483 Shares 4293 views

Praktyczne strzelanie pistolet: szkolenia, sprzęt bezpieczeństwa. Pistolet sportowy. pistolet PM

Powstaje pytanie – dlaczego potrzebujemy strzelectwo, pistolet praktycznego znacznie różni się od innych strzelnicach sportowych? Ona oficjalnie ma ponad P5 lat. Powstało jako techniki lub zestaw kryteriów oceny skuteczności żołnierzy i wkrótce stała się wieloaspektowy rozrywki i sportu.


Jaki jest praktyczny strzelanie pistolet?

Teraz jest rozsianych po całym świecie i zdobyć większą popularność jako hobby sportowych, zbierając wiele konkurencji na sportowców i stosowania dyscypliny w jednostkach specjalnych. Również metody jak strzelać pistolet, broń używana nauczyć samoobrony.

Praktyczne strzelanie powstała w Kalifornii w latach 50-X. Kilka lat później, szybko rozprzestrzenił się na innych kontynentach. Międzynarodowy Practical Shooting Confederation (IPSC) została założona w 1976 roku. Motto tej dyscypliny: dokładność – moc – prędkość. Pierwszy składnik jest brane pod uwagę liczbę punktów; drugi – zastosowanie mocniejszych broni dodaje większą liczbę punktów uzyskanych za uzyskanie do strefy rekord docelowej; trzeci – czas od sygnału startu do ostatniego strzału.

bezpieczeństwo

Dużo uwagi poświęca się bezpieczeństwo w strzelaniu. Zapewnia kontrolę nad położeniem broni, a ponadto zawodników i widzów powinni stosować ochronę oczu i słuchu. Strzelając dozwolone tylko naprawiane broni. Za naruszenie warunków bezpieczeństwa określona jedynie sankcję – zawieszenie.

Trzy główne zasady IPSC, które zaznaczają każdy sportowiec i shooter, student zaangażowany w desce rozdzielczej, o nazwie kod strzałką:

 • Broń zawsze są ładowane. W każdym przypadku, każdy c broń należy traktować jako C naładowany.
 • Tylko do użycia broni, o którym piłka będzie. Pistolet w kaburze pistolet – lufa się w ręku.
 • Palec spoczywa na spuście tylko gdy cel jest widoczny w zabytki.

Bronie w strzelaniu praktycznym

W praktyce fotografowania służy trzy rodzaje broni, według nich jest pistolet sportowy, strzelba i karabin. Zawody odbywają się w każdy oddzielnie lub we wszystkich dyscyplinach – WKKW.

Wszystkie typy są podzielone na klasy. Na przykład, strzelanie z pistoletu pneumatycznego składa się z następujących elementów: szeregowy, classic, normy, otwartego, zmodyfikowanej.

Praktyczne strzelanie jest uważany za modą, która jest dostępna dla każdego wieku i płci, więc oprócz „zwykłych” Kategoria sportowców zidentyfikowane „Lady”, „Junior”, „Senor” i „supersenor”.

Który pistolet wybrać?

Podczas treningu i zawodów, różnych modeli pistoletów. Dostępne pneumatyka sportowych różni różnych modeli. Wybór powinien być odpowiednie zgodnie z preferencjami trenera rekomendacji i strzałki.

Istnieje kilka oznak, że sportowcy zwrócić uwagę przy wyborze pistoletu sportowego:

 • masa – nie powinna być większa niż jeden i pół kg;
 • uchwyt kształtu – należy położyć się wygodnie w dłoni, nie poślizgnąć;
 • zachowanie podczas strzelania – jak pistoletów strzelać pociskami z dużą prędkością, ważne jest, aby zaprojektować Bronie zgaszone drżenie;
 • dostępność wzroku;
 • wyzwalać – ważne jest to, że regulacja jest niezwykle prosta.

Każdy pistolet sportowy musi towarzyszyć instrukcji, która bez pomocy trenera rookie był w stanie poradzić sobie z bronią.

pistolet PM

Broń ta została opracowana w 1948 roku w związku z wymogiem stworzenia radziecki pistolet armię składzie funkcjonariuszy. Różni się on od swojego poprzednika większego bezpieczeństwa, zwartość i siłę hamowania. Aby osiągnąć ten cel został stworzony 9 mm nabój.

