102 Shares 4725 views

Router D-Link DIR-620: przegląd, funkcje konfiguracji i opinie

Na rynku urządzeń sieciowych, wiele ciekawych produktów w segmencie low-end, zarówno dla użytku domowego i na otoczeniu biurowym. Każda znana marka próbowała dać potencjalny nabywca kilka modyfikacji routerów, które są w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby użytkownika.

Jednak niespodzianka od przyszłego właściciela tylko udało firmy D-Link, który pozwolił sobie jeden model routera, aby połączyć kilka bardzo różnych urządzeń, które zostaną omówione w tym artykule. Czytelnik zapoznania się z zakresem Router DIR-620, ich cech, funkcjonalności i poprawnych algorytmów konfiguracyjnych. Recenzje pozwolić właściciele zobaczyć zalety i wady ciekawych routerów.

kurs marketingu

Wielu użytkowników uważa, że dobrze znany tajwański producent właśnie popełnił błąd w oznakowaniu nowych produktów poprzez przypisanie różnych urządzeniach tę samą modyfikację. Ale przy bliższym badaniu, biorąc pod uwagę bogate reklamy w mediach, wielu ekspertów stwierdziła, że firma D-Link stało się zamierza.

Wystarczy sobie tylko wyobrazić sytuację, w której wszyscy potencjalni nabywcy, niezależnie od potrzeb sprzedający oferuje tylko jeden router – D-Link DIR-620. Niemożliwe jest więc, że jedno urządzenie będzie w stanie spełnić wszystkie zadania. A jeśli w tej samej wytwórni kilka zupełnie różnych urządzeń?

elita przedstawiciel

Trudno jest być klasyfikowane jako „biznes” koszt urządzenie 2000 rubli, ale w ten sposób pozycjonuje swój produkt DIR-620a tajwańskiego producenta. Router wygląda bardziej jak stereo, zamiast urządzeń sieciowych. To było pojawienie routera i przyciąga wielu nabywców. W odniesieniu do właściwości urządzenia, istnieje pełne zamówienie:

  • Standard 802.11n Wi-Fi ze zdolnością do szybkiego podłączenia urządzeń (WPS);
  • przełącznik sieciowy Port 4;
  • Port USB z obsługą wszystkich urządzeń, w tym drukarek i modemów 3G / 4G;
  • Współpracować ze wszystkimi rodzajami szyfrowania danych;
  • Połączenia organizacji poprzez dowolny kanał, w tym wirtualnej sieci prywatnej.

Poza atrakcyjnym wyglądem i doskonałą wydajność, urządzenie DIR-620 posiada wiele ciekawych funkcjonalności, o których nic nie jest powiedziane w instrukcji obsługi. W swoich komentarzach, wielu właścicieli twierdzą, że router obsługuje zdalne zarządzanie (Telnet i PuTTY), a także obsługuje standard IEEE 802.1Q otwarty, bardzo popularny wśród administratorów systemowych wielu przedsiębiorstwach.

wersja light

Ale dla kupujących, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z tanich urządzeń sieciowych, które nie wyróżniają się wyglądem na tle technologii komputerowej, producent dokonał małą niespodziankę, wydając Router DIR-620 bez żadnych oznaczeń. W rzeczywistości, parametry techniczne i funkcjonalność jest taka sama jak na przedstawiciela klasy biznesowej. Przeszedł zmiany w wyglądzie – sprzętu zainstalowanego w innej technologii plastikowej obudowie.

Jednak szczegółowa analiza produktu okazało się, że oprócz obniżenia ceny (1000 rubli), router traci szereg interesujących funkcji, które mogą być interesujące dla specjalistów IT. Chodzi o pracę z wirtualnymi sieciami prywatnymi i możliwością zdalnego sterowania. Z drugiej strony, przeciętny użytkownik w domu nie jest potrzebna ta funkcjonalność.

Poszukiwania

Ale Sprzęt sieciowy D-Link DIR-620S / G1 jest skierowany w ogóle do innego odbiorcy. Producent zdecydował się przedstawić router w urządzeniu retro. Fakt, że router jest bardziej jak odbiornik radiowy XX wieku, niż potężne urządzenie sieciowe o dużej i ciekawej funkcjonalności.

Umieszczony urządzeń sieciowych klasy biznes jako podstawowego kryterium jest routerem dla wysokiej jakości obszarach zasięgu z łatwego dostępu do sieci Wi-Fi dla kanału 802.11n. kosztować Dziwny wyglądające urządzenie 2500 rubli grzywny wysyła sygnał przez betonowe ściany, a to przyciąga uwagę wielu klientów, według ich opinii. W odniesieniu do właściwości technicznych, nie ma żadnych ograniczeń – doskonałym narzędziem sieci dla administratora systemu.

ciekawy gracz

Kolejny przedstawiciel firmy D-Link DIR-znakowane WiFi 620D / F1 zasługuje na uwagę potencjalnych nabywców. Fakt, że modyfikacja ich wyglądem i funkcjonalnością bardzo przypomina routera 620S. Jedyną różnicą jest kolor i wartość color – Sprzęt sieciowy warte 1000 rubli więcej podobnych do klasy budżetowej.

