837 Shares 4377 views

Blokowanie ramienia i przedramienia. klapki ramię

Głównym zadaniem każdej blokady unieruchomienia jest przekrojem jego odpowiedzialności. Tak więc, w odniesieniu do kończyny górnej, znajduje się blokada ramion mogą być stosowane i przedramię, pas na ramię, nadgarstek, dłoń i palce. Zaciski są wykonane z różnych materiałów mają one różne twardości – stopień ograniczenia ruchliwości, różnych stopni sprężania.

W zależności od materiału i stopnia sztywności i kompresji, mają różne funkcje. Całkowitego unieruchomienia (podtrzymania), aby częściowo ograniczyć ruch stawów. Ale ogólnie rzecz biorąc wszystkie one mają jedną cechę – stworzenie warunków dla efektu terapeutycznego.

Różnorodność postaci nakładki na zaciski

Bandaże nałożone na ciele, bez zaangażowania struktur wewnętrznych, zwany ortezy. Przede wszystkim wszystkie ortezy podzielone są wyjmowane i nie wyjmowane.

Uzupełnienia stałe są te, które są nałożone na czas trwania leczenia, podczas którego nie obejmują ich okresowe usuwanie. Ta grupa jest przedstawiona, na przykład, tkanina desault niepowikłanej złamania u dzieci lub szyn odlewy gipsowe i okrągły.

Bandaż gipsowy może być zastąpiony przez specjalnego plastiku, który twardnieje po zastosowaniu tynku. Jednakże, istnieje większa sztywność, a zatem wymaga mniej warstw, z których ten zespół jest o wiele łatwiejsze do oddania. Inną zaletą tworzywa – może to być na mokro, co umożliwia higieny podczas obróbki.

Wyjmowane szyny ubrać na dzień z ładunków lub do krótkotrwałego leczenia. W ten sposób uchwyt na ramie, a także wszelkie inne pole może być reprezentowane przez proste, trójkątne bandaż, ortezy i elastyczna w stawu barkowego i złożona struktura całkowicie unieruchamia ramię górne i ramię pas odpowiedniej stronie.

Rodzaje ortez na stopień sztywności

Miękkie elastyczne zaciski materiału umieszcza się na odcinku tulei kończyn podobne. Mają zamkniętą strukturę i są wyposażone w przeciągających się paskami lub rzep. Celem ortezy jest utrzymanie kończyny górnej w fizjologicznie wygodnej pozycji (kosynochny wyściełane ramię bandaż) lub efekt ściskania ocieplenia (elastyczne ramię zamka) w stawie barkowym.

Półsztywne ortezy są wykonane z materiałów elastycznych, a z reguły nie-termokurczliwymi efektu. Mają strukturę slozhnokomponentnuyu i często są zaopatrzone w dodatkowe zaczepy. są one wykorzystywane do unieruchomienia kończyny.

Materiały, z których są wykonane ortezy, stosowane jako sztywne uchwyty są takie same, jak w przypadku pół-sztywnego. Charakterystyczną cechą jest obecność płytek metalowych lub z tworzyw sztucznych. Obejmują one również złożone struktury metalu elastycznych uszczelek ustalające górny koniec do całkowitego unieruchomienia.

wskazania

Wskazania do stosowania ustalającego zależy od rodzaju choroby (uszkodzenie). Elastyczne ortezy są używane do non-ciężkich urazach stawów, zwichnięcia i urazy więzadeł, chorób zapalnych. Mogą one być wykorzystywane do sportów rozgrzewki dla rozgrzewki stawu. W celu wspierania podczas intensywnych obciążeń (pracy) na kończynie jako całości lub na wspólny, w szczególności.

Półsztywne zaciski wskazane w leczeniu urazów stawów, w szczególności w kombinacji w celu uzyskania dużej ilości płynu stawowego lub wylewu do stawu (hemarthrosis). Są mianowani na skręcenia i podarte więzadeł, wyciągnął mięśni. Są one wykorzystywane w rehabilitacji po redukcji zwichnięcia, operacji w stawie. Może zastąpić tynk z nieskomplikowanych złamań.

