737 Shares 1723 views

Co zrobić, gdy telefon nie jest ładowany: praktyczne porady

Po przeczytaniu naszego artykułu, nawet tych, którzy nie są szczególnie przyjazne dla urządzeń, można zrozumieć trochę, ot co. Proste, ale cudowne zalecenia uczyni naiwnych – mądry i bezradny i niepewne – doświadczonych ekspertów na pytanie: „Co zrobić, gdy telefon nie jest ładowana” Najprawdopodobniej nawet ludzie, którzy nie są doświadczeni technicznie w stanie odpowiednio reagować na despotyczny „guru” niezależnego warsztatu że przyczyna usterki nie tkwi w czerwony przycisk i nawet fakt, że jego ukochany pies lubi grać z ładowarką kręgowego zwisające (ładowarki). Po tym wszystkim, co można zrobić w domu, trzeba wiedzieć, a to, wierz mi, nie jest wystarczające. Odrzucamy teksty i przejść od słów do praktyki.


Dlaczego nie ładować telefon: główne przyczyny i środki zaradcze

Z reguły taka awaria jest wynikiem ataku mechanicznych lub chemicznych. Jednak nie może być dyskontowane i oprogramowania urządzenia mobilnego nie powiedzie się. Nawet taki nowoczesny zjawisko, jak „zakażenie elektronicznej przez złośliwy kod”, może spowodować awarię w układzie elektrycznym smartphone. Jednak poprawność rozpoznania do Kropka nad i.

Prawidłowo, jeśli ładowarka?

Przerwanie ładowania telefonu w pierwszej kolejności powinny być poddane kontroli wzrokowej przewodu zasilającego do zasilacza. Może się okazać, oczywistych oznak uszkodzenia zewnętrznej izolacji kabla. Odkształcenie w postaci załamań i rozciągnąć i nie ukrywam ze swojego wzroku. Jeżeli przewód jest OK, a wtyczka nie utlenia się – prosić o pomoc od sąsiadów, przyjaciół czy współpracowników mogą być, w każdym z nich jest dokładnie taki sam ładunek. Wynik pozytywny – iść do sklepu i kupić nową pamięć, nie – działać.

Jako suplement: USB sprawdzania

Zgodnie z ogólną zasadą, przechowywania zakupionych urządzenie mobilne w zestawie jest kabel do synchronizacji (DATA-kabel). Podłącz urządzenie przenośne do komputera. Telefon nie może być ładowany przez USB?

Odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne od komputera. Brak reakcji? Zła sytuacja, ale prędzej zdenerwowany, istnieje kilka metod, których można użyć, aby spróbować odzyskać „energii życiowej” telefon komórkowy.

awarii oprogramowania oraz o tym, co wirusa

Często właściciele smartfonów grzeszyć instalacji różnych programów uprawniającej devaysa i aplikacji. A nawet bez myślenia o „uczciwości” programistów i nie daje wagę do niuans, że źródłem rozprzestrzeniania wypełniona jest bardzo wątpliwej treści. W rezultacie, firmware operacyjny zaczyna „nie”. Wskazanie opłat i w ogóle może przestać działać i kiedy wprowadzi telefon wirus będzie wystarczająco szybki, aby nie tracić czasu na dwa lub trzy dni, aby utrzymać baterię naładowaną. Uwaga Nie należy włączać spontanicznie w jakiejkolwiek formie modułów komunikacji bezprzewodowej. Znaleźliśmy szkopuł – odinstalować i zneutralizować szkodliwy kod.

Złącze zasilania urządzenia mobilnego

Pamiętaj: nigdy nie panikować przy podejmowaniu decyzji „co zrobić, gdy telefon nie jest ładowana”: zawsze może być poprawiony.

W jasnym świetle (i jeśli masz lupę, jeśli nie wspaniałe), skontrolować wnętrze gniazda. "Chic and shine" – wielki znak! Zanieczyszczeniom i powłoki chemicznej w postaci utleniania wymaga czyszczenia.

Pamiętaj powiedzenie „im dalej w las, tym więcej drewna?” Tak więc, nie starają się ciężko wybrać różnorodne improwizowany oznacza złącze kanału wąski – nadal może uszkodzić element systemu. Ostrzeżenie, mały pędzel i alkohol – wystarczy w tym przypadku.

Dobrym rozwiązaniem na pytanie „Co zrobić, gdy telefon nie jest ładowana” służyć prosty eksperyment. Wstawić znanej dobrej pamięci w przenośnych urządzeniach złącza i bez wyraźnego wtyczki wysiłek poshatatsya w różnych kierunkach w odstępach co jedną sekundę. Wskazanie żyje – ci w studio, „tępy” – przeczytaj następny akapit.

akumulator

Jeżeli zasilanie z baterii jest całkowicie wyczerpana, jest prawdopodobne, że samowystarczalny bateria straciła począwszy impuls. W tej sytuacji, nie ma uniwersalnego pamięć po prostu nie może zrobić.

  • Zainstalować baterię w zamku iz prawidłową biegunowość, dostarcza energię elektryczną do styków „plus” i „minus”.
  • Zaledwie 5-10 minut bateria może być włożona do telefonu.

Jeśli wszystko bezskutecznie, a cud się nie stało, następnym etapem projektu „Co zrobić, gdy telefon nie jest ładowana” będzie wędrówkę do najbliższego warsztatu lub serwisu.

naturalne zakończenie

Upadek telefonu i uderzył w twardą powierzchnię, nawet gdy jest odporny na upadek „od urodzenia”, ani do niczego dobrego potencjalnych klientów. Jak mówi przysłowie, szczęście – to zjawisko przejściowe. W wyniku tego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi do właściciela urządzenia mobilnego może wystąpić następujący problem, który nie jest ładowanie telefonu – ładowanie jest. Często z powodu bolesnego urazu nie baterii telefonu komórkowego. Wizualnie obserwowalne wskazanie w rzeczywistości – tylko harmonogram programu, który w rzeczywistości pracuje na nic. Ponieważ pojemność akumulatora nie są wykonane. Wyjście dwa: albo naprawiać urządzenia komórkowej zasilania lub wymiany baterii. W pierwszym przypadku bez mistrzów po prostu nie może zrobić.

Konkludując

Mamy nadzieję, że pytanie, dlaczego telefon nie jest ładowany, dzisiaj rozwiązany dla Ciebie. Mimo to, chciałbym podać kilka zaleceń jako nagroda za ciekawość:

  • Nie używaj zbyt często uniwersalną ładowarkę.
  • Uniknąć głębokiego rozładowania baterii do zera.
  • Nie kładź telefonu na ciepło lub, wręcz przeciwnie, w zimnie.
  • Zainstalować w telefonie (jeśli pozwala na to oprogramowanie) ochronę antywirusową.

Dzień dobry i udany remont!