328 Shares 6870 views

Sitodruk – co to jest? Sitodruk swoje ręce. Wyroby metalowe, farby, technika i sposób nanoszenia sitodruku

Sitodruk – co to jest? Jest to specyficzny rodzaj druku. Jego główną cechą jest to ciekawy sposób nakładania farby na materiale. Jest wytłaczany przez drobny specjalny wzornik komórce siatki.

Sitodruk – co to jest? Jest to bardzo popularne i unikalna technologia, która pozwala na drukowanie na pamiątkę figur jakichkolwiek towarów (torby, długopisy, koszulki i tak dalej. D.).

zalety

metoda sitodruk pozwala nie tylko tworzyć unikatowe. Zażądał w nowoczesnych warunkach technologia znacznie poszerza zakres świadczonych usług. Wzory są otrzymywane przy użyciu sitodruku jest znacznie bardziej soczyste i jaśniejsze kolory – dokładniej. Główną zaletą niniejszego sposobu jest unikalna zdolność do wytwarzania produktów w małych porcjach, wprowadzanie obrazów na każdej powierzchni. Pracować z dość prosty i ma niskie koszty.

Historia

Sitodruk – co to jest? Termin «serigrafia» zawiera dwa korzenie. W języku greckim oznacza „jedwab” i „obraz” (pism świętych). Pochodzenie słowa „sitodruku” pokazuje pracę, który jest skojarzony z dekoracji tkaniny jedwabnej lub korzystania z niej. Według niektórych źródeł, uważa się, że technologia ta po raz pierwszy pojawiła się w Chinach. wersja opiera się na fakcie, że w tym kraju nawet za tysiąc dwieście lat pne Zaczęto produkować jedwab. Jednak konkretny dowód ten został jeszcze znaleziony.

Niektóre fakty historyczne wskazują, że podstawy do sitodruku zostały odkryte przez Fenicjan. Ten naród produkował fioletowy wydzielinę z gruczołu jednego gatunku mięczaka. Substancja ma czerwony kolor i jest używany do materiałów wykończeniowych. Technologia ta w tym przypadku nie była oparta na tryb ręczny. Ona szybko powtórzyć. Starożytnego sposób zasadniczo różni się od obecnie. Można to opisać jako stosowanie prostych rysunku za pomocą specjalnych dysz (matryce).

technologia poprawa

Wystąpiły znaczące ulepszenia w metodzie sitodruku następujące wieku. Fakt, że druk stempel stosując szereg wad. Najważniejszym z nich niewielka warstwa pigmentu, stosując jako absorbent i grubości tkaniny. W przybliżeniu w okresie od 1185 do 1333 roku w mieście Kamakura, który był w tym czasie stolicą Japonii, rzemieślników zdobione ozdoby dla koni i zbroję samuraja. Początkowo do rysowania wzorów użyć prostego sposobu wzornika. Następnie, w trakcie gdy została wprowadzona pomysłową innowację – zadane obraz zatrzymany na specjalnej siatki wykonane w postaci ramy z zamocowanymi na nim ludzkiego włosa. Taki sposób, aby przenieść wzór na materiale. Ludzkie włosy wciśnięty wacika zanurzonego pigmentu na materiał był całkowicie niewidoczne.

Globalna popularność

W drugiej połowie XVIII wieku. Unikalna technologia wyświetlania w tkaninie materiału barwiącego stał się popularny w wielu krajach. Stosowanie sitodruku stało się powszechne w Europie. We Francji i Anglii zaczęli produkować unikalne tapety. Amerykańscy rzemieślnicy zdobione wyroby metalowe, meble, ściany i tkanin.

W miarę upływu czasu, materiał do drukowania „rama” nie ludzkich włosów i nićmi. Ważnym krokiem w rozwoju sitodruku stała patent zarejestrowany w 1907 roku, pewna Simon. On wynalazł nową metodę sitodruku. Zgodnie z nowym wynalazkiem rysunku przeprowadzono stosując tkaninę jedwabną. Zapewniło to dużą odporność na naprężenia, stabilność wymiarową, a także możliwe użycie wałków gumowych.

Nowoczesna forma technologii sitodruku nabyte w okresie od lat trzydziestych latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tego czasu, sitodruk był używany do drukowania na wszelkiego rodzaju tkanki. Z zaczęła unikalna metoda ma zostać utworzony plakatów i pocztówek, etykiety, a nawet tablice rejestracyjne na samochodach.

