355 Shares 1152 views

Dysmorfofobii – to … Objawy, diagnostyka, leczenie

Większość z nas chciałaby, aby zmienić coś w swoim wyglądzie. Wielu nie podoba nogi, nos, uszy, może nawet rozwijać kompleks powodu nienawistnych częściach ciała. Zazwyczaj z wiekiem jednostka bierze szczególności ich wygląd i ostrość postrzegania odbywa. Ale zdarza się, że osoba nadmiernie zaniepokojony wady ciała, stan staje się obsesyjne pomysły. Ta obsesja może rozwinąć się choroba psychiczna, która nazywa się „dysmorfofobii”. Choroba jest niebezpieczna dla jego konsekwencje w przypadku braku odpowiedniego leczenia.


o chorobie

Dysmorfofobii – jest (w języku greckim) jest obsesyjny lęk przed deformacją ciała. Co do braku negatywnego stanu w wyglądzie, który cierpi wzrosła uwagę. Występuje również bolesne percepcję zapachu ciała: pot, mocz, gaz jelit i tak dalej. To też jest rodzajem choroby.

objawy BDD. psychiatria

Zasadniczo cierpią tej choroby w okresie dojrzewania i młodości. Naruszenie przechwytuje cały proces ludzkiego życia społecznego. Cierpienie jest zanurzona w depresji, które mogą rozwijać się w głębokiej apatii. W ciężkich przypadkach może być przyczyną delirium, utrata samokontroli, częstych prób samobójczych. Liczne badania zostały przeprowadzone w 2006 roku i które wykazały, że wskaźnik samobójstw w BDD jest dwa razy wyższe niż wśród pacjentów z depresją. Kiedy bolesne niezadowolenie z ich płci biologicznej, tzw tożsamości płciowej, przyspiesza rozwój choroby psychicznej.

Co jest tego powodem?

Wielu uczonych skłania do wniosku, że dysmorfofobii – zaburzenie psychiczne, które zależy od czynników biologicznych. Badanie pacjentów wykazało, że zawartość serotoniny jest niska. To samo ograniczenie w dopaminy i kwasu gamma-aminomasłowego. To tak zwane „hormony pleasure”. Ich minimalna moc może dać impuls do rozwoju BDD. Teoria ta jest wspierana przez to pozytywnej reakcji do klasy środków przeciwdepresyjnych, które pozwala serotoniny być dostępne dla wszystkich komórek nerwowych. Ale zdarzały się przypadki, gdy objawy nasiliły się podczas korzystania z narkotyków.

zaburzenia psychiczne są często spotykane u osób, które cierpią na zespół obsesyjno-kompulsywne, objawiający się w obsesyjne przestrzeganie indywidualnych rytuałów. Badania przeprowadzone za pomocą rezonansu magnetycznego, wspierać ten fakt pokazuje, że pacjenci BDD i ten zespół ma nieprawidłowości w tych samych obszarach mózgu. Istnieje przypuszczenie, że nie cierpi z naruszeniem percepcji i przetwarzania informacji wzrokowej.

Czynniki psychologiczne w rozwoju choroby

wiek dzieci często pamiętał kpiny rówieśników nad formą ofiary. W czasie, gdy przewidzianą samoocenę jednostki, pod wpływem dokuczanie może rozwijać kompleks, który nie spoczynku i w dorosłym życiu. Dysmorfofobii – choroba psychiczna, która występuje głównie u ludzi, którzy są bardzo pewni siebie, zamknięte, bardzo wrażliwe na odrzucenie innych, wykazują troskę o każdą okazję. Chorzy znajdują się najbardziej brzydki, myślę, że ich wady są wszyscy ludzie wokół i tylko patrzeć na brzydkie części ciała.

