845 Shares 2678 views

Minister Łączności Nikolay Nikiforov: biografia i działalność

Przedstawiciele rosyjskich mediach nazwano go „młody tak wcześnie”, „premier Prodigy”, znacznie się zastanawiać, jak w tym wieku może zrobić oszałamiającą karierę w służbie publicznej. Rzeczywiście, Nikołaj Nikiforow – najmłodszy krajowy urzędnik gabinetu. I pióro rekina poinformował, że nikt nie został wspieranie młodego człowieka w pracy – jego wysoki urząd jest on zobowiązany jedynie do siebie. Istnieje również pogląd, że on po prostu okazał się być w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Jednak kto by pomyślał, że w 29 lat, Nikołaj Nikiforow – minister komunikacji. Jaka była jego droga do góry po drabinie kariery? Jak udało mu się rosnąć do poziomu urzędników państwowych? Rozważmy te pytania w sposób bardziej szczegółowy.


Fakty z biografii

Tak więc, obecny Minister Łączności Nikołaj Nikiforow, którego biografia jest, oczywiście, wymaga odrębnego rozpatrzenia, jest rodem z Republiki Tatarstanu kapitału. Urodził się 24 czerwca 1982 w księgowego rodziny.

Jego ojciec często jeździł w delegacje służbowe, analizując zagadnienia rachunkowości zasobów naturalnych.

dzieciństwo

W szkole młody Nikołaj Nikiforow wykazał wyjątkową zdolność, za którą był kochany przez nauczycieli. W szczególności, jego wiedza z zakresu informatyki i algebry były tak głębokie, że w klasie u tych pacjentów nie było równe. Już w wieku trzynastu lat, Nikołaj Nikiforow, którego biografia jest niewątpliwie interesujące i godne uwagi, w stanie przedstawić ich otoczenie stworzył własną grę komputerową. W dziedzinie informatyki i matematyki, był guru wśród kolegów. Wkrótce do współczesnego życia człowieka zaklinowany World Wide Web, a nastolatek zdaje sobie sprawę, że gospodarka i Internet – to dwa podstawowe elementy, bez których to jutro i pojutrze nie może zrobić.

Pierwsze kroki w biznesie

W ciągu piętnastu lat, młodzież zorganizuje pierwszy w życiu własnej działalności gospodarczej. Nikołaj Nikiforow, wraz z grupą podobnie myślących ludzi do stworzenia sieci lokalnej dla instytucji edukacyjnych, zaopatrzony ruch internetowy i zaczął sprzedawać je studentom.

Z biegiem czasu, „dziecko” młodego biznesmena było przynieść stały dochód i zaczął wydawać swoje pieniądze partying i wakacji szkolnych, stworzył stację radiową, gdzie można zamówić piosenkę.

Ponadto, studiując w liceum, Nikołaj Nikiforow, wraz ze swoim klassrukom, założona w rodzaju unii młodych przedsiębiorców na poziomie lokalnym. Sojusz ten jest zaangażowany w analizie popytu na dobra konsumpcyjne.

W 1998 roku młody człowiek nie otrzymał jeszcze świadectwa maturalnego, stał się nauczycielem ext. Edukacja i pracownik laboratorium WWW w Państwowym Uniwersytecie w Kazaniu (KSU).

studentship

Po ukończeniu liceum w rok później, przyszły minister Minister Łączności Nikołaj Nikiforow studiuje być ekonomistą w KSU. On nie musiał przystąpić do egzaminów wstępnych, jak brał udział w wielu konkursach i otrzymał tytuł „Najlepszy Student Roku w Rosji”.