Poza rosyjskiego pistoletu PM produkowane na licencji w Niemczech, Chinach i Bułgarii. Za okres zwolnienia broni został znacznie ulepszony wyprodukowania. Również działać przez łagodzenie pistoletu miało miejsce w Tula w latach 1960-X, tworząc ramę wykonaną z tworzywa sztucznego, lekkich stopów. Wariant ten pokazał całkiem dobre wyniki, ale nie została uwzględniona.

Cechy Pistolet PM

PM jest niewielkich rozmiarów, wyjątkowa trwałość i łatwość konserwacji i eksploatacji. Ale on nie jest bez wad tkwiących w każdej broni. Strzelanie z pistoletu Makarowa ma niską dokładność i skuteczność pocisku. Ponadto, znaczna wada w porównaniu z PM bardziej zaawansowanych pistoletów – małe pojemności magazynu plus stosunkowo dużą masę broni.

Pistolet działa od rodzaju automatyki z wolnym bramy. Ze względu na obecność w budowie specjalnego zęba wyzwalania istnieje możliwość strzelania tryb DA. Pistolet niemal w całości wykonana ze stali. Po usunięciu PM z bezpiecznikiem strzał może być wykonana z pre-unosząc młotek i tryb DA. Na stronach sklepu, tam są okna, które pozwalają na kontrolowanie zajętości amunicji.

Właściwa zmierzające z pistoletu Makarowa

Praktyczne strzelanie pistolet obejmuje kilka etapów. Wszystko zaczęło warunkowo podzielona na kilka punktów:

 1. Trzeba dążyć dominującego oka, czyli w której obrys tarczy widać lepiej i wyraźniej.
 2. Wzroku i muszka tylnego słupka musi być umieszczony w tym samym wierszu. Fly musi być umieszczony w środku między krawędziami szczeliny tylnej wzroku.
 3. Sight. Konieczne jest, aby spojrzeć na tylnym i przednim wzroku wzroku, cel powinien być trochę niewyraźne. Dużo uwagi poświęca się tej kwestii, mucha, pomaga określić położenie broni do celu.
 4. Miejsce trafienia w cel. Posiada trzy punkty kontaktowe: można celować bezpośrednio w centrum miasta, pod bycze oko, tuż poniżej jabłka. Strzelanie z pistoletu pneumatycznego w linii sugeruje kierunek o środkowej części tarczy białym.
 5. Koncentracja. Aby to zrobić, zanim strzelanie powinien upewnić się, że muszka jest ustawiony dokładnie w szczelinę celownika; być spokojny, ponieważ stres może mocno pociągnąć za spust lub ścisnąć ramiona zaczynają potrząsając a celem jest stracone.

Po tych elementów zaczyna strzelanie pistolet szkolenie. Obejmuje on:

 1. Inscenizacja broń w ręku. palec środkowy i pierścień, mały palec powinien otaczać zewnątrz i przednią część uchwytu. Wskaźnik powinien być umieszczony na zewnątrz osłony spustu. Taki sposób mocowania pistoletu daje maksymalną wysokość dźwigni finansowej, która jest niezbędna do redukcji drgań podczas odrzutu.
 2. Pozycja podczas fotografowania. Konieczne jest, aby stanąć prosto, nogi spoczywają na ziemi i wskazując pistolet na cel.
 3. Sight.
 4. Pociągnąć za spust i zrobić zdjęcie. Powinno to być zrobione z ufnością, bez gwałtownych ruchów. Naciśnij tylko na przedniej części spustu. Po pierwsze, opór będzie odczuwalne.

Kroki te pokazują tylko ogólnie jak strzelać pistolet. Mówiąc bardziej szczegółowo, oczywiście, powiedzieć, trenerów i nauczycieli bezpośrednio w klasie.

Dlaczego praktyczne strzelanie?

Jedną z głównych różnic od innych dyscyplin sportowych – freestyle i oryginalność. Również praktyczne strzelanie pistolet daje korzyści w poprawie ogólnego stanu zdrowia, siłę i zwinność, a także rozwijanie stres, koncentracji i samokontroli. Również trudno przecenić umiejętności bezpiecznego obchodzenia się z bronią C.