180 Shares 4477 views

Ozdobny sufit w drewnie. Konstrukcja stropu drewna

Nowoczesne materiały i technologie budowlane pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju sufitu. podejście projektowe i indywidualne preferencje pomóc wybrać okładkę płyty gipsowo-kartonowej, tapety odcinku lub zawieszone struktur. W ostatnich latach stały się bardzo popularne w użyciu sufitu drewna. Materiał ten pozwala sprawiają, że pokój bardziej komfortowe.

Zalety i wady

Powrót do starego sposobu wykończenia sufitu może być wyjaśniony przez następujące zalety:

 • Struktura drzewa może utrzymać ciepło przez długi czas;
 • naturalność;
 • przyjazność dla środowiska;
 • sufit drewna nie trzeba w celu przygotowania powierzchni do końca;
 • Poniżej można położyć kable i przewody do ukrycia;
 • pułap nie obawiać skurczu drewnianego domu;
 • Czyszczenie na mokro jest bardziej dostępne;
 • poprawić izolację akustyczną;
 • Drewno sprawia, że każdego wnętrza ciepło i komfort;
 • umiejętność rozwiązywania jakieś ciekawe pomysły.

Główną wadą, która ma sufit drewna – ryzyko uszkodzenia przez owady i grzyby. Ale ta wada można uniknąć, jeśli wybrać odpowiedni drewna i kompozycje do leczenia go. Innym minusem – zagrożenie pożarowe.

Drzewo – bardzo łatwopalny materiał, więc nie zrobić bez odpowiedniego leczenia.

jakość materiału do wykończenia sufitu będzie droższe. usługi instalacyjne są również drogie koszt, bo to lepiej zatrudnić specjalistów do projektowania i długotrwałe i niezawodne.

typy

Sufit jest wykonana z drewna, podzielony podshivnoy zawieszone. Najczęstszym zastosowaniem jest ostatnia opcja, ponieważ jest łatwiejszy do instalacji (ze względu na fakt, że nie jest konieczne, aby wstępnie wyrównać powierzchnię). Na pokład samo musi być idealnie płaska.

Wytwarzać pułap drewna mogą być wszelkiego rodzaju materiału, nie są również panele, które naśladują naturalne wzór drewna. Są one wykonane z MDF.

Pokład drewniane stropy

Istnieje pewien sposób układania paneli, który przewiduje ich montażu pod drewnianą konstrukcją, czyli są „złożone” dla niej. Konstruktywna wydajność może się różnić w zależności od materiału.

Może to być:

 1. Kruszywo drewna. Obejmujące element wystroju stworzy ulgę na suficie. Jest ona określana przez unikalny wzór żetony na nierównych barów. Są puste, podzielone na pół wzdłuż, które są dołączone do gładkiej stronie ramy.
 2. Panel. Na konstrukcji tej sufitowej, paneli z drewna przypominający sznurowania, z tą różnicą, że małe kawałki drogich i rzadkich gatunków są zamontowane na dużej płycie, która jest przymocowana do powierzchni.
 3. Opcja kasetonowy. Ten rodzaj wykończenia sufitów dekoracyjnych wyróżnia się od wszystkich, ponieważ jest pobierane ze specjalnych modułów skrzynkowych. Ten dekoracyjny drewniany sufit wygląda spektakularne, ale jest to bardzo trudne do wykonania i wymaga dużo pracy i kosztów materiałowych. Decyzja ta nie może sobie pozwolić na wszystko, więc należy rozważyć opcje imitacja drewna, które prezentowane są w szerokim zakresie.
 4. Euro lub po prostu w kolejce. Jest to najbardziej popularny stan drewna ściany stropy. Wszystko dzięki łatwości montażu. Wykonać taki projekt może być dowolnego vanogki drewna: sosna, dąb, wapno, etc …

rozwiązania konstrukcyjne

Wygląda to bardzo imponujące wnętrze, w którym znajduje się sufit z drewna „antyczne”.

Jego połączenie z ścianach i podłodze wywołuje uczucie średniowieczu. Pomieszczenia takie są często wykorzystywane do restauracji i hoteli. Wszystko dlatego, drewna, co daje nieograniczone możliwości realizacji, gdyż jest bardzo giętki i elastyczny materiał. Unikalny efekt można sztuczne starzenie drewna. Sprawiają, że pozwala na kilka sposobów – za pomocą parkietu lub wykończenia desek.

Ozdobny sufit wykonany z drewna – jest nie tylko piękne, ale również bardzo drogie. Sobie pozwolić na taki luksus nie każdy może. Ale to nie znaczy, że prosty salon w mieszkaniu nie może być gotowy z tym materiałem. Niekoniecznie stosuje unikalną drewna we wnętrzu. Można zrobić prosty clapboard że prawidłowa instalacja jest bardzo imponująca patrzeć.

Sufitu i ścian

Sufit konstrukcja wykonana z drewna może uzupełniać się wzajemnie ze ścianami, przy użyciu naturalnych materiałów (drewno, również idealnie) ostatni wykańczającej.

Kontrast dać wnętrze malowanie ścian. Można użyć wersji połączonej, gdzie jedna część jest dopasowana do sufitu, a inny kontrast. Czasami dobrze jest stosowanie ścian gipsowo-kartonowych lub tynkowania.

