646 Shares 2112 views

Pęcherzowe zapalenie skóry: przyczyny, objawy, diagnoza i leczenie

Jeśli różne wielkości pęcherzyków pojawił się zaczerwienieniem cieczy wewnątrz, co może być mętny lub klarowny, lekarze mówią wygląd takich chorób jak pęcherzowe zapalenie skóry. Zazwyczaj choroba ma charakter zapalny. Ma ludzi znajome nazwiska: odmrożenia, alergie, oparzenia.


Opis patologia

Pęcherzowe zapalenie skóry jest chorobą zapalną skóry. Przejawia się w postaci pęcherzyków na skórze wypełnione płynem. W większości przypadków przyczyną tych chorób jest niedbałe kontakt z dowolnym bodźce (chemiczną, fizyczne). Choroba może powodować i inne przyczyny: choroby wewnętrzne, zaburzenia genetyczne.

Patologia ta jest często wtórnych objawów innych chorób. Na przykład, infekcja lub ciężkich dolegliwości wad. Skuteczne leczenie jest niemożliwe bez precyzyjnej definicji przyczyn choroby.

Głównymi czynnikami patologii

Pęcherzowe zapalenie skóry może być spowodowane zarówno czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Przyjrzyjmy się im.

Do czynników zewnętrznych często obejmują:

 • różnice temperatur;
 • uderzony przez promieniowanie ultrafioletowe;
 • Podrażnienie z różnych chemicznych;
 • uczulony na rośliny.

Wewnętrzne to:

 • naruszenie procesów metabolicznych w ciele;
 • powikłania dermatozy;
 • zaburzenia genetycznego;
 • Wiele różnych chorób wirusowych.

Pojawienie pęcherzowe zapalenie skóry może również wpływać na każde złamanie układu hormonalnego. Często patologii powoduje problemy z cukrzycą lub tarczycy.

Ale czasami nawet lekarze nie mogą dokładnie nazwać przyczyną patologii. Do dziś nie wiadomo, co powoduje, opryszczkowe zapalenie skóry pęcherzowe.

Główne przyczyny powstania chronicznych uszkodzeń skóry obejmują:

 • glyuteina nietolerancji;
 • glistnicy;
 • wrażliwość na jod;
 • choroby wirusowe;
 • zaburzenia funkcjonowania przewodu pokarmowego.

objawy charakterystyczne

Po bliższym zbadaniu, pęcherzowe zapalenie skóry mogą być widoczne na skórze pacjenta utworzonej przez pęcherze wypełnione płynem. Są one głównym objawem choroby.

Objawy choroby mogą się różnić. Na przykład, pęcherzowe zapalenie skóry opryszczkowe charakteryzuje się ciężką pieczenie i swędzenie.

Objawy często zależy od tego, jakie czynniki wywołały chorobę. Dlatego konieczne jest rozważenie najczęstszych odmian tej choroby w szczegółach.

Główne rodzaje

Najczęstsze odmiany:

