363 Shares 7994 views

Zablokowane kanały: przyczyny, objawy i leczenie

Zablokowane kanały jest bardzo powszechne wśród tych, którzy karmić karmienia dziecka. Moms, którzy w obliczu tak delikatnej kwestii, wiedzą jak bardzo to boli. Jak radzić sobie z lactostasis i jakie są jego przyczyny i pierwsze objawy, należy poinformować o.

karmienie piersią

W ciągu dziewięciu miesięcy ciąży, organizm przygotowuje się do naturalnego karmienia dziecka. Każdy piersi składa się z 15-20 akcji. produkują mleko. Jest on dostarczany przez przewody w ustach dziecka. Z biegiem czasu organizm matki dostosowuje się do chęci i możliwości dziecka karmić i produkuje tyle mleka, ile trzeba tylko do niego. To nie jest kroplą więcej lub mniej. Jednak w pierwszych trudności wynikają z jego ilością. Kobiety czują się jak piersi pęka, bo to dużo mleka. Dzieciak nie ma czasu jeść wszystko. Jednak proces ten jest coraz lepiej w miarę upływu czasu. Wielu powie, że fala przychodzi dokładnie w chwili, gdy jest to konieczne, aby nakarmić dziecko.

Tak więc, karmienie piersią jest bardzo skomplikowane w procesie naturalnego. Ale, niestety, nie wszystkie z nich przechodzi bezpiecznie.

objawy lactostasis

Wszystko toczy się jak zwykle, ciało dostosowane do apetytu dziecka, a na pozór, wszystko się ułoży. Ale nagle kobieta odczuwa ból z każdej strony klatki piersiowej. Dotknąć i poczuć się za piłką i bardzo przestraszony. To jest zablokowane kanały. To, co większość kobiet znajdą się w tzw lactostasis. Proces ten jest łatwo wytłumaczyć: zatyka jeden z przewodów mlecznych. Teraz, przez to nie mogą przechodzić do mleka, gromadzi się i tworzy piłkę, co jest bardzo bolesne.

Brak doświadczenia młodej matki nie podejmować żadnych działań, które prowadzą do bardziej zaawansowanym stadium lactostasis. Pojawiają się następujące objawy:

 • Obrzęk piersi.
 • zaczerwienienie skóry. Po pierwsze, w miejscu, w którym doszło do stagnacji, a następnie wokół niego.
 • Temperatura z powodu zapalenia.
 • Bolesne odczucia są wzmacniane przez godzinę w miejscu, gdzie utworzone blokowane kanałów.
 • White Point (leczenie nie jest tak skomplikowane, jeśli zaczęło się w odpowiednim czasie) na smoczek mówi, że mleko stagnacji.

Są to najczęstsze objawy lactostasis. Nie mogą być inne, w zależności od osobowości każdej kobiety. Na pierwszym wykryciu piłki w klatce piersiowej lub ból powinien natychmiast podjąć działania.

Piersi kanał zablokowanie: Przyczyny

Eksperci zalecają lactostasis utwór niezależnie. Najprostszą metodą jest codziennie brzmiące na każdą pierś dla uszczelek. Ale poza tym, trzeba wiedzieć na temat przyczyn, które mogą prowadzić do niego:

 1. Źle przechwytywanie usta smoczek dziecka. W związku z tym okazuje się, że dziecko ssie mleko jest nie wszystkich akcji, a jedynie tych, którzy mogliby wykorzystać. Konieczne jest, aby umieścić dziecko prawidłowo: wargi powinny być szczelne, aby uchwycić halo sutek.
 2. Karmienie na tryb zmyślone-up, a nie woli dziecka. Nie możemy zamówić nasze ciała przeznaczyć pewną ilość mleka na dobę. Natura ma dostarczyć dziecko z mlekiem na jego prośbę. Nieprzestrzeganie tej zasady może mieć wiele problemów. Po pierwsze, będziemy oferować swoje dziecko do jedzenia, kiedy śpi, a nie myśleć o jedzeniu (w rzeczywistości już przyszedł czas!). Lub słuchać dziecko płacze głodny, ale nie dać się zjeść z wyprzedzeniem. Po drugie, w tym podawanie stanie zablokowania kanałów.
 3. Wybrane niewygodne lub nieprawidłowa postawa do karmienia.
 4. Klatka piersiowa została ranna lub przyszedł jej niezamierzone szkody. To samo można przypisać spać na brzuchu matki, gdy kanały są prasowane, ale kobieta nie czuje, bo jest szybki sen.
 5. Hipotermia. W zimie trzeba ubierać się ciepło i chronić klatkę piersiową.
 6. Sobie mały rozmiar lub niewygodne ubrania. Biustonosz może przeniesiono przez kanały. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dziewcząt z dużymi piersiami.
 7. Stresujące warunki. Wpływają one na układ hormonalny młodych matek, w wyniku produkcji mleka staje się chaotyczne: duże pływy ustąpić rzadki.

pierwsza pomoc

Często zdarza się, że blokada kanału kobiecie piersi występuje tylko w nocy, kiedy dziecko śpi i nie ma wolnego czasu. Jak pokazuje praktyka, pierwszym objawem jest ból. Po tym, macają dziewczyna na balu, na które nie da się dotknąć.

Pierwszą rzeczą do rastsedit zastoju mleka. Jeśli dziecko śpi, można spróbować zrobić to ręcznie. Jest to konieczne, aby rozciągnąć piłki przez bólu w kierunku jej do brodawki. Jednak najlepszym narzędziem w tym przedsięwzięciu będzie dziecko. Tylko wtedy, gdy jest to fizjologicznie poprawne przechwytywania może rassosat zator. I najważniejsze – nie panikuj! Gdy przeciążenie jest wyeliminowane, ból jak windy ręki. Jednak, gdy bardziej poważne objawy powinny skonsultować się z lekarzem.

