156 Shares 6532 views

Wszystkie rodzaje dinozaurów z tytułami, opisy

Naukowcy szacują, że kręgowce zamieszkują naszą planetę około 500 mln. Lat 200 mln. Spośród nich w dominacji starożytnych gadów zwane dinozaury. W pewnym momencie, starożytne gady są koroną stworzenia matki natury, a ich pochodną – dinozaury – nawet przedstawiciele szczyt rozwoju wszystkich gadów, które kiedykolwiek zamieszkiwały planetę. Wszystkie rodzaje dinozaurów, jak również ich sposób życia, w różnych okresach udało się nawzajem, a natura przyczyniła się do ich życia wszystkie nowe regulacje.

Kim są paleontolodzy?

Przed i wiem, jakie są rodzaje dinozaurów, które żyły na naszej planecie w różnych czasach, trzeba wiedzieć, gdzie to wszystko się zaczęło. Badanie życia pochodzące z odległych epok, nauka zajmuje się paleontologii. Jej nazwa pochodzi od trzech greckich słów: "Palaios" – starożytny, "Ontos" – będąc "logos" – Word. Osoby biorące udział w tej nauki, zwany paleontologów. Ich praca jest trochę jak praca detektywa: przez rozrzuconych fragmentów i skamieniałości paleontologów trzeba przywrócić cały obraz minionych epok. Ogromną rolę w tym odgrywa ich intuicji, w połączeniu z logiki i wyobraźni.

Nawet najbardziej nieznaczące fakty wymagają starannego badania. Paleontolodzy zebrać je kawałek po kawałku. Jest to dość żmudna i ciężka praca, ponieważ wiele wydarzeń z przeszłości odeszły na zawsze, nie pozostawiając nawet pojedynczy ślad w skałach. To dzięki wysiłkom tych ludzi, możemy dowiedzieć się, co jest dozwolone raz zamieszkane planety Ziemia, jaki rodzaj dinozaura tam, jak wyglądały, jak żyli, którzy polowali na jak zaoszczędzić na tych lub innych zagrożeń. Paleontolodzy byli w stanie odtworzyć kawałek po kawałku obrazu świata wielkiej ery dinozaurów.

Jak stworzyć erę dinozaurów?

Oczywiście, wszystkie rodzaje i gatunki dinozaurów rozgałęziających się od nich podczas wielkiego życia gadów, nie mogło stać się tak liczne i szeroko rozpowszechnione, jeśli nasza planeta nie jest rozwijany i nie jest prawidłowo uformowane. era dinozaurów można podzielić na kilka okresów. Krótkie spojrzenie na każdy z nich.

 • Archaea. Jest to pierwszy, najwcześniejszy okres. Jest to punkt odniesienia, od którego wywodzi się gady ery. W tym czasie świat tylko zaczęły powstać życie, przyszedł ewolucję organizmów jednokomórkowych.
 • Proterozoic. W tym okresie, planety zaczęły pojawiać wielokomórkowe zwierzęta i rośliny.
 • Kambru. Kambru życie na Ziemi zaczęło aktywnie rozwijać, nie było glonów i bezkręgowców wodnych.
 • Ordowiku. Jest to czas oznaczony przez pojawienie się pierwszych kręgowców na istot planety.
 • Silurian. W okresie syluru, bezkręgowce i niektóre gatunki przejść z wody na ląd.
 • Devon. Czas ten charakteryzuje się wyglądem nagonasiennych, jak i zwierząt, takich jak pajęczaki (płazów, pająków, roztoczy, owadów).
 • Karbon. To właśnie stąd wywodzi się era starożytnych gadów. Gady, pojawił się w tym okresie dzieli się na trzy gałęzie: anapsydy, synapsydy, diapsydy. W tym samym czasie na planecie zaczęły pojawiać się pierwsze drzewa iglaste i owady latające.
 • Perm. Permu okres oznaczony przez pojawienie się pierwszych chrząszcze, błędy, stworzeń Hymenoptera, pierwsze małe jaszczurki i wczesne archozaurów.
 • Trias. Paleontolodzy odkryli, że w tym czasie nasza planeta zaczęła wypełniać pierwszy lot, podczas gdy w ubiegłym starożytny amfibia – stegocephalia – wymarły. Jesteśmy umierania i przedstawiciele anapsydy klasy. W okresie triasu były pierwsze krokodyle, żółwie, latające gady, ssaki i, oczywiście, dinozaury.
 • Jura. Jurze – rodzaj kulminacji epoki dinozaurów. To właśnie w tym czasie na Ziemi istniały Okrytozalążkowe rozpoczął latające motyle, urodzony kilka nowoczesnych płazów (ta sama zielona żaba), byle ptak (Archaeopteryx), oraz, oczywiście, nowe gatunki dinozaurów. W okresie jurajskim wymarły ostatnimi reprezentantami synapsydy klasy.
 • Mel. Okrytozalążkowe ostatecznie podbite ziemie. Były nowoczesne gatunki mrówek i komarów. Ponadto okres kredowy – jest to koniec wielkiej wieku gadów: w tym czasie nie było kompletne wyginięcie dinozaurów, gadów morskich, pterozaury. To kredzie naznaczone wygląd niektórych współczesnych zwierząt, nasza planeta zaczęła podbijać nowe inteligentne i piękne zwierzęta – ssaki łożyskowe, torbacze i ptaki.