Szeroko stosowany sitodruk i teraz. Możliwości tego wszechstronnego sposobu drukowania. Pozwala to na korzystanie z sitodruku, jak również w formie elektronicznej i tkanin, szkła i ceramiki, motoryzacyjnej i wielu innych branż.

nowe funkcje

Sitodruk – co to jest? Jest to unikalny sposób, aby uzyskać multi-kolor, wysokiej jakości zdjęć i obrazów na metalowych, porcelanowych i tkaniny produktów. W przypadku korzystania z tradycyjnej metody wymaga kosztownych, wielkogabarytowych urządzeń i sporo doświadczenia.

Stosunkowo niedawno w krajach WNP nowa technologia została importowana z Ameryki, który natychmiast stał się bardzo popularny. W tej metodzie dostępny sitodruku, wykonany własnymi rękami w domu.

Co jest potrzebne?

w maszyny do sitodruku zawiera komputer i drukarkę, skaner i aparat cyfrowy, jak również specjalne komponenty. W takim przypadku, jeśli wiesz, jak dobrze rysować, sprzęt komputerowy nie jest wymagane.

wzornictwo

Cały proces składa się z dwóch etapów. W pierwszym z nich powinien przygotować negatywny wizerunek. Kolejny krok – przeniesienie wzoru na produkcie.

Na pierwszym etapie procesu chcesz wydrukować żądany obraz na drukarce lub wyciągnąć go na kawałku papieru. Następnie folia ekran miniatur zostanie wklejony. Przygotowany w ten sposób półwyrób umieszcza na kilka minut w specjalnej ramie na działanie światła słonecznego lub pod lampą UV.

W następnym etapie procesu folię umieszcza się w wodzie, przemywa i usuwa się z powierzchni miękką szczoteczką nadmiaru powleczenia. Otrzymaną mokrą warstewkę podlega suszenia tkaniny lub na działanie światła słonecznego lub światła ultrafioletowego.

W następnym kroku obraz zostanie przeniesiony do wybranej pozycji. Gdy ta folia jest stosowana ściśle do produktu i specjalnej farby stosowane z łopatką z tworzywa sztucznego. Do pracy należy zakupić zestaw, który zawiera ramkę ekspozycji, pięć zwykłych arkuszy A4, taką samą ilość papieru do drukowania zdjęć o wyższej rozdzielczości i plastikowej szpatułki. Jeśli chcesz używać sitodruku w celu osiągnięcia zysku, trzeba będzie zorganizować produkcję na dużą skalę.

W tym przypadku trzeba będzie zakupić specjalny sprzęt. W uzupełnieniu do komputera i drukarki czarno-białej do zakupu maszyny sitodruk (w celu zaoszczędzenia może być wykonana we własnym zakresie), komorę ekspozycji i frez. Potrzebne i niektóre składniki farby (rakiel komórek i ramki, itp ..).

Materiały do druku

Farby do serigrafii obecnie produkowane w rosyjskich przedsiębiorstwach centralnie. Są one klasyfikowane w zależności od rodzaju folii i materiału tworzącego drukarskiej. Dla nomenklatury kolorów przy użyciu cyfrowych i liternictwo. Znakowanie zagranicznych producentów farb różni się od krajowego. Jednakże, jest również wyrażone za pomocą liter i cyfr. Przy stosowaniu farby do sitodruku należy przestrzegać zaleceń oferowanych przez producenta.

Jakie są warunki dla zastosowania unikalnej wysokiej jakości druku? Farba musi dobrze płynąć, ale nie jest zbyt płynny. Pozwala to materiał łatwo zastosować do produktu, przechodząc przez komórki tkanek. Podczas tego tuszu musi działać w taki sposób, aby uniknąć procesu wiązania podłoża i maski,.

W sitodruku, nie jest kolejnym ważnym pojęciem. Nazywa się „farby Pokrywalny”. Co rozumie się przez to? Na przykład, gdy stosuje się do czarnego produktu wyjściowego białej farby (kolor czarny), nie widoczne z dołu na rysunku. Koncepcja ta jest bezpośrednio związana z mgiełką, która jest nieprzezroczysta farba.