Twarde zatrzaski ramię zaleca skomplikowanych złamań kości ramiennej w górnej trzeciej. W przypadkach ciężkich urazach stawów (z podarte więzadeł, wymagających korekcji chirurgicznej), po wspólnych tworzyw sztucznych dla nawracającego zwichnięcia głowy kości ramiennej. Te ortezy stosowane w uszkodzonych lub stanie zapalnym splotu ramiennego i / lub nerwu ramiennego.

pierścienie Delbo

Obojczyk, związane z obręczy barkowej, wymaga szczególnego podejścia w leczeniu jej ran. W medycynie klinicznej w złamania obojczyka, nie wymagając metalu osteosyntezy (działanie zatrzaskowe metalowej płyty) lub stosować bintovaya odlew desault. Do dyspozycji nowoczesną traumatologii nie zastępując jej blokadę ramieniu – pierścienie Delbo.

Ta orteza ze średnim stopniem utrwalenia, oznacza, łączący się z tyłu za pomocą bloków nierozciągliwej systemu pasów. Łatwością radzi sobie ze złamaniami obojczyka, bez przemieszczenia lub lekkim przemieszczenie fragmentów kości. Jednocześnie nakłada o wiele łatwiejsze i nie powoduje dyskomfortu nieodłączne w tradycyjnych opatrunków.

Kolejny pierścień Delbo zastosowanie znaleźć w ortopedii. Jest to wspaniałe narzędzie do korekcji postawy w odcinku piersiowym kręgosłupa. zaburzenia typu instalacji skoliozowego lub kyphotic postawa, całkiem łatwo wyeliminować przez zastosowanie tej ortezy.

Orteza na łokieć

Łapacze nałożone na przedramienia i łokcia, celowo nie odbiegają od klipów nałożonych na ramię lub obręczy barkowej. A także blokady barku, łokcia klamra do wykonywania kompresji i funkcję kompresji-rozgrzewa, działa jako ogranicznik ruchomości stawów.

Podobnie, ramion, łokci orteza różnią się o ograniczniki miękkiej, średniej i sztywne mocowania. Różnica polega na tym, że drugi ogranicznik obrotu może być w strukturze. Ma na celu ograniczenia zakresu ruchu we wspólnym zgięcia i rozszerzenia o całkowitym brakiem rotacji (obrotowe) w łokciu.

Wybór uchwytu

Medyczny Ortezy są środki warunki (ortopedyczne) korekcji i terapii chorób. Ponieważ mają być wykorzystywane wyłącznie przez lekarza! Lekarz określa wpływ wymaganej do leczenia i rehabilitacji, sztywność uchwytu i okres jego stosowania.

Nadające dociska ramię i kolanko wybiera się począwszy od obwodu klatki piersiowej w pierwszym przypadku i stawu łokciowego okręgu (lub występem na dolnej jednej trzeciej części przedramienia i górną) na sekundę. Na ogół mają one etykietowania Łacińskiej S, M, L i XL.

Jak prawidłowo założyć, zdjąć i jak dbać

Ortezy stawów w wielu przypadkach są wprowadzone i usunięte bez żadnych trudności. Dostępne w ich konstrukcji dokręceniu paski, zamki lub „rzep” umożliwiają pacjentowi zrobić to sam. Wyjątkiem jest zacisk ramię z osiągnięcia całkowitego unieruchomienia. Obecność dodatkowych elementów wymagają pomocy. Również pomóc, aby mieć dziecko lub osoba poniżej ograniczenia swoich możliwości fizycznych.

Materiały konstrukcyjne dla ortez można zdezynfekować. Jeżeli ramię kątowe i zamka jest zaopatrzony w wyjmowane elementy metalowe lub z tworzywa sztucznego, przed myciem je usunąć. Ręcznej obsługi wymaga ciepłej wody i detergentu zawierającego chlor. Wysuszony produkt w sposób naturalny, z dala od grzejnika lub ogrzewania.