542 Shares 7849 views

Automatyczne broni rosyjskiej armii

Choć broń palna i proch zostały wymyślone przez długi czas, broń automatyczna zostały opracowane dopiero w XIX wieku. Zasada działania polega na użyciu siły gazów proszku do ładowania i wdrożenie nowego ujęcia. Pierwsza taka broń była wymyślona przez karabin maszynowy Maxim Harima. Zaletami jej stosowanie jest szybko oceniana przez kierownictwo wyższego szczebla w wielu krajach. W Rosji, pierwszy karabin maszynowy „Maxim” została wydana w 1905 roku na fabryce broni w Tule. Posiada główną wadę, że składa się z dużej masy (około 60 kg). 1908 Ten problem został częściowo rozwiązany Sokolov, przeznaczone do produktów kołowa.

W tym samym czasie, w 1905 roku, Fiodorow projektant rusznikarz rozpoczyna pracę na przerabianie produkcję karabinu magazynu w 1891 roku w broni automatycznej. Jednak okazało się to niepraktyczne, a projekt fundamentalnie nowej próbki broni powstał w 1906 roku – automatyczne karabiny o kalibrze 7,62 mm. Pierwsze rosyjskie bronie automatyczne przeszły rygorystyczne testy w walkach w latach 1910-1912. I wyszli śpiewająco. 150 były sortowane produkty dla broni piechoty. Przez 1913, został opracowany Fiodorow nowy karabin automatyczny i zupełnie nowy nabój kaliber 6,5 mm. 20 karabiny zostały zamówione, ale pierwsza wojna światowa przerwała ich dalszej produkcji. W 1916 Fyodorov wynalazł nowe bronie automatyczne – maszynę, zasada działania, który stał się podstawowym w produkcji amunicji dla wojsk piechota w prawie wszystkich stanach. W innych krajach, takich jak Niemcy, USA i Francji, zbyt, to był rozwój uzbrojenia armii, w tym i maszyn, a zaprojektowany na podstawie ich pistoletem maszynowym. Ale kolebką tego typu broni jest Rosja.

Nowoczesne broń automatyczna Rosja zaprezentowała dość zróżnicowane. Przede wszystkim, jest to znany na całym świecie kałasznikowa. On przedstawiony model AK-105, AK-102, AK 107-108. AK-105 jest oparty na AK-74M. AK-102 powtarza poprzedni, ale jest ona przeznaczona do NATO nabojów 5.56mm. AK-107 i AK-108 – najnowszy model tej maszyny. Główną różnicą od poprzednich – zrównoważony automatyki. Wykonywane przy użyciu standardowej amunicji kalibru do AK i NATO.

Broń palna dla pływaków, a mianowicie automatyczne APS, nie ma odpowiednika w skali światowej. Aby go używać specjalnych kaset z wydłużonych pocisków, które są w stanie przeniknąć obronę kolorze z izolacją piankową i plexi 5 milimetrów. Strzelać z urządzenia może być pod wodą lub na lądzie krótkich i długich seriach i pojedynczych strzałów.

Kolejne dwie maszyny są godne wziąć zaszczytne miejsce w składzie lepszych i skutecznych broni. Jest to „The Storm”, który w istocie jest połączeniem AK-74 i wyrzutnie granatów i „Val” (z składana kolba, milczący kul wyjazdem modyfikacji blisko karabin snajperski).

W małych rozmiarów broń automatyczna maszyna przedstawiciele „Whirlwind”. Z powodzeniem konkuruje AK różne modyfikacje i zagranicznymi odpowiednikami. Ma składana kolba, w zakresie 200 m uszkodzenia. W stanie przebić pancerz z płyt 2 tytanu i 1,4 mm grubości 30 warstwy Kevlar oraz grubość blachy od 6 mm.