 1. Zimno zapalenie skóry. Rozwija się na skutek odmrożenia skóry. Towarzyszą skurcze naczyń. Później, skóra zaczyna się czerwienić, aby przeszkadzać uczucie bólu i pieczenie. Dalsze powstają pęcherze wypełnione mętną lub krwi treści. Jeśli je wystawiać, pozostanie na miejscach erozji skóry, które w przyszłości zostaną pokryte skorupą. Kiedy zapalenie skóry spowodowane przez nie zredukowane, jak i wysokich temperaturach, obraz kliniczny jest właściwie taka sama. Ale pęcherzyki tworzą się niemal natychmiast. Pęcherzowe zapalenie skóry charakteryzuje poważne oparzenia i odmrożenia krok. Co do zasady, to uszkodzenie 2 stopnia.
 2. zapalenie skóry słoneczna. W tej postaci wysypki się po długotrwałym wystawieniu na przypalenia. Skóra na otwartych obszarach ciała jest czerwony, stan zapalny. Wydaje się pęcherzyków o różnej średnicy, wypełnione cieczą. Po ich otwarcia erozji oozing pozostają na skórze. Manifestacje zapalenie skóry słoneczna towarzyszy ogólnego pogorszenia. Gorączka, świąd, pieczenie. Są bolesne odczucia w obszarach szkód.
 3. Chemiczne zapalenie skóry. Objawy tej choroby pierwotnie ukazał się na tych obszarach skóry, które mają bezpośredni kontakt z substancjami niebezpiecznymi. Później, wysypka może rozprzestrzeniać się na inne obszary. Czasem nawet zakrywa całe ciało, łącznie z szyi i oczu. W niektórych ciężkich przypadkach obrzęk może zakłócać normalnej pracy i stwarzają poważne zagrożenie życia pacjenta.
 4. Dziedziczna. Rozpoznawane i diagnozowane przez pęcherzowe zapalenie skóry u dzieci zaraz po urodzeniu. Jednym z przykładów jest choroba Hailey-Hailey. Pacjenci mają charakterystyczne pęcherze na skórze, a nawet drobne kolizje i urazów.
 5. Metaboliczne skóry. Wydaje się, w wyniku zakłóceń układu hormonalnego i nieprawidłowego metabolizmu. Na przykład, cukrzyca mogą wystąpić zapalenia cukrzycowej. On wydaje się wodniste pęcherze na dłoniach i stopach. Z powodu niewystarczającej ilości cynku w organizmie może rozwijać enteropatiami akrodermit. Patologia towarzyszy powstawanie pęcherzy na wargach i kończynach, może ustach.
 6. Pęcherzowe złuszczające zapalenie skóry. Typowe dla noworodków. Jest to dość ciężka postać choroby, która powstaje już od pierwszych dni życia niemowlęcia. Pęcherzyki są wypełnione ciekłym siarki. Ich wielkość gwałtownie rośnie, a są one rozłożone niemal na całym ciele. Po otwarciu blistry są większe erozji. Kiedy pęcherzowe złuszczające zapalenie skóry pogarsza ogólny stan dziecka: gorączka, możliwe niestrawność. W ciężkich przypadkach istnieje posocznica. Nie wykluczone nawet śmierć.

Jak zdiagnozować chorobę

Pierwszą rzeczą, lekarz bada skórę. Lekarz powinien ocenić pęcherzyki powstały: ich wielkość, kolor, pełnia, liczbę i lokalizację.

Aby odróżnić patologię różnych badań klinicznych i laboratoryjnych są stosowane:

 1. Ciecz w fiolkach dokładnie zbadano pod mikroskopem.
 2. Immunofluorescencji pomaga zdiagnozować alergiczną pęcherzowe zapalenie skóry. Ta nieprawidłowość może wynikać z różnych prowokatorów. Pęcherze – to jest dość typowe objawy alergii.
 3. Najdokładniejsza i objętościowe Sposób diagnozowania choroby uważa się za biopsji.
 4. Jeśli zapalenie skóry jest dziedziczna, to najlepszym sposobem definiowania jest to badanie mikroskopowe elektronów.

terapie

Każdy rodzaj pęcherzowe zapalenie skóry wymaga własnego podejścia do leczenia.

Jednakże, możemy wyróżnić następujące główne etapy:

 1. Suszenie. Skórę traktuje się specjalnej substancji (nadmanganian potasowy, nadtlenek wodoru, zieleń brylantowa) do leczenia pęcherzy.
 2. Autopsji. Suszenie nie stosuje się w przypadku dużych pęcherzyków. po prostu muszą być otwarte. Ale to musi być zrobione tylko przez lekarza.
 3. Przetwarzanie. lokalna erozja tworzą pęcherzyki wymagają szczególnej opieki. W obszarach poważnie uszkodzone potrzebuje regularnej opatrunku i przetwarzanie leków.

farmakoterapia

Należy pamiętać, że tylko lekarz może przepisać jeśli zdiagnozowano pęcherzowe leczenie zapalenia skóry.

Zintegrowana terapia Patologia często obejmuje takie leki:

 1. Niehormonalne mediów lokalnych: "Tsinokap '' Skin-Cap", "Radevit".
 2. Leki przeciwhistaminowe: "Telfast" "Zyrtec" "Claritin", "Tsetrin".
 3. Leki hormonalne lokalny "Advantan", "Triderm", "Celestoderm".
 4. Kortykosteroidy: "prednizolon", "Triamtsinalon".
 5. Przeciwbakteryjne i środki przeciwgrzybicze, lokalny "Fucidinum", "Levomekol", "Exoderil".
 6. Leki uspokajające: "fenazepam", "Sedasen", "Persja".
 7. Leki immunosupresyjne: „Metotreksat”, „azatiopryna”.

Jeśli pęcherze skórne utworzyli, nie jest warte ryzyka dla zdrowia i zaniedbane badania lekarskie. Terminowe rozpoznanie i leczenie będzie chronić przed poważnymi zaburzeniami w organizmie.