211 Shares 1022 views

"McDonald's" w Krasnojarsku: jak się tam dostać? Recenzje

Wiadomoś ci, które McDonald's otworzy w Krasnojarsku wkrótce, dosłownie, trwa od 2012 roku. Wtedy nie było sponsorów, którzy mogli wykupić franczyzę, a deweloperzy, którzy byli gotowi do wykonania budowy, a potem wszyscy zginęli. Jednym słowem postanowiliśmy rozwiać wszystkie te pogłoski i pominięcia, a co najważniejsze, aby dowiedzieć się, czy reprezentacja sieci dotrze do chwalebnego miasta Krasnojarsku?

Ogólne informacje o rosyjskich przedstawicielstwach sieci

McDonald's – duża amerykańska sieć restauracji fast foodowych, zajmująca czołową pozycję w rankingu najbardziej wpływowych korporacji na świecie. Pomysł stworzenia takich punktów sprzedaży należał do braci MacDonalda, którzy byli jednymi z pierwszych, którzy zaproponowali nowe rozwiązanie młodym pokarmom w tym czasie.

Z biegiem czasu reprezentacja tej organizacji zaczęła się otwierać na całym świecie. W Rosji pierwsze 1990 r. "McDonalds" (w Krasnojarsku nie było jeszcze w projekcie) zostało otwarte. Miejsce na najwyższą restaurację to Moskwa.

Otwarcie tego miejsca na Placu Puszkina spowodowało niezwykły zachwyt mieszkańców. W dniu otwarcia restauracji personel restauracji udało się karmić około 30 000 osób obcymi potrawami. Pomimo tego, że minęło wiele czasu, a tylko w stolicy Rosji jest około 277 przedstawicielstw McDonalda, restauracja w Pushkinskaya nadal prowadzi w rankingu największych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Europie.

Opinie użytkowników w sieci

Opinie o "McDonaldzie" można usłyszeć najbardziej niejednoznaczne. Ktoś lubi to, bo jest możliwość zjeść szybko i pysznie. Inni są niezadowoleni z wielkości porcji i wysokiej ceny dla nich. Jeszcze inni, oczywiście, są dziećmi, są zachwyceni zabawkami wewnątrz niektórych zestawów produktów, od jasnego projektu, bezpłatnych kulek i chrupiące frytki. I, wreszcie, czwarty winy twórców restauracji ze względu na otyłość populacji itd.

Wejście do sieci restauracji w Syberii

Z biegiem czasu znana sieć McDonalda wybiegała daleko poza Moskwę. Reprezentatywne biura znajdują się w Sankt Petersburgu, Syzran, Nowosybirsku, Nowokuźnieckim i innych rosyjskich miastach. Od 2000 r. Amerykańskie korporacje zaczęły badać glebę, aby ostatecznie wejść na rynek restauracji w Syberii. Wiadomo jednak, że kilka lat po tym wydarzeniu planowane jest otwarcie McDonalda w Krasnojarsku.

Dlaczego Viktor Eidemiller przybył do Krasnojarsku?

Po raz pierwszy otwarcie restauracji McDonalda w Krasnojarsku rozpoczęło się w 2012 roku. W tym momencie przybył Victor Eidemiller, wiceprezes ds. Rozwoju McDonalda. W tym czasie przybył na specjalne zaproszenie byłego namiestnika terytorialnego Krasnojarskiego, Lew Kuznetsov. Od tego dnia zaczęły się długie i długotrwałe negocjacje w sprawie franczyzy dużej sieci fast foodów. W tym czasie nie było na porządku dziennym pytanie, jak otworzyć McDonalda w Krasnojarsku.

Kto uczestniczył w negocjacjach?

