872 Shares 9975 views

Przeciwstawny związki – w szczególności wartość i zastosowanie

W języku rosyjskim, wszystkie wnioski do obecności fundamentów gramatycznych dzielą się na proste i złożone. Proste składają się z jednego fundamentów gramatycznych (zwykle obiektu i bazowych) i kompleksu – co najmniej dwa.

Z kolei zdania Związek, w zależności od obecności związków, podzielone Allied i asyndetyczny.

Sprzymierzone złożone zdania, w zależności od charakteru relacji między prostymi zdaniami, w ich szeregach są podzielone na koordynacyjnych i podległych lub sugestie do wiązania koordynacyjnego i podporządkowania.

W propozycji slozhnosochinonnom pomiędzy jego częściami są równe w sensie relacji: jeden prosty niezależny w rozumieniu drugi lub trzeci, itd. Połączenie pomiędzy prostymi zdań w ramach kompleksu prowadzi się w rozumieniu i w koordynowaniu koniunkcji. Z kolei koordynujące koniunkcji podzielono na 3 grupy – podłączania przeciwstawny i dzieląc.

Przeciwstawny związki wyrazić wartości porównawczych i kontrastywna – jedno zdanie proste jest związany w ten sposób, z drugiej proste lub złożone jako część przeciwieństwie do niego.

MSP z przeciwstawny koniunkcji najczęściej stosowane w technice i mówienia.

Aby zastosować przeciwstawny spójniki takie jak, a tak (w sensie nim jest równa jedności, ale), ale, ale, ale, ale, ale nie innych. Każdy związek ma swoje własne znaczenie-konotacje.

Przeciwstawny spójniki Ale, ale express negacja wartości każdego zjawiska lub zdarzenia w jednym prostym stwierdzeniem, a wszystko w drugim zdaniu prostym, na przykład: od tego czasu minęło, Dwunastu, a aż dziewiętnaście. Propozycja zaprzeczyć znaczenie pierwszej części złożonego zdania i potwierdził, że to, co powiedział w drugiej części zdania złożonego. W Unii, ale w niektórych CSP dodatkową konotacji – koncesji lub ograniczeń: Jego żarty nie są bardzo gra umysłu, ale były one w ich własny słodki i zabawny. W tym względzie, jednak ścisłej unii w rozumieniu Unii mimo: przez jego smutne, choć szczerego śmiechu brzmiały wyraźnie gorzki.

Przeciwstawny związki tak, ale oni mówili stylistyczną zabarwienie. Ogólne wartości przeciwstawny nabywają oni ograniczony cień. Na pierwszy rzut oka zadanie wydawało się proste, ale po prostu nie chce się zająć. Deszcz poszedł część jednak niewielka. Unia jednak podkreśla znaczenie zastępowane przez kontrastujące zjawiska: Dom był mały, ale ciepły, lekki, wygodny.

Niektóre propozycje przeciwstawny spójników – przeciwstawny przykłady tzw porównawczej wartości: ta zabawka jest świetny, i że – małe przedmioty (porównanie); rano śnieg był głęboki, a wieczorem topiony (Porównania zjawiska), Natasha dzieli zabawki i Światło chciwy (porównanie działań), etc.

Unia, oprócz wartości przeciwstawnych, działa jako cząstki zbrojenia, podkreślając dla pierwszego słowa w drugim rozumieniu proste zdanie, po czym jest tradycyjnie: syrena pokazał już pierwsze liście, stary dąb nadal nie ujawniły żadnego z jego nerek.

List przeciwstawny Unii przydziela znaki interpunkcyjne. Przecinki są umieszczane w złożonych zdań z spójników a, ale tak, ale w sensie: rodzice i krewni wszyscy mieli wielkie nadzieje, ale nic dobrego z tego nie wyjdzie z dzieciństwa Jegor; Siostra nauczył się niemieckiego w domu, w szkole, z zainteresowaniem dla języka francuskiego; Kierowca ścigał konie, ale nic w pośpiechu – chaty coachingu dawna zajęte przez funkcjonariusza mijania i jego przyjaciół.

W jej skład, przeciwstawny związki mogą być zarówno proste i złożone, i że nie tak, że nie. Charakteryzują się one przede wszystkim, mówiąc, nadać jej witalność i emocje. Jeśli mówimy o odcieniach znaczeniowych, te sojusze są wykorzystywane w takich zdaniach, w którym druga część odnosi się do skutków niezgodności z rzędu, co jest zgłaszane w pierwszym zdaniu: baby, nie krzyczeć, a potem słyszymy myśliwych i dostać strzał!