Na bolesne postrzegania danych zewnętrznych wpływa na nadmierną uwagę rodziców do estetycznego piękna ciała. Mama i tata nieświadomie skupić się na nietypowych części ciała dziecka, rozwijając w ten sposób kompleks niższości. Dodaje „oliwy do ognia” oraz prasie pokazano w telewizji i czasopismach znanych ludzi, propagowanie doskonały wygląd. Epitet „piękny” staje się synonimem terminów, takich jak inteligentne, udany, szczęśliwy. Zespół BDD jest często związane z obecnością choroby psychicznej. To może być objawem schizofrenii, bulimia, brak łaknienia, trichotillomanię, dysmorfia mięśniowa.

objawy zaburzenia

Zespół BDD objawia się nadmierną troską o osoby na ich niekorzyść. Cierpienie próbuje ukryć go w odzież i akcesoria. Sąsiednie ludzie czasami dostrzec ukrytą człowieka jako dość dziwne lub próbuje się wyróżniać spośród wszystkich. charakteryzuje „symptom lustrze” dla BDD. Jest on wyrażony w stałych przedmiotów umieszczania w jego wyświetlania powierzchni odbijających. Odbywa się to w celu odkrycia najbardziej udaną pozycję, przy której wada nie będzie widoczny.

Używanie cierpi lustro ocenia, gdzie trzeba dokonać korekty. Pacjenci zwykle nie lubią być fotografowane, tak aby nie „uwiecznić” ich wina. Okresowo przejawia obsesyjno brak lokalizacji dotykowym. Cierpienie może manipulować rodziny, podkreślając jego frustrację. On może wymagać większej uwagi, catering do swoich pragnień i dźwięcznych groźby przemocy wobec nich. Z uwagi na ciągłe obawy o ich wygląd pacjent nie jest w stanie skupić się na czymś, co nie jest do ubytku, a tym ucierpiały działalności edukacyjnej lub pracy.

Chorzy często odwiedzić klinikę chirurgii plastycznej, nadgorliwy zaangażowanych w siłowni, plaga sobie diety lub spędzić wiele godzin w salonach kosmetycznych. W ostatnich stadiach ich objawy dysmorfofobii wzmacnia i staje się niebezpieczne. Pacjent może spowodować szkody dla siebie, próbując na własną rękę, aby pozbyć się znienawidzonego niedoboru lub popełnić samobójstwo, po prostu stracił wiarę w pozytywne zmiany.

dysmorfofobii mięśni

Jest to zaburzenie psychiczne, w którym poszkodowany, mimo wysokiego poziomu jego fizycznej postaci, uważa, że wciąż ma mały rozmiar ciała. Choroba definiowana jest jako obsesji własnej doskonałości zewnętrznego. Uważa się, że choroba stanowi przeciwieństwo anoreksji. Często jest to zaburzenie cierpi kulturystów. Objawy obejmują obsesji szkolenia, ścisłego przestrzegania rygorystycznych diet, niekontrolowanego stosowania sterydów anabolicznych, stracił zainteresowanie wszystkich tematów nie związanych ze sportem.

Pacjent jest zawsze niezadowolony ze swojego wyglądu. Spędza prawie cały czas w siłowni, nie uronić ani jednego treningu, pod byle pretekstem. Jeżeli poszkodowany nie jest w stanie odwiedzić „fotel bujany”, staje się drażliwy. Faza najbardziej progresywny przejawia się w fakcie, że pacjent ukrywając swoją „niedoskonały” ciało pod ubraniem zaczyna uczyć się w domu, tak, że nikt go nie widział.

Dismorphomania

Kiedy to zaburzenie psychiczne pacjent jest przekonany, że ma wady, które mogą być usunięte chirurgicznie. To przekonanie jest urojenia charakter i nie mogą być korygowane i krytykowane przez cierpienie. Choroba towarzyszy obniżenie nastroju, maskowanie doświadczeń, a co najważniejsze – chęć w żaden sposób, aby pozbyć się wad. Pacjent może wymyślić specjalną fryzurę, która ukrywa swoje „ogromne” uszu, albo cały czas idzie w czapce, stale poprowadzoną do lekarzy z prośbą o zmianę znienawidzonego część ciała.

Czasami chorzy starają się zrobić, aby naprawić swoje wady, na przykład, aby złożyć swoje zęby, odmawiają jedzenia i tak dalej. BDD zespół Dismorphomania Nieleczony prowadzi do katastrofalnych skutków. Cierpienie, oprócz problemów zdrowotnych i psychicznego, jest zazwyczaj sam.