podklasa anapsydy

Przed Ziemi zaczęli osiedlać się w różnych rodzajów dinozaurów, minęło wiele lat, zmierzające do tworzenia tzw drzewo genealogiczne strasznych jaszczurek. Najstarszych i najbardziej prymitywna grupa jest uważana za anapsydy podklasy. Wystarczy pamiętać, że ani jeden przedstawiciel tej grupy nie żyć w takiej czy innej formie do dnia dzisiejszego. Najnowsze anapsydy wyginął około 200 mln. Lat temu. Stało się to w triasie.

podklasa synapsydy

Z anapsydy korzenia oddzielone drugą gałąź ewolucyjną przyszłość dinozaurów – synapsydy. Do tej grupy należał do starożytnych przodków ssaków. Ale były one przeznaczone do zlewu w zapomnienie. Tak, niestety, nie widząc pomyślność ich potomków – współczesnych ssaków, która należy do nas – ludzi. Stało się to w okresie jurajskim.

podklasa diapsydy

Znacznie później synapsydy od podstawy pnia starej jednorodzinnym nowego oddziału – diapsydy. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest podklasą diapsydy podzielona na dwa oddziały – w archozaurów i lepidozaury. Lepidozaury – grupa zwierząt, które żyją na Ziemi i w naszych czasach: tuatara (starożytne) jaszczurki, węże, żółwie. Ale nie wszystkie lepidozaury stanie żyć aż do naszych czasów, wśród nich są dobrze znane wymarłych form takich jak plezjozaurów – morskich drapieżników z długimi szyjami. Według legendy, szkockie Loch Ness nadal mieszka samotnie na plesiosaur imieniu Nessie, ale to już inna historia.

archozaurów Branża były krokodyle i inne starożytne gady, w tym wszelkiego rodzaju latających dinozaurów, jaszczurki i ziemi. Archozaurów – to najważniejsze dinozaury wszystkich okresach, niektóre z najbardziej różnorodnych i niezwykłych stworzeń, gadów, najbardziej zaawansowanych gadów czasu. Na szczęście, wszystkie dinozaury wyginęły, a nie żyć aż do dnia dzisiejszego, jednak obecnie na Ziemi żyje kilka gatunków starożytnego krokodyla, zakonserwowane od większości razy! Jakie były te legendarne dinozaury? Oferujemy Państwu najbardziej uderzające gatunki dinozaurów i ich opisem.

spokojny Diplodocus

Jest to przedstawiciel grupy tzw zauropodów. Według szacunków paleontologów, dinozaury te mogą osiągnąć długość do 58 metrów i waży 113 ton. Coraz częściej jednak współcześni naukowcy są skłonni wierzyć, że nie Diplodocus przekraczać długości 27 metrów i wadze 20 ton. Pierwsze skamieniałości spokojnej jaszczurki znaleziono w 1877 roku przez paleontologów w górach Kolorado, USA.

Dinozaury z tej grupy żył w późnym okresie jurajskim w jakiej jest teraz Ameryka Północna około 150 mln. Lat temu. Paleontolodzy uwierzyć Diplodocus wśród najbardziej łatwo identyfikowalnych dinozaurów. Ponadto gatunek ten jest największy ze wszystkich znanych dinozaurów znaleziono kompletny szkieletów. Diplodocus były roślinożerne, a ich ogromny rozmiar jest czynnikiem zniechęcającym do drapieżnych dinozaurów w czasie – Ceratosaurus i allozaura.

Allosaurus – Diplodocus burza!

W tym artykule nie będziemy w stanie uwzględnić wszystkie rodzaje dinozaurów z nazwami, więc po prostu zwrócić się do najwybitniejszych i najbardziej znanych przedstawicieli tych legendarnych gigantów. Jeden z nich – Allosaurus. Ten należący do rodzaju mięsożernych dinozaurów z grupy teropodów. Jak Diplodok, allozaur istniał w okresie jurajskim około 155 mln. Lat temu.

Istoty te poruszały się na tylnych nogach i miał bardzo małe przednie kończyny. Średnio te jaszczurki osiągnęła 9 metrów długości i 4 metry wysokości. Allosaurus jest uważane za największe dwunożne drapieżników czasu. Pozostałości tych podstępnych stworzeń zostały znalezione w co teraz południowa Europa, Afryka Wschodnia i Ameryka Północna.

