotowanie trzeba tak dokładnie jak to możliwe, ponieważ musi wytrzymać wszystkie koleje zabity dróg wiejskich.

Co zrobić osie kół?

Ponieważ oś koła jest pobierane z pręta stalowego o średnicy nie mniejszej niż 30 mm, połączonych wzdłużnej spoiny spawania, a także z kątowymi wspornikami. Długość – nie mniej niż 1070 mm. Konieczne jest, aby wybrać tak, że koła nie wystają poza wózkiem.

robimy ciało

Ze względu na to, co zrobił dla motobloków wózku? Ciało ręce najłatwiej jest zamontować płyty o grubości 20 mm, a na rogach są wzmocnione stalowymi kątownikami. Do ramy płyty są zamontowane na skręcane. Ponieważ prawdopodobnie będzie trzeba transportować duże ilości towaru, to lepiej zrobić ze składanym strony: łatwiej będzie do rozładunku dużych ilościach.

koła

Można zabrać je z dowolnego sprzętu rolniczego. Ale jeśli nie masz czasu, aby spojrzeć na nich, będzie odpowiadał na te konwencjonalnego transportu samochodowego. Oś do szlifowania odpowiedniej średnicy. Ten wózek spacery traktor będzie miał dobrą zwrotność, umożliwiając przenoszenie ciężarów nawet na złych drogach.

Hak holowniczy do wytwarzania dowolnego odpowiedniego kawałka metalu protachivaya nim otwór w nim łatwo przekazać sprzężenie. Obrotowy najlepiej wykonać z odpowiedniej średnicy łożyska, maksymalna mocno zabezpieczając przez spawanie.

Oni na pewno trzeba zamknąć pylniki, wypełniając całą przestrzeń pod nimi smarem. Jeśli nie chronią przed żrące działanie środowiska, ciągnik spaceru wózek (własnymi rękami) wykonane długą podróż na gustuje dróg w naszym kraju.

Dno koszyka

Oczywiście, jest to możliwe do zrobienia z płyt krawędziowych. Ale znacznie bezpieczniejsze wydać na ten cel blachy. Grubość blachy wynosi korzystnie w zakresie od 2-3 mm: taki wózek dla motobloków (wraz z ich rąk, które można zrobić w ciągu kilku dni) może trwać kilka lat, praktycznie bez konieczności naprawy.

Jako takie, siedzenie jest idealny z samochodu.