230 Shares 2448 views

Flaga Turkmenistanu: opis i wartość. Prezydencki standard Turkmenistanu. Ambasada Turkmenistanu w Rosji

Turkmenistan – mały kraj w Azji Środkowej, położony nad brzegiem Morza Kaspijskiego. Oprócz oficjalnej flagi państwowej Turkmenistanu, istnieje również standard prezydenta kraju. Co jest pokazane na nich? Jak rozszyfrować ich symbole?


Turkmenistan: Informacje ogólne

Stan Turkmenistanie znajduje się w Azji Środkowej. Jest on otoczony przez Afganistan, Iran, Uzbekistan i Kazachstan. Po zachodniej stronie jest myte przez Morze Kaspijskie. Większość terytorium objętym pustyni, a głównym krajobrazu tutaj – wydm. Jednakże, istnieje wiele cenne minerały, takie jak olej, ołowiu, siarki, jodu i sole. Gaz naturalny zastrzega, że plasuje się na czwartym miejscu na świecie.

Ten neutralny suwerenne państwo, uzyskała niepodległość w 1991 roku. Według rodzaju rządów, kraj jest republiką prezydencką. Obecny prezydent Turkmenistanu – gurbanguly berdimuhamedow.

stolica kraju – miasto Aszchabadzie. Językiem urzędowym jest język turkmeński. Choć konstytucja kraju jest państwem świeckim, obywatele Turkmenistanu w większości muzułmańskiej.

Kraj ma 5,5 miliona osób. Około 80% z nich – turkmeński reszta populacji jest reprezentowany przez 58 krajów. Większość z nich Uzbecy, rosyjski, Kazachów, Azerów i Tatarów.

Co jest flaga Turkmenistanu

Widok ogólny narodowej flagi została przyjęta w 1992 roku. Po niewielkich zmianach został ponownie uchwalona w 2001 r. Jego szerokość jest standardowy kształt prostokątny przy stosunku długości i szerokości – jedną do dwóch.

Głównym kolor Flaga Turkmenistanu – zielony. Jest symbolem pokoju, dobrobytu, pomyślności, symbol ziemi i życia. Po lewej stronie, w pobliżu pracowników, przecina czerwony pasek, a na górze, obok niej jest półksiężyc z pięcioma gwiazdkami.

Z czerwone zespołu przedstawiono Gole – turkmeńskie ozdoby wykładzinę w następującej kolejności: ahaltyke, Yomud-Gel Saryk, Chovdur, Ersari. Razem stanowią one pięć regionów kraju. Ale każdy z nich posiada własną wartość. Gol „ahaltyke”, na przykład, przedstawia roczny cykl naszej planecie, a saryksky gyol symbolizuje śmierć lub przeszłości.

Na stronach biurokracji jest również ozdobiona ornamentem złotym kolorze, jak granicy dywanów. U jego podstawy są przedstawione złote gałązki oliwne, które pokrywają się ze sobą. Oznaczają one neutralność i suwerenności państwa. Crescent w prawym górnym rogu – znak pokoju i jasne niebo. Gwiazdy wskazują również obszary kraju, a biały kolor jest symbolem czystości i spokoju.

norma prezydenckie

Standardowe Prezesa jest nie mniej ważne niż symbol narodowy flaga Turkmenistanu. Jest to główny atrybut lidera stanu i rodzaju zastawu spełnienia swoich obowiązków. Została ona przyjęta w 1996 roku.

Partie flaga prezydenckich w stosunku 1: 1,5. Jego sztandar, a także w narodowej fladze, zielony. W lewym górnym rogu, obok masztu, jest to biały półksiężyc i pięć gwiazdek. Po prawej stronie płótna cienka linia złota wykazuje dużą złotą ośmiokąt.

Wewnątrz ośmiokąta jest orzeł z pięcioma głowami. Obraz ptaka na flagi pokazuje ciągłość tradycji heraldycznej kraju. Uważa się, że na banerze legendarnego lidera przodków turkmeƒskich Oguz Khan był przedstawiany przez dwugłowego orła.

Trzy głowy orła patrząc z boku wałka, dwa pozostałe skręcił w prawo. W jego łapy trzyma węża dwugłowy ptak, który symbolizuje zwycięstwo nad wrogiem i ochrony państwa. Górne i dolne ramy orła napis: TÜRKMENISTANYŇ PREZIDENTI (Prezydent Turkmenistanu). W rzeczywistości, Polak zwykle jest klipem srebra z wygrawerowanym imieniem obecnego prezydenta kraju.

Ambasada Turkmenistanu w Rosji

W Rosji istnieją dwie reprezentacje tego kraju. W Moskwie, w dzielnicy Arbat, turkmeński ambasada znajduje, aw mieście Astrachań jest konsulat. Ambasada znajduje się w dawnym budynku mieszkalnym. Znajduje się na Filippovskiy pasa 22. Głównym reprezentatywnej Turkmenistanu w Rosji – Ambasador Batyr Niyazliev.

Instytucja ma kilka działów. Wydział Konsularny znajduje się pod adresem: Mały Afanasyevskiy Lane, 14. Ponadto jest to przedstawiciel „Turkmenistanu Airlines” w ambasadzie centrum kultury i jest otwarty szkółki niedzielnej, gdzie studiował język turkmeński.