779 Shares 6805 views

Big Twenty (G20): skład. Wielkie dwudziestu krajach

Big Twenty – organizacja , o którym wiele słyszał. Łączy ona 20 najważniejszych gospodarek planety, na różnych kontynentach. Ten artykuł będzie mówić o historii Stowarzyszenia, jego celów i zadań, a także stosunków Rosji z innymi członkami tego forum.


G20 Rok Edukacji jest uważany za 1999 th. Począwszy od 2008 roku, organizacja organizuje regularne spotkania swoich członków. Szczególnego zainteresowania społeczności międzynarodowej spowodowane przedostatni – Brisbane Summit. Big Twenty to starał się rozwiązać kilka poważnych problemów.

G20: początek

Big Twenty (lub krótko – G20) jest międzynarodowym stowarzyszeniem globalnych proporcjach. Jest on udział największe gospodarki planety.

Niewiele osób wie, że oryginalny skład Big Twenty zawarte nie 20 państw i 33! Jednak rok później, w 1999 roku liczba uczestników forum została zredukowana do zwykłej dwudziestu dzisiaj. czy pozostanie więc w najbliższych latach – nikt nie wie.

Rodzaju bodźcem do powstawania G20 był kryzys gospodarczy z 1998 roku, który obejmował cały Azji Wschodniej. A konsekwencje tego kryzysu odczuwane przez praktycznie całą planetę. Jednak pomógł czołowych graczy na mapie politycznej świata, aby uświadomić sobie potrzebę stworzenia globalnej siły, które mogłyby uniemożliwić dalsze podobne kryzysy gospodarcze. I taka organizacja powstała – to był Big Twenty.

G20: cele i zadania

Stały, zrównoważony wzrost gospodarki planetarnego – to główne postulaty i głównym celem organizacji. I jest to stabilny wzrost powinien wpłynąć wszystkich bez wyjątku krajach świata.

W ramach G20 swoich członków starają się znaleźć odpowiednie rozwiązania dla całego szeregu zagadnień tematycznych:

 • W jaki sposób najlepiej jest ustabilizowanie wzrostu gospodarki światowej.
 • Jak rozwijać infrastrukturę finansowe i społeczne.
 • Jak zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe w krajach ubogich.
 • Jak mogę rozwiązać szereg lokalnych i regionalnych konfliktów.
 • Jak „zapisz” ekologię naszej planety, i tak dalej. D.

Wiele wysiłku i energii, aby spędzić kraju Big Twenty oraz znalezienia sposobów rozwiązania problemu korupcji. są one również zaangażowane w wielu klimatach i programów wprowadzających.

Oczywiście, nie może wykonywać pracę G20 i bez części krytyki. Najczęściej, organizacja oskarżony o brak przejrzystości w działaniach, a także zbyt mało użytkowników forum, które zobowiązały się do rozwiązania takich ważnych kwestii globalnych.

Big Twenty: lista krajów

G20 międzynarodowym forum – jest:

 • 58% powierzchni globalnym;
 • około 60% ludności na świecie;
 • 85% całego światowego handlu.

Poniżej znajdują Big Twenty kraju (które są członkami stowarzyszenia do tej pory):

 1. Kanada.
 2. US.
 3. Meksyk.
 4. Brazylia.
 5. Argentyna.
 6. Republika Południowej Afryki.
 7. Wielka Brytania.
 8. Francja.
 9. Włochy.
 10. Niemcy.
 11. Rosja.
 12. Turcja.
 13. Arabia Saudyjska.
 14. Chiny.
 15. Indie.
 16. Japonia.
 17. Korea Południowa.
 18. Indonezja.
 19. Australia.

Lokalizacja wszystkich krajów wymienionych powyżej, można zobaczyć na mapie świata poniżej. Można stwierdzić, że G20 członkowie są obecni na wszystkich kontynentach świata, z wyjątkiem Antarktydy.

Ale kto brakuje na liście G20? Dwadzieścia członkowie forum jest uważany za Unię Europejską jako organizację. Ponadto szczyt dwudziestych często uczestniczyli przedstawiciele MFW, świat i Europejskiego Banku Centralnego. Jest to pełny zestaw Big Twenty.

Szczyt dwudziestych

Główną formą aktywności jest szczytem G20. Big Twenty ma takich spotkań rocznie. Każdego roku, wybrać nowy kraj gospodarza do następnego szczytu. Znajduje się on i sekretariat organizacji.

Na takie spotkania przychodzą z reguły szefowie państwa (prezydentów i premierów), jak i ministrów poszczególnych agencji. Pierwszy szczyt G20 odbył się w 2008 roku w stolicy USA i nazwano antykryzysowy. Jest oczywiste, że omówione sposoby z globalnego finansowego kryzysu 2007-2008 lat.

Big Twenty posiada swoje szczyty raz w roku (tylko w 2009 i 2010 roku istniały dwie). Najczęściej, spotkania odbywają się jesienią, we wrześniu lub listopadzie. Być może największym zainteresowaniem w historii istnienia zwany G20 Brisbane Summit 2014. Na nim zostaną omówione dalej.

