475 Shares 4319 views

Muffiny w formach silikonowych. Przepisy i porady.

Wśród szerokiej gamy pieczenia babeczki zajmują szczególne miejsce. Można to wytłumaczyć tylko przez ich prostota przygotowania, wielu możliwych dodatków, a także piękny wygląd i smak.


Babeczki pieczone duże i małe, słodkie i niezbyt dużo. Wszystko zależy wyłącznie od woli umiejętne gospodyni lub życzenia swoich gości.

Pomimo łatwości gotowania ciasta, czasem wciąż nie udaje się osiągnąć swój ideał: ciasto jest zbyt suche, ani zbyt „mokre”. Stan idealny gotowych babeczek – rodzaj kruchości i lot fantazji. Jedynie gospodyni fantazji można zrobić prosty tort – naprawdę niezwykłe kulinarne arcydzieło.

Pamiętaj, że jak tylko wypieki: ogromne formy żelaza dużo oleju do smarowania ich problemów z pogłębiania wykończone posypką. Dziś wybór wszelkiego rodzaju specjalnych form do pieczenia zachwyca różnorodnością. Ale, oczywiście, każda inna gospodyni doświadczył duża (lub mała) dom wie, że najlepiej – babeczki w formach silikonowych. Przepisy dotyczące ich przygotowania jest taki sam. Poniżej prezentujemy niektóre z najbardziej oryginalnych receptur, pieczenia ciast.

Babeczki z rodzynkami. Cechą charakterystyczną tego przepisu jest obecność kwaśnej śmietany w cieście (choć, oczywiście, można to zrobić bez niego).

Do przygotowania ciasta do tego przepisu potrzebne będą: 3 jajka, 2 szklanki mąki, 1 szklanka cukru, 100-150 g kwaśnej śmietany i 4-5 łyżki oleju roślinnego, sodę. Szklanka rodzynek – opcjonalna, wanilii – na życzenie.

Aby uzyskać najbardziej pyszne babeczki w formach silikonowych do tego przepisu, trzeba natychmiast przetrzeć jaja z wanilią i cukrem, dodać mieszaninę smentany olej. Po wprowadzenie mąki i sody oczyszczonej i mieszaninę ciasta do uzyskania jednolitej masy. Doświadczona gospodyni powiedzieć, że ciasto na babeczki powinny być na tyle gruba, ale jest dobrze płynąć.

Rodzynki umyć, wysuszyć je dokładnie, umieścić w misce i dodać kilka łyżek mąki. Wstrząsnąć garnek z rodzynkami, tak że mąka jest całkowicie otoczką każdy smak – to nie będzie rozstrzygać je w pieczenia.

Tak, można smarować olejem formy silikonowej. Lub nie mogą być smarowane. Wszystkie pochodzą z doświadczenia, a zobaczysz, że jest to naprawdę ważne dla Ciebie i Twojego pieca.

Przed umieszczeniem babeczki w piekarniku rozgrzej go do 200 stopni. Wlać ciasto do formy tak, że trzecia część być wolne (należy pamiętać, że wzrost babeczki).

Stopień propekaniya babeczki zaznaczone jako standard – z drewnianym kijem. Jest prawdopodobne, że w przypadku jednej z postaci, istnieje kilka małych, będzie musiał trochę popyhtet sprawdzić gotowość każdy, ale nie przesadzaj w piekarniku.

Pył ze sproszkowanych babeczki cukru gotowych i baw się dobrze!

Kto z nas nie lubi babeczki serowe w formach silikonowych? Przepisy na tym produkcie i są zróżnicowane, ale prawie nic nowe nie można znaleźć.

Wydarzeniem najbardziej oryginalnych, może receptura jest dodanie kawałków czekolady do ciasta.

Aby tego przepisu potrzebne będą: 4 jajka, 3 szklanki mąki, 350-400 gramów margaryny, serem i wanilią.

Proces tworzenia tych babeczek jest prawie taki sam jak poprzedni: Wszystkie vsbivaetsya mąkę zaspyaetsya w trzech etapach, soda oczyszczona jest lepiej opłacać (może to być i ocet i sok z cytryny). Aby kawałki czekolady musiała spróbować każdy, break pre czekoladę na małe kawałki (ale nie w miękiszu). Spowoduje to, że babeczki w formach silikonowych, przepisy na ich przygotowanie jest jeszcze bardziej pożądane dla swoich bliskich.

Ciasta mogą być przygotowywane w formie silikonowego, oraz możliwe jest, aby babeczki w formach papieru. Formy te można znaleźć w każdym supermarkecie miasta, ale można to zrobić samemu (ale będzie musiał to zrobić).

Przepisy na babeczki jeszcze bardzo wiele, czekolady, cytryna, marmuru. Teraz już nie dręczą wątpliwości, czy wysiłki są babeczki w formach silikonowych? Przepisy nie różnią się od preparatu do konwencjonalnych form żelaza, a smak i tekstura czasami okazują się o wiele lepiej.

Ciesz apetytu, panowie!