Przejawy choroby w okresie dojrzewania

Dysmorfofobii nastolatków pojawia się w zastoju, ponieważ jego niespójności ideału. Człowiek boi się mówić przed ludźmi, doświadczając, że środowisko będzie widać jego braki. Młodzi ludzie w nadmiernej troski o wygląd zaczynają cierpieć na bezsenność, nie mają chęci do nauki i spędzać czas z przyjaciółmi. Pacjent jest w smutnym nastroju, można często zobaczyć łzy. Coraz częściej zdarzają się przypadki stosowania leków, aby pozbyć się braku, a także alkoholu. W ciężkich przypadkach, zaburzenia umysłowe i bulimia dodał.

leczenie

Aby pozbyć się konieczności choroby zaopatrzyć się w dużo cierpliwości, terapia wymaga czasu. Ale musimy pamiętać, że dysmorfofobii – zaburzenia uleczalna. Stosować różne metody odzyskiwania, takie jak terapia poznawczo-behawioralna. To odbywa się w kilku etapach. Po pierwsze, lekarz pomaga zrozumieć cierpienie, że wada nie jest to konieczne do oceny, ale konieczne jest, aby zaakceptować i żyć z nim. Stopniowo pacjent doprowadza do wniosku, że nie ma potrzeby, aby ukryć swój brak komunikacji z ludźmi. Efektem zabiegu jest zatrzymanie bolesne postrzeganie jego brak cierpienia zaczyna spokojnie przyjąć natrętne myśli.

W leczeniu zaburzeń psychicznych stosować metodę wyimaginowane historie. W tym przypadku lekarz opowiadania, które są oparte na obsesje i lęki pacjenta. Po głosie dzieje dyskusji. Dlatego, aby przeżyć sytuację, w pobliżu cierpienia, a tam są sposoby wyjścia z nich. Applied restrukturyzacja poznawcza, która jest wyrażona w nauce zakwestionować ważność swoich obaw, że to spowodować zniekształcenie postrzegają swoje ciało. Inną skuteczną metodą w walce z chorobą jest hypnosuggestive psychoterapii. Dzięki niemu, wyniki leczenia osiągane są ustalane na cierpienie w podświadomości. Oprócz bezpośredniego zanurzenia w hipnozie, pacjent uczy się podstaw autohipnozy, która pozwala zastąpić negatywne myśli idee produkcyjnych.

Dodatkowe metody odzysku

Dysmorfofobii, co jest ważne, aby rozpocząć leczenie od pierwszych objawów, wymaga kompleksowego badania. Aktywnie wykorzystywane metody fizykoterapii, ćwiczenia oddechowe, motywacyjne. Zastosowanie chirurgii plastycznej nie jest pożądana, jako zaburzenie psychiczne w ten sposób nie leczy, ale może pojawić się zwyczaj nieustannie zmieniają swoje ciało. Niezadowolenie jest zachowana. Leczenie w szpitalu odbywa się tylko w przypadkach pacjentów z uzależnieniami samookaleczenia, lub w ciężkich stanach depresyjnych. Podczas przywracania leki przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne stosowane zdrowia psychicznego. Leczenie choroby dysmorfofobii sam nie świadczy. Odroczenie wizyty u lekarza może prowadzić do poważnych konsekwencji.

wniosek

Jeśli zespół BDD rozwija się na tle schizofrenii, ta sprawa dotyczy niezwykle trudne, ponieważ istniejące metody leczenia są nieskuteczne w tej kombinacji. Stosunkowo łatwy do przywrócenia pacjentów dysmorfofobii powstaje w oparciu o rzeczywistym wyglądzie wady, ale z którym można żyć. Na przykład, duża, ale nie za brzydki nos.

Do zapobiegania zaburzeń psychicznych jest ważne podczas wychowywania dziecka nie jest skupienie się na swoich braków zewnętrznych, i nauczyć go, aby sobie z nimi lub zabrać je. Nie można dokonać obraźliwe komentarze, takie jak „Co ty gruba my”, „nogi są zbyt krótkie,” i tak dalej. Konieczne jest, aby zachować poczucie własnej wartości u dziecka na wysokim poziomie, aby wierzyć w jego siły i zwrócić uwagę na jego godności. Jeśli podejrzewasz, że obecność negatywnych natrętne myśli, stany depresyjne to lepiej zwrócić się do psychologa, psychoterapeuty.