871 Shares 1659 views

Mącznicy lekarskiej. Mącznicy lekarskiej w czasie ciąży

Wszyscy od dawna wiadomo, że rośliny lecznicze są często o wiele bezpieczniejsze dla najlepszych leków. Poza tym, nie jest gorszy niż pomoc w leczeniu różnych chorób. Jednym z tych roślin leczniczych – mącznicy lekarskiej. Mącznicy lekarskiej w ciąży stosuje się tylko w skrajnych przypadkach, wyłącznie na receptę.

Od czasów starożytnych, roślina ta była używana w leczeniu zapalnych chorób układu moczowo-płciowego. Manzanita jest dosyć popularne w walce z zapaleniem pęcherza moczowego.

Przydatne właściwości

Liście mącznicy zawierają wiele składników odżywczych, które mogą mieć działanie lecznicze na ludzkich organach. Składa się on z garbniki, hydrochinon, arbutyna, olejków eterycznych i flawonoidów. To arbutynowy aktywne działanie przeciwbakteryjne i jest w stanie zniszczyć szkodliwe mikroorganizmy. On także znakomite działanie moczopędne, co sprawia, herbat z mącznicy lekarskiej takiego użytecznego w chorobach dróg moczowych i pęcherza.

Główne korzystne właściwości mącznicy:

  • doskonałe właściwości ściągające;
  • Rozluźnia mięśnie;
  • Wyjścia płynów z organizmu;
  • skutecznie leczy procesów zapalnych w organizmie;
  • Jest to dobry środek przeciwbakteryjny.

Korzystanie z mącznicy lekarskiej

Ze względu na wysoką zawartość hydrochinonu i arbutyna roślin są często stosowane w leczeniu schorzeń pęcherza i dróg moczowych, jako całości. Jest to bardzo skuteczne lekarstwo na zapalenie pęcherza.

Arbutyna przekształca wystarczająco silną elementu przeciwbakteryjnego, który jest w stanie zniszczyć mikroorganizmy, które powodują zakażenia w rozszczepiania w żołądku. Gdy trafisz na mocz, arbutyna relaksujący wpływ na mięśnie dróg moczowych, a tym samym tłumiąc ból, który występuje w zapaleniu pęcherza moczowego. kwas ursolowy, który jest również zawarty w liści mącznicy lekarskiej, ma doskonałe właściwości diuretyczne i przyspiesza płynu z oranizma. Tak więc, bakterie, które powodują zakażenia nie są w stanie odtworzyć.

Jeśli mówimy o chorobach układu moczowo-płciowego organów przyszłej matki, liść mącznicy lekarskiej w czasie ciąży nie zawsze jest stosowana. Ponieważ wśród swoich korzystnych właściwości, istnieje wiele przeciwwskazań. W większości przypadków jego stosowanie jest przeciwwskazane w ciąży matki. Dlatego mącznicy lekarskiej w okresie ciąży, w żadnym wypadku nie powinny być stosowane samodzielnie.

Przeciwwskazania

Jak wspomniano powyżej, pomimo wszystkich właściwości lecznicze mącznicy lekarskiej, istnieją pewne przeciwwskazania. W leczeniu tych sedstvom bardzo ważne jest, aby wykonać odpowiednią dawkę jak nadmierne stosowanie może powodować szereg skutków ubocznych. Mianowicie – nudności i wymioty, podwyższona temperatura ciała, zmiany koloru moczu, silnego bólu pleców, dreszcze, a także szumów usznych.

Mącznicy Dawkowanie ustala się dla każdego, więc powinno być traktowane bardzo ostrożnie. W niektórych przypadkach skutki uboczne tylko tyle gramów narkotyku. Mącznicy lekarskiej w czasie ciąży, a jego dawka jest przypisane indywidualnie do każdej kobiety, po konsultacji z lekarzem prowadzącego. Mącznicy zaleca się przyjmować nie więcej niż dziesięć dni.

Mącznicy lekarskiej w okresie ciąży, a także kobiet nie są zalecane dla matek karmiących. Szczególną uwagę należy odnieść się do jego zastosowania do tych, którzy mają infekcję nerek. Mącznicy lekarskiej nie może być stosowany u dzieci bez recepty. Oznacza to również jest przeciwwskazany w przypadku stosowania innych leków, zwłaszcza leków moczopędnych. Czynne z mącznicy lekarskiej może zakłócać ich działanie. Dlatego, aby uniknąć skutków ubocznych przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.