891 Shares 5438 views

Kenzo Takada: biografia, życie osobiste, zdjęcia

Kenzo Takada – światowej sławy projektant, który jako pierwszy zaproponował pomysł wykorzystania krajowych elementów kostium w krajach zachodnich. Spopularyzował stylu japońskim.

Kenzo Takada: biografia

Przyszły projektant urodził się 27 lutego 1939 roku w prowincji Hyogo (Japonia). Wioska, w której dorastał, był bardzo mały i biedny. Jego rodzice mieli pięcioro dzieci, najmłodsze dziecko było Kenzo Takada. Rodzinny dom herbaty. To i zarobić na życie.

Będąc jeszcze dzieckiem, modelka widział odzież pięknych kobiet, w magazynie mody. Bili go tak, że młody Takada próbował je przerysować. Od tego czasu zaczął wymyślanie mód i szkicowania sama. Wszystko zaczęło się od sukienek dla lalek z papieru.

Po ukończeniu szkoły średniej, Takada, jako młody człowiek miał określić ich los. Poprosił rodziców, aby umożliwić mu iść do szkoły dla projektantów mody. Ale czuli, że ich syn robi złego wyboru, i wysłał go na uniwersytet studiować literaturę angielską.

Jednak przyszły projektant mody mają kilka miesięcy, aby ostatecznie upewnić, że on robi złą decyzję. Kenzo Takada opuścił uniwersytet i udał się do Tokio. Niezależnego życia w obcym mieście i edukacji wymaga dużo pieniędzy, więc facet dostał malarz asystent praca. Takada niestrudzenie mycie szczotką i zagruntować powierzchnię w zamian za siedem dolarów. Musieliśmy ciężko pracować, aby zdobyć wymarzony zawód.

Japoński moda szkoła

Tokio stało się punktem wyjścia utalentowanego człowieka na drodze do realizacji marzeń. Kenzo Takada naukę w szkole mody, a tam był tylko chłopcem. Wcześniej, w tej szkole uczyliśmy tylko dziewczęta.

Po pomyślnym ukończeniu projektant mody jest w stanie stworzyć ubrania dla magazynu mody „Sana”. dorabia także jako męski model w lokalnym czasopiśmie.

Kenzo Takada chce dostać się do Paryża. Słyszał wiele o paryskiej mody swojego mentora, który wielokrotnie do tego miasta. kolekcje mody i imprez społecznych styl życia szalenie inspirowane Young Fashion w podróży.

Ale żeby pojechać do Francji, mieliśmy dużo pieniędzy. Następnie projektant po raz kolejny szczęście. Dom, w którym mieszkał, rozebrano, tak dobry Takada wypłacone odszkodowanie. Zamiast kupić za pieniądze nowych mieszkań, spędził go na bilet do Paryża.

Długo oczekiwany wyjazd do Paryża

Kenzo Takada, raz we Francji, nie znają miejscowego języka, nie miałem pieniędzy i pracy. Jednak w tym samym czasie czułem się bardzo szczęśliwy. Projektant wynajęli mały pokój i udał się do wszystkich pokazów mody Chanel, Dior i Cardin. Ale po każdej wystawie stał smutniejsze i smutniejsze. Nadzieje na pomyślną przyszłość jest prawie nie ma wyboru. Zdał sobie sprawę, że świat mody jest bardzo daleko od niego. Najprawdopodobniej będzie to pozostanie mrzonką.

I jakoś zacząć spełniać swoje pragnienia, Kenzo postanowił zaskoczyć publiczność. Wymyślić coś, czego nikt nigdy nie widział. Takada otrzymał nową inspirację odwiedzając show Kurrezha. Na nim ujrzał wysoką modę, ale nie tak, jak zwykle. Była bliżej do prawdziwego, codziennego życia.

Moda rozpoczął studia ciężko przez cały technologii pracy z materiałami nieznanych i kolorach. Równolegle do tego, że tworzy kolekcję mody w tym samym czasie do kilku sklepów. Prawie wszystkie pieniądze miał odstawić, aby otworzyć własną firmę, która miała przynieść mu magiczną sukces.

Stworzył pierwsze modele wykonane splash na całym świecie mody. Kenzo używane paski komórkowych i zwierząt drukuj, łącząc wszystkie części najbardziej niezwykły sposób.

jej marka

W 1975 roku, Kenzo Takada, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, otwiera swój pierwszy butik. Ale to nie robi tego sam. Jego asystent stał Atsuko Kondo – dziewczyną, która studiowała z nim w szkole mody. W swoim sklepie, on rozpoczął niezwykłą kolekcję japońskim stylu, przy użyciu bawełnianej szmatki.

