402 Shares 1129 views

„Nie można usunąć folder”, a nie powód do paniki

Często na forach wołanie o pomoc: „Nie można usunąć folder”. Dla niektórych może się wydawać, że problem jest zbyt daleko idące, ponieważ operacje na plikach są badane dalej na pierwszej lekcji informatyki. Po powstaniu, bez których dalsze zakończyć pracę z systemem jest praktycznie niemożliwe. Więc może to jest zielony rekrut powiedział: „Nie mogę usunąć folder?” Jednak nie wszystko jest takie proste. W niefortunnych okolicznościach takich usuwanie może być problemem nawet dla doświadczonych użytkowników, którzy bardzo dobrze wie, co jest prawy przycisk myszy i kosz na pulpicie. Ponadto, czasami elementarny blokada operacja może zdumiewać i doświadczony właściciel komputera. Co się stało?


Nowoczesne dostępu do plików systemów operacyjnych jest nie tylko łatwy, ale również szereg programów: systemowych modułów antywirusa, a nawet plików. W takim przypadku, osoba, powiedział: „Nie mogę usunąć folder”. Podczas próby wykonania tej operacji, znajduje się okno z komunikatem o element blokujący stosowanego w danym procesie czasowym lub przez inny program. Czasami, aby rozwiązać ten problem jest na tyle banalne restart. Ale jeśli po tej myśli: „Nie mogę usunąć folder” nie opuszczają osoby, a następnie powód blokowania poważne.

Cóż, zakasać rękawy i pokryjesz literaturę trzeba zabrać się do pracy. To jest prawy przycisk myszy, aby wywołać właściwości folderu „problem” i przejść do zakładki „Bezpieczeństwo”. Tutaj otworzyć „Advanced – właściciel”, należy zmienić uprawnienia dostępu poprzez przekształcenie ich do siebie i wybierając nazwę użytkownika z listy. Czasami pomaga łatwy folderu przeniesienie do innej, gdzie można je bezpiecznie usunąć. W ogóle, właściciela problemu całkowicie na sumieniu „systemu plików.” Najczęściej występują one podczas ponownej instalacji systemu operacyjnego.

Ale jeśli nie restart, nie właściciel recepta nie rozwiąże problemu, zalecane jest bardziej uniwersalny sposób. Jest to specjalny program, który służy do usuwania folderów. Istnieje kilka z tych rozwiązań programowych, ale zalecamy Unlocker (Unlocker). Nie jest konieczne, aby pobrać go ze środków zewnętrznych, ponieważ jest całkowicie darmowe, więc bez żadnych trudności „umowy” z strony dewelopera. Istnieją trzy opcje: 32, 64-bitowe systemy, jak również przenośna wersja, która nie wymaga instalacji. Zalecamy stosowanie tego ostatniego, jak w tym przypadku, może być czas, aby przepisać ten program w folderze i uruchomić i pozwolić na zmiany w rejestrze w początkowej konfiguracji systemu.

Należy zauważyć, że nadal nie ma takiego programu nie daje 100% gwarancję skutecznego usuwania pliku lub folderu. Jednak nawet 80-90% jest wystarczające dla większości sytuacji. Po zainstalowaniu Unlocker w Eksploratorze Windows, dodatkowym wejściem – «» Unlocker z wizerunkiem magicznej różdżki. Musisz kliknąć na „problem” folder prawym przyciskiem myszy, a następnie wybrać odpowiednią pozycję. Należy wykonać akcję – „Delete”. To takie proste. Ponadto możliwe jest, aby usunąć blokadę, ale ponieważ rozważamy usuwa katalogi, te procesy – tematem zupełnie innym artykule.