W trakcie negocjacji o otwarcie biura przedstawicielskiego w Krasnojarsku wzięło udział nie tylko były prezes i ekspert ds. Rozwoju, szef Rady Miasta, ale także właściciel organizacji budowlanej Sibiryak, Władimir Yegorov. To on planował odtworzenie McDonalda w Krasnojarsku. W tym czasie adres jeszcze przyszłych przedstawicielstw gastronomicznych nie był jeszcze znany.

Długotrwałe negocjacje i podejmowanie decyzji

Decyzja o otwarciu kilku restauracji McDonalda w mieście (w Krasnojarsku Już podobna instytucja) był bardzo długotrwały. Powodem pominięcia było brak porozumienia pomiędzy stronami transakcji.

Faktem jest, że przedstawiciele sieci planowali dostarczyć surowce do gotowania hamburgerów i cheeseburgerów z zagranicy (mięso ze Szwecji i bułki z Niemiec). Ale tylko w Krasnojarsku są specjaliści, którzy są gotowi świadczyć usługi w zakresie produkcji surowców zgodnie ze standardami firmy McDonald's. Na przykład chęć robienia bułek dla fast foodów wyraziła kierownictwo przedsiębiorstwa "chleb Krasnojarska". Firma ma długotrwałe problemy finansowe, ale ich zdaniem pomogą one współpracować z przedstawicielami amerykańskiej sieci restauracji. Z tych powodów Władimir Jegorow sprzeciwił się umowie z obcokrajowcami.

Wznowienie rozmów i głośnych wypowiedzi

W lutym 2015 roku wznowiono plotki o budowie przedstawicielstw dużej sieci restauracji. Ta wiadomość została wyrażona przez Khamzata Chasbulatowa, oficjalnego przedstawiciela amerykańskiej firmy w Rosji. Jak powiedział, tylko w zeszłym roku w sprawie franczyzowego McDonalda otwiera się około 70 nowych restauracji. Jednocześnie niektóre z nich pojawiły się na Syberii. Zgodnie z obietnicami prezesa McDonalda, otwarcie McDonalda w Krasnojarsku planowane jest na lata 2017-2018.

Czas minął, a McDonalda nie został zbudowany. Pod koniec 2016 r. Ponownie pojawiło się pytanie. Tym razem inicjatorem był Novokuznetsk OOO "GuD" należący do Alexander Govor. Według niego można było osiągnąć porozumienie z przedstawicielami władz lokalnych i zarządzania siecią. Tym razem obiecał otworzyć dwie restauracje w Krasnojarsku, ale do końca 2017 roku.

Być, czy nie być McDonald's?

"McDonald's" na terenie Krasnojarsku wciąż tam jest. Wiadomość ta została potwierdzona i trudna do rozwiązania wcześniej Vladimir Egorov. Biznesmen wyraził swoją wersję, zgodnie z którą pierwsza restauracja w Krasnojarsku zostanie otwarta w 2017 roku. Zachęcony oświadczeniem, biznesmen opowiadał o długoletnich planach na przyszłość. Powiedział, że jeśli biznes się powiedzie, otworzy inne restauracje, które już znajdą się poza terytorium swojego rodzinnego miasta.

Według wstępnych danych spółka Sibiryak nadal podpisała umowę franczyzową. Umowa miała miejsce latem 2016 roku. Zgodnie z umową firma deweloperska zobowiązuje się do budowy trzech "McDonalda" na terenie Krasnojarsku. I choć adres jeszcze przyszłych budynków nie został jeszcze ujawniony, wiadomo, że będą zlokalizowane w dużych obszarach miasta. Zgodnie z wstępnymi informacjami, będzie to prawy brzeg (obszar na placu Predmostnaya), radziecki lub "Słoneczne" i "Centralne" dzielnice. Tereny restauracji będą wyposażone w wygodny parking. I można tu dotrzeć publicznym i prywatnym transportem.

Odpowiadając więc na pytanie "Czy w Krasnojarsku jest McDonalda?", Mówimy – nie, ale wkrótce, prawdopodobnie. Jeśli cokolwiek innego nie przeszkadza w budowie.