Trochę niejasna polityka producenta, który stara się sprzedać w różnych segmentach cenowych jeden i ten sam produkt. Jedyny minus, że udało się znaleźć nabywców – jest niestabilne działanie oprogramowania, należy zresetować natychmiast po zakupie routera.

Cechy wszystkich routerów D-Link

Za pierwszym razem po podłączeniu do routera, niezależnie od zmian, zaleca się, aby odwiedzić oficjalną stronę producenta, aby pobrać najnowszą wersję oprogramowania dla urządzenia i zainstalować go na komputerze osobistym.

Jeśli aktualizacja oprogramowania routerów D-Link może zwiększyć bezpieczeństwo sieci urządzenia, firmware DIR-620 D jest w stanie wyeliminować problemy z połączenia wielu urządzeń na kanale 802.11n Wi-Fi oraz wyeliminować zamarza podczas przesyłania dużych plików.

pierwsze kroki

Z jakiegoś powodu wielu użytkowników uważa, że sprzęt sieciowy wystarczy skonfigurować połączenie bezprzewodowe dla wygodnej pracy, pozostawiając resztę niezmienionej funkcjonalności. Takie rozwiązanie prowadzi do pękania sieci prywatnych przez hakerów, którzy otrzymują nieograniczony dostęp do wszystkich plików osobistych użytkownika.

Konfiguracja Router D-Link DIR-620 rozpoczyna się zawsze zmienić hasło dostępu do ustawień urządzenia. Aby to zrobić, przejdź do menu „Administracja” i wybierz „Zmień ustawienia udostępniania”. Jeśli użytkownik nie planuje zdalnego zarządzania urządzeniem sieciowym, funkcja ta powinna być wyłączona.

Dostęp do Internetu

Dla każdego urządzenia konfiguracja DIR-620 jest uruchamiany przez uruchomienie inteligentne oprogramowanie „asystent”, który oferuje użytkownikowi skonfigurować sieć automatycznie. Tak, to rozwiązanie pozwala szybko określić daty ustawieniach internetowych, ale w tym programie, są wady – komplet wykonany z jednego algorytmu dla wszystkich urządzeń D-Link, a tym samym pozwala atakującemu na przejęcie kontroli nad routerem.

Z drugiej strony, jeżeli dostawca nie zapewnia bezpośrednie połączenie i wykorzystuje sieć wirtualną, użytkownik może doświadczyć problemów, które można rozwiązać jedynie wiedzę o zdalnym serwerze adres, nazwę użytkownika i hasło dostępu.

Najważniejsze parametry

sekcja Konfiguracja Router D-Link DIR-620 Wi-Fi nie powinien być ograniczony do ustawiania hasła dostępu. Użytkownik, który martwi się o bezpieczeństwo swoich danych, należy zadbać o zmianę nazwy punktu dostępowego (zapytać przyjazną nazwę łacińskimi literami, usuwając z nazwy modelu routera). Co do szyfrowania i hasło, nie ma już właściciel zdecydować, która technologia jest korzystne dla niego.

Naturalnie, WPA2 będą bardziej wiarygodne, ale nie wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego (tuner TV, TV, lodówka) obsługują ten typ szyfrowania – trzeba znaleźć kompromis. Nie zapomnij o funkcji WPS, który pozwala na podłączenie urządzeń mobilnych do routera bez hasła.

Własna sieć lokalna

Dla routera DIR-620 ustawienie nie powinno ograniczać się do zmiany ustawień Wi-Fi. Wielu użytkowników w swoich opiniach polecam użyć „Strefa zdemilitaryzowana”. Opcja ta umożliwia skonfigurowanie połączenia wirtualnej sieci prywatnej w oparciu o urządzenia sieciowego, aby ograniczyć dostęp do niej przez IP lub MAC adres. W rzeczywistości, to ustawienie jest gwarancją ochrony wszystkich komputerów podłączonych do sieci DMZ.

Port Forwarding w DIR-620 do gier, serwer plików, IPTV, routingu statycznego, firewall i NAT są miłym dodatkiem, nie tylko dla przeciętnego użytkownika, ale także dla obecnego administratora systemu. Oczywiście, bez dodatkowej wiedzy sprzętu sieciowego niewtajemniczonych kupujący jest mało prawdopodobne, aby radzić sobie z tymi ustawieniami.

Konkludując

Sprzęt sieciowy DIR-620 jest naprawdę w stanie zaskoczyć każdy kupujący, a nie tylko cenowej, ale także godne funkcjonalności. Jednak nie bardzo rozumiem polityki firmy na profesjonalnych ustawień urządzenia do administrowania systemem. Ale lepiej jest odwołać się do istoty sprawy, ponieważ z roku na rok poziom bezpieczeństwa urządzeń sieciowych stale rośnie.