Ichtiozaurów – legendarny ryb jaszczurka

Wymarły oddział dużych gadów morskich, osiągają długość 20 metrów. Zewnętrznie te dinozaury były jak nowoczesne ryb i delfinów. Charakterystyczną cechą jest ich duże oczy, chronione przez kościstą ringu. Ogólnie ichtiozaurów bliskiej odległości mogłaby być mylone z ryb i delfinów.

Pochodzenie tych stworzeń jest wciąż pod znakiem zapytania. Niektórzy paleontolodzy uważają, że – pochodził z diapsydy. Wersja ta jest potwierdzona przez odgadnięcia: prawdopodobnie uciec jakoś ichtiozaurów rozgałęzione z głównej diapsydy macierzystych nawet przed tym podzielona na podklasy archozaurów i lepidozaury. Niemniej jednak, przodkowie tych ryb jaszczurka nie jest jeszcze znana. Ichtiozaurów wymarły około 90 mln. Lat temu.

Dinozaury są podniesione do nieba

Pod koniec triasu planety zostały po raz pierwszy latający gatunków dinozaurów, które powstały w zapisie kopalnym niespodziewanie. Co ciekawe, były one już w pełni ukształtowane. Bezpośredni jak ich przodkowie, z których rozwinęły się cały czas, nie wiadomo.

Obejmują wszystkie pterozaury triasu Rhamphorhynchus grupy: te stworzenia były ogromne głowy, zębate szczęki i długie, wąskie skrzydła, bardzo długie i cienkie ogon. Wielkość tych „powłok ptaków” zróżnicowana. Pterozaury – jak ich nazywano – miał głównie rozmiar jak mewy i jastrzębie. Oczywiście, były też gigantów 5-metrowych. Pterozaury wymarły około 65 milionów lat temu.

Tyranozaury – najsłynniejszy gatunków dinozaurów

Lista starożytnych dinozaurów byłby niepełny, gdyby nie wspomnieć o wspaniałej dinozaura wszystkich czasów i epok – Tyrannosaurus rex. Jest podstępna i niebezpieczna istota zasługuje na swoją nazwę. To stworzenie jest rodzajem mięsożernych dinozaurów od coelurosaurs grupowych i podrzędu teropoda. Obejmuje ona tylko jeden gatunek – Tyrannosaurus Rex ( „Rex” z języka łacińskiego – to King). Tirannozavr jak allozaur były dwunożne drapieżniki z masywnymi czaszek i ostrymi zębami. T. Rex kończyn ciągły sprzeczność fizjologiczne: masywne tylne nogi i małe haczykowate przednich łap.

Tyrannosaurus jest największym gatunkiem w obrębie własnej rodziny, a także jednym z największych lądowych mięsożernych dinozaurów w historii naszej planety. Szczątki tego zwierzęcia zostały znalezione w zachodniej części dzisiejszej Ameryki Północnej. Według naukowców, żyli około 65 mln. Lat temu, t. E. To właśnie na ich wiek przyszła śmierć całej dynastii starożytnych dinozaurów. To tyranozaury wieńczy całą wielką erę dinozaurów, które zakończyły się w okresie kredowym.

owłosione dziedzictwo

Dla wielu ludzi, nie jest tajemnicą, że ptaki – są bezpośrednimi potomkami dinozaurów. Paleontolodzy widzieli w zewnętrznej i wewnętrznej struktury ptaków i dinozaurów mają wiele wspólnego. Należy pamiętać, że ptaki – są potomkami dinozaurów lądowych – dinozaury, zamiast latające gady – pterozaury! Obecnie dwie podklasy starożytnych gadów „wiszą w powietrzu”, jak ich przodkowie, a dokładne pochodzenie nie są ustalone przez paleontologów. First Division – jest ichtiozaurów, a drugi – żółw. Jeśli ichtiozaurów omówiliśmy powyżej, nic nie jest jasne, żółwie!

Żółwie – jest amfibia?

A ponieważ jest oczywiste, że biorąc pod uwagę temat, takie jak „dinozaury”, nie wspominając o tych zwierzętach. żółw pochodzenie podklasa wciąż owiana tajemnicą. Jednak niektóre zoologów nadal wierzą, że pochodzą one z anapsydy. Są one jednak ze sprzeciwem innych uczonych, którzy uważają, że żółw – są potomkami starożytnych niektórych płazów. I nie jest zależna od innych gadów. Jeśli ta teoria się potwierdzi, wówczas nauka Zoologii przełom nastąpi: może się zdarzyć, że żółwie na ogół nie ma najmniejszego związku z gadów zwierząt, bo wtedy będą … płazów!