665 Shares 6450 views

Różne obciążenia tlenowych i beztlenowych

Kiedy zdecydowaliśmy się rozpocząć zajęcia w każdym klubie fitness, trzeba ostrożnie myśleć o swoim programie sportowym. Dla większości ludzi po prostu potrzebują profesjonalnego menedżera rady, w każdym przypadku mieć możliwość wyboru ćwiczeń sportowych zgodnie z charakterystyką fizyczną osoby fitness.


Jestem pewien, że wielu z Was słyszało o „cardio” lub ćwiczenia aerobowe, które jest kilkukrotnie zwiększyć efektywność szkolenia, promować utrata masy ciała i zmniejsza ryzyko chorób. Jednocześnie, niewiele osób wie o beztlenowej stres, który może być bezpiecznie nadana ćwiczeń, przydatne dla układu sercowo-naczyniowego.

Każdy, kto postanowił zaangażować się w sporcie, powinien znać różnice między beztlenowe i ćwiczenia aerobowe – to pomoże wybrać najbardziej odpowiednią opcję.

W ogólnym znaczeniu tego słowa, beztlenowce – są to organizmy, które dostają ich energię nawet przy ograniczonej podaży tlenu, ze względu na podłoże fosforylacji. Przez analogię wykonywanej przez człowieka ćwiczenia z ograniczoną podaż tlenu nazywane są beztlenowe. Są one przeprowadzane na koszt energii, który jest przechowywany w mięśniach. Na tym polega ich zasadnicza różnica z ćwiczeń aerobowych, które potrzebują tlenu do organizmu przez oddychanie.

Beztlenowe obciążenie połączony z dowolnym twardym i szybki trening fizyczny. Należą sprint bieganie, skakanie na skakance, kolarstwo, podnoszenie ciężarów, pokonywanie stromych zboczach itp

Faktem jest, że w trakcie intensywnego wysiłku mięśni ludzkich przeżywa ostry niedobór tlenu, więc dostępnych w węglowodany są rozkładane ciała bez jego udziału. Produkowany kwas mlekowy – produkt rozkładu glukozy. Uczucie zmęczenia występuje, gdy krew już zgromadzone kwas mlekowy, więc obciążenie beztlenowe są uważane krótkoterminowych. Stopniowo jednak, ciało ludzkie adaptuje się i łatwiej już postrzega akumulacji kwasu mlekowego. Czas szkolenia jest zwiększona, a osoba nie jest już tak szybko czuje się zmęczony.

próg anaerobowy promować intensywne wykorzystanie energii mięśni na krótki okres czasu. W związku z tym nie jest wzmocnienie mięśni i poprawę układu krążenia i układu oddechowego. Poprzez takie szkolenia w czasie osoba może zwiększyć zdolność organizmu do przeciwstawiania gromadzeniu się toksyn i przyspiesza ich wydalanie. Jest to na pewno powiedzieć, że ludzie, dla których trening beztlenowy stał się znajomy ćwiczeń, zwiększają wytrzymałość i są o wiele bardziej skuteczne niż inni mogą walczyć zmęczenie.

Nic dziwnego, że te badania pomogą w walce z otyłością – zwiększa i wzmacnia masę mięśniową, to nie ma miejsca tłuszczu.

Obciążenie beztlenowe w pierwszej kolejności powinny być wykonywane dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją siłę. Na ogół są one przydatne dla każdego – w końcu kto nie chce być bardziej sprężysta i nie znudzi się szybko? Ale przed rozpoczęciem tego ćwiczenia, trzeba znać kilka prostych zasad, które pomogą najskuteczniej do prowadzenia zajęć.

Tak, trzeba najpierw krytycznie ocenić ich poziom sprawności fizycznej. Jeśli jesteś nowy w tym sporcie, należy zacząć od umiarkowanego wysiłku beztlenowym. Konieczne jest, aby przygotować swoje ciało, dając mu proste ćwiczenie, ale po kilku tygodniach można przejść do bardziej intensywnego treningu.

Jest to obowiązkowe, aby zrobić rozgrzewkę przed treningiem i „cool down” (ćwiczenia rozciągające i odpoczynek) po szkole.

Ćwiczenia beztlenowe są przeciwwskazane w czasie ciąży. Ale kobiety, które chcą pozbyć się niechcianego tłuszczu, takie szkolenie pomoże zdobyć smukłą figurę.