Kenzo stworzyła model, który był bardzo podobny do japońskiego kimona. Jest to bardzo rozbawiło paryski fashion. Styl, który zasugerował, Kenzo, był dość niezwykły. Wszakże ludzie nosili obcisłe ubrania, nie workowate swetry.

styl Kenzo miał własną filozofię. To był fakt, że organizm potrzebuje przestrzeni, nie tylko w sensie fizycznym, ale także duchowym. Przedmiotem jego ubrania musiały ukryć ciało ludzkie przed wścibskimi oczami.

Każdego roku, projektant mody stworzył pięć nowych kolekcji, a wszystkie trafią do świata współczesnej mody. W ich ubrań projektanta nie używać suwaków, przycisków i innych elementów złącznych.

chwała

W późnych latach siedemdziesiątych sklep mody stał się najbardziej popularnym miejscem w Paryżu. Kto jest Kenzo Takada, znał każdy mieszkaniec Francji. W latach osiemdziesiątych był w stanie podbić całą publiczność, pokazując swoje stroje. Jednocześnie ułożył szyk show. Projektant mody spodobał się prawdziwa zabawa, więc zawsze znaleźć miejsce dla niego.

W 1983 roku, Kenzo Takada (biografia krótko opisuje ten fakt) postanowił rozpocząć linię odzieży męskiej. Projektant nie chciał zmienić swoje tradycje, tak ubrać na silniejszej płci również były jasne. Projektant używane bogate kolory i ozdobione rysunkami i wzorów odzieży. Kenzo był pierwszy zaproponować połączenie czarne spodnie w białe paski ze ścisłym kurtki, ozdobione kolorowymi kwiatami.

Na pierwszym zapachem

Jego pierwsza firma zapach „Kenzo”, wydany w 1987 roku. To był słodki i egzotyczny aromat, trzyma sekrety Japończyków. Stał się bardzo popularny wśród kobiet i moda jeszcze bardziej sławny. Na początku lat dziewięćdziesiątych nie był to pierwszy męski zapach, zwany Wlać do domu. Ten zapach jest bardzo popularny do dziś. Oczywiście, dla wielu lat i zmieniły opakowania i składniki perfum, ale idea pozostaje taka sama.

wielokulturowy moda

Kenzo Takada czerpie inspiracje z kultur różnych krajów. Dużo podróżuje po całym świecie, odkrywa ciekawe elementy ubioru w różnych krajach. Następnie łączy je zmodernizować i wymyślanie nowych stylów i obrazów. Jego praca ma największą liczbę kierunków stylistycznych.

Dla całej długiej i owocnej karierze Kenzo nigdy zaangażowane w skandali. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy konkurencja jest szybko nabiera tempa, moda ściśle stosować się do ich tradycji i nie używać skandali, aby przyciągnąć uwagę. Takada miał swoją filozofię życia, która jest w stanie wyświetlić odzież. Według niego, aby żyć w zgodzie z naturą i cieszyć się życiem w najdrobniejszych szczegółach.

nowe kroki

W 1993 roku marka „Kenzo” był u szczytu popularności. To właśnie w tym czasie weszła do LVMH Holding. Dana firma posiada najbardziej znanych francuskich marek odzieżowych. Teraz mogę tu i „Kenzo”. Takada jest bardzo zadowolony, bo udało mu się zanurzyć się w procesie twórczym. Teraz nie trzeba się martwić o komercyjnej stronie biznesu. Gospodarstwo przynosi projektant mody jest bardzo dobry i regularny dochód. Jednak to nie powstrzymuje. Kenzo nadal pracować i zobowiązuje się do nowych osiągnięć.

Projektant mody w sercu zawsze tęsknił za ojczyzną – Japonię. W związku z tym, i ponownie ją na mniejszą kopią w samym sercu Paryża. Zbudował mały dom herbaty, podobny do tego, który był jego ojciec i mały staw z goldfish.

W 1999 roku, Kenzo zdecydował się opuścić świat mody, twierdząc, że akt, że musi przemyśleć życia, odpocząć i nabrać sił.

W 2002 roku powrócił do świata i zadowoleni z nowych kolekcji. Pracował z wieloma markami. Niektóre z nich założyć własną. Ponadto projektant zaczął tworzyć stylowe wnętrze. Więc możemy z całą pewnością powiedzieć, że taka utalentowana osoba może poradzić sobie z powołania swego życia.

Kenzo Takada (projektant życie osobiste pozostaje tajemnicą) został kawalerem francuskiego Orderu literaturze i sztuce. To wyróżnienie otrzymał w 1984 roku. Możemy więc założyć, że jeśli nie całkowicie, ale zdał sobie sprawę, marzenie swoich rodziców. Po kolejność właśnie literatury.