Zablokowane kanały: leczenie

Te kobiety, które są zmuszane do rozpuszczenia stagnacji tato, nie są całkiem w porządku. Dorośli, którzy ostatecznie tracą zdolność do uchwycenia właściwej klatki piersiowej. Ojciec dziecka może pomóc rozciągnąć klatkę piersiową i pomaga mleko iść. Ale ssać mleko może tylko dziecko. Eksperci zalecają stosowanie dziecko do piersi w kierunku podbródka samym stagnacji. A im częściej to robisz, tym szybciej można rozwiązać ten problem. Spróbuj dać piersi przynajmniej raz na godzinę. Być może dziecko nie będzie chciało skorzystać z piersi, ponieważ mleko psuje. Ale jak tylko głodny, należy „leczyć”, jego matka i jeść.

W celu lepszego mleka odpadów, wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic. Kanały rozwijać, zapewniając bardziej komfortową pompowanie. Można zastąpić go z ciepłym okładem: Mokra pieluszka z wodą i zastosować kilka minut do klatki piersiowej, a następnie ugniatać. Po prostu zrób to ostrożnie, bez gwałtownych ruchów.

Pamiętaj, że wszelkie tabletki nie trzeba pić co lactostasis. Odbędzie się ono natychmiast po rozpoczęciu wymaganego przepływu i proporcji wolne od mleka.

niemile widziane

Teraz wiemy, jak należy traktować zablokowanych kanałów, co się dzieje z pierwszych minutach od jej odkrycia. Jednak nie wszyscy postępować zgodnie z zaleceniami. Oto lista czego nie robić:

 • Nacierania klatki piersiowej z alkoholem. Może to spowodować bardziej poważne stany zapalne.
 • Mocno ugniatać piersi, które w sposób nieunikniony prowadzi do jej uszkodzenia.
 • Przemyć piersi przed każdym karmienia, powodując suche sutki miarę pęknięć. Podczas masażu będzie można umieścić na swoim zakażeniu.
 • Dodatkowo zlać. Jak pan wie, ile dziecko spożywa mleko, i tak przybędzie. Kiedy nadmiar pompy piersi jesteśmy żartuje ciała, aw zamian za to zacznie produkować więcej mleka, które może tylko zaostrzyć sytuację.
 • Natrzeć skórę. Należy delikatnie masować sobie stagnację, zamiast całej piersi.

środki folk

Zablokowane kanały można wyeliminować za pomocą tradycyjnej medycyny. Według informacji zwrotnej jest bardzo dobra liść kapusty. Musisz dołączyć go do piersi. Wiadomym jest, że zmniejsza obrzęk i stan zapalny. Przed użyciem należy odeprzeć listę, udał się do soku, a następnie umieścić w biustonoszu.

Miód radzi sobie również z problemem jak zablokowanych kanałów. Skompresować go stosować od dwóch do trzech godzin do zapalnym miejscu. obserwowane jest najlepszy efekt, gdy stosowane razem z liści kapusty.

Eukaliptus pomaga złagodzić ból i zmniejszają zaczerwienienie. Jej liście są gotowane przez 10-15 minut, po czym chłodzi i infuzji przez kilka dni. Następnie smarować bolące miejsce.

Dobre recenzje zasłużył ziemniaczaną okład. Wystarczy przetrzeć surowego ziemniaka i zawinąć w gazę, a następnie dołączyć do piersi.

powikłania

Niestety, czas nie zostaną podjęte, aby pozbyć się środków lactostasis może prowadzić do poważnych problemów. Najbardziej niebezpieczne jest występowanie mastitis. Na ból w jednej części klatki piersiowej dodaje wysoka gorączka, wzdęcia i ból nie do zniesienia. Stagnacja jest bardzo trudne rastsedit jak do klatki piersiowej po prostu nie dotykać.

Powikłania mogą powodować hipotermii. Starają się chronić klatkę piersiową i nie karmić zimno.

Mastitis charakteryzuje ropy wraz z mlekiem. Jest to najbardziej niebezpieczny etap jego rozwoju. W żadnym wypadku nie dać dziecku pierś. Ropne zapalenie piersi może spowodować zatrucie dziecka. Natychmiast skonsultować się z lekarzem, który może Cię uchronić od tego problemu zachowawczo. W przeciwnym razie konieczne jest iść pod nóż chirurga.

Zablokowane kanały mogą spowodować nie tylko zapalenie sutka, ale nawet ropień. W tym powikłanie zabiegu nie da się uniknąć.

profilaktyka

Aby nie mieć żadnych problemów z karmieniem piersią, spróbuj śledzić proste porady ekspertów:

 • Regularne karmienie dziecka.
 • Noszenie wygodne ubranie.
 • Częste przywiązanie przy lactostasis rozpoczęła.
 • Korzystanie z dostateczną ilością wody.
 • Prawidłowe odżywianie.
 • Przyjęcie środków niezwłocznie uniemożliwić zablokowanie po wykryciu go.
 • w przypadku komplikacji lactostasis skonsultować się z lekarzem.

Te proste wskazówki pomogą uniknąć trudności z przewodów mlecznych i będą cieszyć karmienia dziecka.

wniosek

Zablokowane kanały – jeden z najczęstszych dolegliwości, z jakimi borykają się młode matki.

Kobiety doświadczenie lactostasis dowiedzieć się jednak, aby nie podejmować działań z wyprzedzeniem. Nie bój się i rzucać GW przy pierwszym z nim problemu. Jak wiadomo, każda umiejętność przychodzi do nas z doświadczeniem. Dlatego też, gdy w obliczu przeszkód, będziesz już wiedzieć, jak rozwiązać ten problem w przyszłości.