Naturalne drewno dobrze łączy się z kamienia. Jest możliwe, aby nacisk w małej części ściany. Naturalny kamień może być z powodzeniem zastąpione przez sztuczną.

Domy z drewna, płyty sufitowe, które są wykonane z tego samego materiału, stały klasyki. To nie będzie zbędny mieszać się z nim i ścianach. Warto pomyśleć o celu pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest drewnianą konstrukcję sufitu. Jeśli jest to łazienka, na ścianach można odebrać dekoracyjnych płytek. Jej kolorystyka musi być odpowiednia do sufitu.

Jeśli zastosowane we wnętrzu stylu high-tech, drzewo jest całkiem możliwe, aby połączyć z metalem.

Jeśli materiał naturalny nie mogą być używane z jakiegokolwiek powodu, należy zwrócić uwagę na suficie pod drzewem. On dysponuje innymi materiałami, ale ma oryginalny rysunek.

Montaż ramy drewnianej

Przed przystąpieniem do instalacji powlekania drewna, jest konieczne, aby przygotować powierzchnie:

 • Reszty wykończeniowe muszą być ostrożnie usunięte;
 • nad zachodzeniem potrzeba dodatkowej warstwy wodoszczelnej ponieważ drewno – materiał jest pod silnym wpływem wilgoci.
 • u podstawy obróbki drzewa potrzebujemy z anty-ognia;
 • zakładka jest oznaczony do sprawnego projektowania instalacji. oznaczenie etapu zależy od materiału tapicerskiego;
 • Rama jest lepiej zrobić z barów 30H30mm. Należy je traktować specjalnymi związkami, które nadają odporność materiału na wilgoć i obrzęku;
 • wzmocnienie pręty potrzebne są specjalne łączniki w postaci turbovintov lub kołków;
 • Po zainstalowaniu ramkę, sprawdzić jego samolot.

Następnie przychodzi drewniane okładziny, materiał, który jest cięty w zależności od rozmiaru. Panele są mocowane do prętów paznokcie podtynkowej, w tym przypadku niezawodność powinien wbić gwóźdź pod niewielkim kątem.

Płyty nie powinny ściśle przylegać do siebie, jak oni potrzebują miejsca na odkształcenia podczas operacji i skutki zmian temperatury. Tam gdzie to możliwe dodatkowe obciążenie, to lepiej, aby naprawić budowę dodatkowych śrub.

Ostatnim krokiem jest konserwant impregnacji i lakierowania. Na kolejnych postępowania kolor dodatkowych procedur nie jest konieczne, ponieważ kompozycja tuszu ukryje wszystkie wady.

Stretch sufitu

Stworzyć modne wnętrze i jednocześnie wydawać mniej na materiały i prace, można poprzez umieszczenie drewna zawieszony na suficie. Rzeczywista jest rozwiązaniem dla wielu stylów, z Prowansji do nowoczesnych. Z powodzeniem dopasować do każdego projektu i będzie wyglądać świetnie w domach z drewna.

Dzięki nowoczesnej technologii, w suficie podwieszanym można zastosować do dowolnego obrazu. Podstawą może być błyszczący lub satynowe tkaniny. Jest to najprostszy sposób na urządzenie drzewa na suficie. Wielu projektantów zaleca się powielać podłogę i przenieść ten sam obraz do góry. Wygląda to bardzo imponujące.

Strop wykonany jest z drewna jest uważany za klasyczny, od tej decyzji będzie mógł korzystać w każdym pomieszczeniu.

Zaletą tego materiału jest to, że z całej naturalności i oryginalności drzewa wygląda szlachetny.

sufit Rack

Wiele osób myli dwa pojęcia: sufit wykonany jest z drewna i stelażu sufitu. Drugi przykład wykonania – jest to symulacja, że wytwarza się poprzez powlekanie różnych wzoru bazowego przypominający kątownik lub kartonu.

Pierwszy składa się z materiału naturalnego i jest bardziej do przyjęcia w sensie estetycznym. Człowiek postrzega drewniana figura pozytywnie, wiedząc o jego autentyczności.

Ale nie od razu odrzucić możliwość naśladowania. Po tym wszystkim, nowoczesna technologia może osiągnąć ten efekt, że jeden rzut oka wystarczy, by uświadomić sobie fałszerstwo. Jest możliwe, aby zaoszczędzić znaczną ilość gotówki.

Instalacja sufitu w szafie

Do montażu na suficie należy przygotować niezbędne narzędzia:

 • udarowe (przeznaczonych dla kamienne);
 • śrubokręta;
 • piły jig, piła ręcznie lub układanki;
 • stopień montażowy;
 • Narzędzia do znakowania i pomiaru.

listwy montażowe nie różni się zbytnio od innych urządzeń do powlekania drewna.

Reiki również muszą być przymocowane do prętów z gwoździ lub wkrętów. W obszarach wilgotnych powinna dodatkowo uszczelnić powierzchni, aby zapobiec powstawaniu pleśni i wilgotności wewnątrz domu.

Bardzo ważnym punktem w wyborze regałów będzie procent ich wilgoci. To nie powinna przekraczać 12%. Inaczej listwy może osnowy podczas pracy.

Więc zorientowali się, co jest sufit z drewna. Wtedy wybór należy do Ciebie!