Nie myśl, że wszystkie prace Forum jest ograniczona tylko do organizacji i prowadzenie spotkań rocznych. Na kolejnym szczycie w celu omówienia i zatwierdzenia szczegółowy plan działań, których wdrożenie następnie kontynuuje w pracach różnych grup i jednostek operacyjnych.

G20 i Federacji Rosyjskiej

Kwestia relacji w systemie „Big Twenty – Rosja” w ostatnich latach jest szczególnie interesujące dla społeczności światowej.

Jak wiadomo, w 2014 roku, został zawieszony członkostwa Rosji w grupie G8. W wyniku Big Eight przestała istnieć i powrócił do swojego pierwotnego rozmiaru – grupy G7.

Wkrótce pogłoski na świecie, które idą do wykluczenia Rosji z Big Twenty. Przez to przede wszystkim był skłonny Australia, czyli dzień przed musiał wykonać kolejny szczyt w Brisbane. Rząd oskarżył Rosję o bezpośrednie zaangażowanie w zestrzelonego samolotu pasażerskiego „Boeing MD-17” w przestrzeni powietrznej nad wschodnią Ukrainą.

Jednak po długich dyskusji pomiędzy uczestnikami forum, delegacja rosyjska wciąż zaproszony na szczyt w australijskim mieście Brisbane. Głównym przesłaniem tej decyzji był fakt, że wykluczenie Rosji z G20 dodatkowo zaostrzyć już skomplikowanej sytuacji geopolitycznej w dzisiejszym świecie.

Big Twenty w Australii (Brisbane Summit)

Tzw szczyt G20 Australia (2014) odbyła się w Brisbane – milion miasto na wschodnim wybrzeżu kraju. Szefowie państw tradycyjnie uczestniczyli w dorocznym spotkaniu Forum, które trwało dwa dni: 15 i 16 listopada.

Głównym tematem dyskusji był konflikt zbrojny we wschodniej Ukrainie, która rozpoczęła się wiosną tego samego roku. Ponadto kraje zwrócić szczególną uwagę na wieczne problemu korupcji. Na szczycie, oprócz szefów 19 państw, był również obecny, i Herman Van Rompuy – Przewodniczący Rady Europejskiej. Spotkanie w Australii ponad zatwierdzenia wspólnego planu działania.

Podstawowe założenia i wyniki szczytu G20 w Brisbane

Brisbane Summit 2014 odbyło się na tle wzmocnienia ogólnej niestabilności geopolitycznej na świecie. Tak więc, jednym z głównych tematów spotkania były podniesione, co następuje:

 • kontynuacją wojny domowej w Syrii i powstawania LIH – nowe zagrożenia terrorystycznego dla całego świata;
 • nowa runda eskalacji konfliktu arabsko-izraelskiego;
 • działań wojennych w sposób rozwiązywania konfliktu DONBAS i ewentualnie;
 • stagnacja niemieckim i włoskiej gospodarki, która w dużej mierze zależy od stabilności całej Unii Europejskiej.

Ponadto szczyt Brisbane omówiono również problem ogólnoświatowy spadek cen „czarnego złota”, i znowu szuka sposobów, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa Ebola.

Do których łączna osiągnięty przez uczestników szczytu? Najważniejsze, że zdecydowano się rzucić wszystkie siły w następnym roku G20 – to kwestia bezpieczeństwa światowego. Ponadto państwa Big Dwadzieścia ustawiono dla siebie zadanie globalne: zwiększenie o 2% światowego PKB (do roku 2018). W tym celu „uprawnienia, które można” było zaplanowane, aby zwiększyć międzynarodową konkurencyjność i zwiększyć alokację inwestycji w projekty gospodarcze.

Szczyt G20 w Antalya

Ostatni szczyt Big Dwadzieścia odbędzie się w Antalyi. Spotkanie odbyło światowych liderów na tle paryskich ataki terrorystyczne, które, rzecz jasna, zostały natychmiast potępione. Jest oczywiste, że głównym tematem szczytu była turecki międzynarodowy terroryzm.

Jean-Klod Yunker podniesiony na tym spotkaniu inny delikatnej kwestii – kwestii uchodźców ze stref konfliktów zbrojnych. Na szczycie stał pod znakiem ogromnego wkładu Turcji i Rosji w walce przeciwko terrorystycznej organizacji LIH. Nie oszczędzono uczestników spotkań i tradycyjne pytanie do globalnego wzrostu gospodarczego G20.

Jak wiadomo, następny szczyt Big Dwadzieścia zaplanowano na terytorium Chin.

wniosek

G20 międzynarodowym forum powstała w 1999 roku, aby zjednoczyć, aby znaleźć rozwiązania wielu problemów globalnych współczesnego świata. Początkowo były to zwykłe poszczególnych ministrów spotkanie. Ale z czasem, Big Dwadzieścia zainicjowała istotny szczyt, który zaprosił szefa czołowych państw świata.

Do tej pory skład Big Twenty obejmuje 19 krajów i jedna organizacja – Unia Europejska. Ostatni szczyt G20 odbył się w Antalyi w listopadzie 2015 r.