885 Shares 3481 views

Charakterystyka rolnictwa w Meksyku

Meksyk jest uważana za kraj chłop, a jego ludzie, taki czy inny sposób, przywiązany do ziemi.

Ogólna organizacja

Mexican rolnictwo jest zorganizowana w taki sposób, że większość ziemi należy do właścicieli, posiadanie latyfundiów. Chłopi pozbawieni ziemi, muszą wziąć go z obszarników i pracować jako robotników rolnych.

Prezydent Cardenas miał reformę rolną, co zmniejszyło niektórych latyfundiów. Niemniej jednak znaczna część najlepszej ziemi koncentruje się w nich.

Rolnicy mają silną biedy, że zmusza ich do wstępowania do związków, przyczyniając się do rozwoju ruchu agrarnego. Rolnicy składają się dwie trzecie ludności kraju, ale ich dochody są bardzo niskie. Wynika to z faktu, że Meksyk jest zależna od kapitału zagranicznego, eksportu amerykańskich. Dlatego żywność musi być importowana.

Skład społeczny

Jako część meksykańskich chłopów stanowią istotną warstwę robotników zwanych Braseros. Pełnią sezonowych prac rolnych. Z biegiem lat ich liczba rośnie tylko. Ciężka bieda popycha rolników do pracy w Stanach Zjednoczonych, gdzie nieuchronnie cierpią najbardziej surowe warunki.

W rolnictwie istnieją meksykańska wioska z dwóch typów:

 • Niezależny wieś – Ejido;
 • wieś w posiadaniu właścicieli – hacjendy.

Hacienda jest nadal szalonej stosunki feudalne: istnieją menedżerowie, robotnicy, pasterze, pracowników policji, nauczyciel, ksiądz, słudzy.

Darmowe społeczności chłopskie zbudowane są w inny sposób, zgodnie z zasadą plemiennych sojuszy. Rolnicy w swojej ziemi razem.

Rustic Mexican ludność dzieli się na:

 • słaba, stanowiąca masę;
 • osób zamożnych.

Te ostatnie obejmują sklepikarzy, rzemieślników, intelektualistów.

struktura

Główną specjalizacja rolnictwa w Meksyku – roślina.

Tradycyjna kultura jest kukurydza. Jego rosnąca gospodarka jest zbudowany. Corocznie kukurydzy wysiewa do 3 milionów hektarów gruntów. Większość mocy idzie do ludzi, niewielka część – na paszę, do produkcji alkoholu i uzyskiwania nasion.

Oprócz kukurydza, fasola popularnej uprawy. I fasola, kukurydza i hoduje głównie małych gospodarstw. Hiszpanie wprowadzona w rolnictwie Meksyku, pszenicy i ryżu. W niektórych obszarach, siać jęczmień. Ważną rolę w gospodarce kawy, który jest na drugim miejscu na liście meksykańskiego eksportu.

W sektorze rolniczym Meksyk ustawieniem i roślin przemysłowych :

 • bawełna;
 • heneken – rodzaju agawy, przechodząc do produkcji włókien;
 • Maguey – innego rodzaju agawy, z którym napój alkoholowy.

Agawa jest również stosowany w przemyśle spożywczym, w budowaniu szałasów, w wytwarzaniu leków. W tropikach, rosną trzciny, ananasy i banany, tytoń. Rolnicy podnieść papryka, pomidory i inne warzywa na ogród.

Sektor hodowlany w rozwoju rolnictwa nie jest tak dużo. W Meksyku, reprezentowała bydło, które pochodziły z Hiszpanami. Przed przybyciem Europejczyków, miejscowa ludność uprawia psy i indyki.

Teraz Meksyk rozcieńcza:

 • bydła;
 • kozy;
 • owiec.

Mleko z kóz i owiec, stosuje się do produkcji sera. Rozwój hodowli bydła mlecznego. W ten sposób, rośliny i zwierzęta – główną gałęzią rolnictwa w Meksyku.

szczególnie rolnictwo

Poziom rolnictwa w kraju jest bardzo niska. Praca ludzka jest tani, utrzymane półfeudalny system stosunków.

W odniesieniu do narzędzi rolniczych, należy stwierdzić, że w wielu miejscach nie ma nawet meksykańskie pługi. Ziemia obsługiwane motyka i koparki. Ludzie prawie nie wiem zaawansowanych maszyn rolniczych.

Wśród narzędzi pracy jest popularny maczeta – duży wielofunkcyjny nóż. Jest on stosowany w wielu dziedzinach.

W rolnictwie, aktywnie rozwija produkcję rękodzieła. Są one podzielone na trzy rodzaje:

 1. Produkcja elementów dla własnego życia. Produkować naczynia, kosze, naczynia.
 2. Produkcja przedmiotów na sprzedaż w miastach i turystów. Wśród nich znajdują się przedmioty wykonane z umiejętności tego autora.
 3. Wytworzenia produktów przeznaczonych do sprzedaży w pobliskich rynkach. Każdy stan ma własny oddział produkcji niektórych elementów.

Krótko opisać meksykańskiej rolnictwa, należy powiedzieć o jego niskim poziomie agrotechniki i niskiej rentowności. Powody są w dużej mierze niekorzystne warunki klimatyczne i niskie wyposażenie techniczne małych gospodarstw. Przybycie Europejczyków wniesiona do Meksyku w rolnictwie swoje zalety, w tym pług rolnictwa. Jednak wprowadzenie nowoczesnych technologii w rolnictwie jest bardzo powolne tempo.