Ekonomika Freshman wkrótce zaproszony do Azji i Pacyfiku Forum Ekonomicznym, gdzie reprezentował swój rodzimy Rzeczypospolitej i Rosji. Później Nikiforov uczeń brał udział w pracach międzynarodowego formatu, która została naznaczonym autorytatywnych przedstawicieli społeczności naukowej. To właśnie dzięki tym kontaktom, otrzymał zaproszenie do pracy za granicą: w USA i Nowej Zelandii. Ale młody człowiek był patriotą swego kraju i wybrał służyć naukę w ojczyźnie. Student, pracuje jako asystent w laboratorium, a następnie – jako młodszy pracownik naukowy Instytutu Matematyki i Mechaniki na Uniwersytecie w Kazaniu nazwie Chebotarev.

Kariera idzie w górę

W 1999 roku Nikołaj Nikiforow (Minister Łączności w przyszłości) Stworzenie struktury gospodarczej „portal Kazan”. Dwa lata później, ona przynieść dobre dochody, a młodzi ludzie będą go jako zastępca szefa.

W 2004 Nikiforov otrzymał dyplom z ekonomii. Jakiś czas później, absolwent KSU został doradcą na Informatyki w rządzie krajowym. Wkrótce porzuca swoje dotychczasowe stanowiska: Asystent „portal Kazan” instytuty badawcze menedżera i pracownika. To właśnie w tym okresie swojej kariery, Nikołaj Nikiforow stworzył projekty takie jak «IT-parku”, «e-administracji», na miejscu usług publicznych, miasto naukowej «Innopolis», kierując globalnej informatyzacji najbardziej sfer społeczeństwa.

W 2006 roku został mianowany szefem Republikanów "Information Technology Center" (CIT RT).

Cztery lata później Nikiforov od postu: został mianowany szef republikańskiego Ministerstwa Informacji i Komunikacji.

Praca w rządzie federalnym

W maju 2012 roku, urzędnik z Tatarstanu zaufać prowadzić Federalne Ministerstwo Łączności i Komunikacji Masowej. Dziś jest to przynależność do różnego rodzaju specjalistycznych komisji w sprawie wprowadzenia technologii informacyjnych w działalności organów państwowych, na rozwój radiofonii i tak dalej ..

Jej zadaniem Nikiforov widzi dostępu do technologii informacyjnych i ich rozwoju w rosyjskim systemie „chory” upraszczania „elektronicznego rządu”.

Oficjalna obsługiwane inicjatywę ustawodawczą wprowadzenie czarnych list portali internetowych.

wyróżnieniem

Nikiforov ma wiele nagród. On jest właścicielem medalami: „Za Rzeczypospolitej w imię ratowania”, „w celu wzmocnienia współpracy wojskowej”, „In Memory of Kazan 1000-lecia”, „Dla wzmocnienia stanu systemów bezpieczeństwa informacji.” Trzy lata temu, otrzymał wyróżnienie od szefa państwa za to, że aktywnie uczestniczył w przygotowaniu wniosków do ustanowienia systemu „Open rząd”.

Urzędnik jest żonaty, on – ojciec trójki dzieci. Żona Ministra Posiada-towarzystwo.

Hobby

Nikołaj Nikiforow w wolnym czasie woli iść na siłownię, aby utrzymać ciało w przyzwoitej formie fizycznej.

Oczywiście, Minister Łączności – aktywny użytkownik Internetu: On jest w stałym kontakcie z przyjaciółmi z „Twitter”.

Tajemnicą sukcesu

Na pytanie, jak młody człowiek może w stosunkowo krótkim okresie życia, aby stać się oficerem skali federalnej, Nikołaj Nikiforow mówi, że po prostu trzeba wierzyć w siebie i zawsze iść do celu, ponieważ woda nie płynie pod leżący kamień. Według urzędników, to wszystko zależy od osoby i nie odpisuje własnych niepowodzeń na wiek, a nie narodowość, imię i innych okoliczności.

„Można zrobić wszystko: z pożytkiem dla społeczeństwa, praca w agencji rządowych, funkcji biznesowych do tworzenia projektów, i tak dalej. Najważniejszą rzeczą jest, aby zatrzymać się w jego rozwoju”- powiedział Nikołaj Nikiforow.