249 Shares 1562 views

Aksamitki niewymiarowych – doskonały materiał do bukietów

Ozdobą każdego ogrodu będzie jasne kwietniki. Wśród barw, które tworzą żywą kompozycję koniecznie nagietki. Jasne, pachnący, kwiaty aksamitne zawsze są zadowoleni z jej piękno od wczesnego lata aż do pierwszych przymrozków jesiennych się.


Kaczeńce – roślina rodziny astrowatych, pierwotnie były one z Ameryki Łacińskiej. Roślina ta ciepłolubne dość skromny. Silnovetvisty roczny kwiat , w zależności od odmiany mogą rosnąć od 20 cm do jednego metra wysokości. Znajduje się w górnej części pąków roślin – proste lub podwójne, mają wydłużony szypułek. Osiąga średnicę od dwóch do dwunastu cm, mogą być żółte, pomarańczowe lub brązowo-żółty. Szczególnie skuteczne różnorodny kształt.

Dla każdej klasy w klombu znajdzie należne jej miejsce. Nagietki karłowate – uniwersalne rośliny. Ze względu na jej skromny a zarazem spektakularny wygląd, są bardzo popularne wśród ogrodników. Małe rozmiary i stosunkowo duże kwiaty, które mają długi okres kwitnienia, pozwalają uprawiać rośliny nie tylko w łóżkach, ale także w doniczkach i plantatorów. Są one wykorzystywane do ogrodową, ulic, parków, a nawet balkon. Nagietki karłowate – wspaniały materiał na bukiety. W postaci cięcia, są one przechowywane przez 10 dni.

Niewymiarowe kwiaty – świetny materiał do dekoracji żywych granic i sporządzania żywe kompozycje, których zaletą jest to, że są one bardzo kolorowe i proste techniki hodowli pozostają dekoracyjne przez cały sezon, są one łatwe do przeszczepu. Nawet w sadzenie stadium kwitnienia łatwo przetrwa.

Nagietki karłowate posadzone w pełnym słońcu. Jednak nawet w półcieniu, oni nie tracą swoją atrakcyjność. Kwiaty nie są wymagający na wilgoć. Jeżeli suche lato – bardziej odpowiednie kolory do łóżka można znaleźć. Można je łatwo sobie z wysokimi temperaturami powietrza i bez nawadniania obfita. Nagietki karłowate bardziej skromny niż forma wysoka. Te kwiaty nie domagają się żyzności gleby. Oni nie mają stworzyć specjalne warunki.

Sadząc kwiaty stanowią tego typu ciepłolubnych. Aby utworzyć wczesne kompozycje są często stosowane nagietki. Niewymiarowe klas dla tych celów są uprawiane sadzonki metody. Późną wiosną, gdy groźba nocnych przymrozków przechodzi, rośliny są sadzone w otwartym terenie. Kwiaty łatwo się zakorzenić. Jedynym warunkiem do sadzenia wiosną – no frost. Ciepłolubne roczne kwiaty umierają, nawet z niewielkimi przymrozkami. Nagietki można sadzić niskie uprawy sadzonek kwiatowych. To ułatwia tworzenie kolorowych kompozycji kwiatowych.

Ponadto stosowany sposób przeszczepione Seminal reprodukcji. Od połowy maja przygotować grunt, na którym planuje się zasiać nagietki. Nasiona kiełkują przez półtora tygodnia. Pędy rozcieńczać. Niepożądane rośliny używane do szczepienia lub innych części lub w doniczkach, a tworzące krawężnik lub łóżka.

Nagietki karłowate dobrze nadaje się do uprawy na balkonach i loggii. W tym celu, nasiona wysiewa się w skrzynkach w kwietniu. Przed nadejściem ciepłej pogody, dorastają w pokoju. Mało wymagająca roślina jest łatwo poradzić sobie z brakiem silnego światła, kwiaty nie są rozszerzane, zachowując swój dekoracyjny wygląd.

Nasiona nagietka dojrzewają od sierpnia do września. Zwiędły kwiatostan jest zakończony, a także suche. Dojrzewające nasiona nadają się do sadzenia w następnym roku.